Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

proszę o pomoc - czujnik wstrząsowy

06 Lis 2007 07:52 1387 2
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie!

Zrealizowałem nadajnik radiowy, który pod wpływem uderzenia (wstrząsu), ma się załączyć. Do tego celu wykorzystałem czujnik wstrząsowy. Otóż kiedy podam zasilanie na czujnik, nadajnik od razu się załącza. Sprawdziłem kilkakrotnie czujnik, bez nadajnika radiowego, to działał prawidłowo, tzn. przerzuca pod wpływem uderzenia. Kiedy podłącze nadajnik do czujnika i podam zasilanie, nadajnik od razu nadaje. W czym jest problem?

Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź! Sprawa bardzo pilna! Dodatkowo zamieszczam schemat podłączenia czujnika z nadajnikiem.

Z góry dziękuję!

proszę o pomoc - czujnik wstrząsowy
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Witam,

Jeżeli zastosowałeś czujnik wstrząsowy wykorzystywany w alarmach samochodowych, to z reguły jest tak, że czujnik ten podaje masę w przypadku naruszenia, a więc + nadajnika podłączasz do + zasilania a - pod wyjście czujnika. Sprawdź też obciążalność prądową czujnika abyś go nie uszkodził zasilając bezpośrednio z jego wyjścia nadajnik radiowy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc! Faktycznie źle podłączyłem! Dodatkowo musiałem podtrzymać zasilanie wykorzystując do tego przekaźnik na 12VDC.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam!