Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze zdalnym sterowaniem centralnego zamka w golfie

diyman 05 Lis 2007 22:10 2456 8
  • #1 05 Lis 2007 22:10
    diyman
    Poziom 9  

Mam problem z podłączeniem(?) zdalnego sterowania centralnym zamkiem w Golfie 2. Centralny zamek jest dołożony (uniwersalny) i działa dobrze (z kluczyka zamyka i otwiera bez problemów).
    Dokupiłem zdalne sterowanie ST-2P (też uniwersalne, sterowanie masami). Po podłączeniu działa ALE już powiedzmy po godzince nie reaguje na pilota i trzeba otwierać kluczykiem (centralny zamek działa!). Po odłączeniu i podłączeniu znów działa i znów po jakimś krótkim czasie przestaje reagować.

W sumie ten sterownik ST-2P jest no-name więc nie powinienem się dziwić jego zachowaniu, ale być może jest na to jakiś sposób lub może ja popełniam gdzieś błąd?

0 8
  • #2 06 Lis 2007 01:03
    Raczek_6
    Poziom 16  

Prawdo podobnie podłączyłeś kiepskie zasilanie albo słabą mase. Jeśli w twoim golfie lapmka we wnętrzu po zamknięciu drzwi gaśnie z opóźnieniem to prawdopodobnie wpiołeś się w któryś z tych przewodów. Podłącz zasilanie pod stały plus - sprawdź lampką kontrolną czy nie gaśnie po zamknięciu drzwi, a mase przykręć do nadwozia. W razie dalszych problemów polecam się.

0
  • #3 06 Lis 2007 19:49
    diyman
    Poziom 9  

Dzięki. Cóż też o tym myślałem ale... plusa dałem z przewodu pod, który podpięte jest już radio i centralny zamek (być może to błąd), a mase złapałem na śrubce pod którą już zahaczona jest masa centralnego zamka.
    Centralny działa więc masa i plus jest ok.

Podsumowując zdalne sterowanie jest podłączone pod te same przewody co centralny zamek, czy to może powodować opisane przeze mnie problemy???

Tak czy inaczej sprawdzę wskazówkę. Wdzięczny byłbym również za jakieś dalsze sugestie bo naprawdę tracę nadzieje że uda mi się uruchomić to zdalne sterowanie :cry:

0
  • #4 06 Lis 2007 20:35
    Raczek_6
    Poziom 16  

Połączenia powinny być lutowane.
    Ale jeśli centralny działa bez problemów to znaczy że zasilanie raczej jest OK. Polecam sprawdzić czy antena nigdzie nie dotyka do minusa (czy przewód od anteny nie odizolował się lub nie jest przecięty i nie dotyka do masy).
    W zestawie powinny być 2 piloty. Oba nie działają czy tylko jeden ?
    A i chyba najważniejsze czasami zdarza się że w pobliżu nadajników radiowych bądź w otoczeniu (eterze) jest dość silne pole elektromagnetyczne i mogą występować opisane wyrzej problemy.

0
  • #5 06 Lis 2007 21:20
    diyman
    Poziom 9  

Antenka jest raczej w porządku. Co do pilotów to oba nie działają (w sumie to raczej działają ale tylko przez jakiś czas). Pod +12 jestem podpięty przez skuwkę, pod masę też i pod przewody zdalnego sterowania Lock i UnLock też przez skuwki. Dodatkowo +12 idzie przez bezpiecznik 2A (w instrukcji pisało o 1A ale nie miałem pod ręką).

Wyjąłem odbiornik i położyłem na siedzeniu tak że teraz jestem pewien, że nie ma jakiegoś przerwania i zwarcia. Po podłączeniu działa (jak zwykle) poczekam teraz jakiś czas i sprawdzę czy będzie działało nadal (szczerze niestety w to wątpię).

Mam nadzieję jednak, że wspólnymi siłami coś zdziałamy :)

0
  • #6 06 Lis 2007 21:31
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

kolego diyman oddaj sprzedawcy to badziewie i zamontuj coś pewniejszego np http://www.conda.pl/product.php?id=86&k=6&pk=16&ppk=0

0
  • #7 06 Lis 2007 22:10
    diyman
    Poziom 9  

To zdalne sterowanie miało być rozwiązaniem tymczasowym. Tymczasem przysporzyło mi ono jak na razie kilka siwych włosów i mnóstwo nerwów. I choć już rozglądam się za jakimś PORZĄDNYM firmowym zdalnym sterowaniem (dzięki za namiary obadam) to nie mam zamiaru poddać się bez walki...

Albo zacznie to funkcjonować (choćby przez tydz.) albo pójdzie do śmieci i tyle. Ale jeszcze powalcze :)

Jak na razie mogę tylko ODRADZAĆ ZAKUP TEGO STEROWNIKA więcej z nim kłopotów niż warta jest wygoda zdalnego sterowania.

0
  • #8 08 Lis 2007 00:06
    Raczek_6
    Poziom 16  

Polecam radiowy sterownik centralnego zamka stp
    z pilotami kodu zmiennego
    można pozbyć się sterownika centralnego zamka bo on ma tą funkcje w sobie (po odpowiednim polutowaniu płytki wewnątrz)

0
  • #9 08 Lis 2007 18:06
    diyman
    Poziom 9  

Dziękuję za pomoc z polecanymi sterownikami się zapoznam i mam nadzieję wybiorę coś działającego, mam nadzieję niezawodnie.

Co do zdalnego sterowania ST-2P to ja się poddaję :( nijak nie mogę zmusić tego ustrojstwa do działania. Niby działa a jednak nie działa i na tym poprzestaje. Podejrzewam problem w samym układzie odbiornika ale brak mi wiedzy a przynajmniej schematu aby coś z tym zrobić.

W każdym razie gdyby ktoś coś w tym temacie się orientował to chętnie dowiem się co było/jest nie tak.

Pozdrawiam

0