Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator obrotów do silnika 1 faza 3 kW

korek11 06 Lis 2007 18:30 2127 3
  • #1 06 Lis 2007 18:30
    korek11
    Poziom 1  

Witam. Potrzebuję regulatora obrotów do silnika jednofazowego o mocy 3 kW. Czy ktoś z Was podejmie się wykonania czegoś takiego? Niekonieczna jest płynna regulacja. Wystarczyłoby mi, aby obroty przeskakiwały o 10 a nawet o 20%. Prosiłby też o wstępny kosztorys takiego urządzonka. Będę bardzo wdzięczny za porady i propozycje. PS. Dodam jeszcze, że nie jest to silnik komutatorowy tylko silnik indukcyjny asynchroniczny z klatką zwartą.

• #2 06 Lis 2007 18:39
    obi997
    Poziom 27  

Witam

Kolega zobaczy tutaj: http://www.elektroda.net/dla_domu/regulator_avt_silnika.html

Sam robiłem kiedyś ten układ dla silniczka kilkunastowatowego i chodził ok. Przy elemencie wykonawczym jak w temacie możesz podłączyć swoje 3kW. Może warto samemu złożyć układ, no chyba że szukasz bardziej skomplikowanych konstrukcji.

• #3 08 Lis 2007 00:46
    Pawel1812
    Poziom 26  

Dla tej mocy falownik jest tutaj jedynym rozwiązaniem, szczególnie, że jest to silnik asynchroniczny. Jakiekolwiek obniżenie napięcia zasilania zmniejszy moment proporcjonalnie do kwadratu napięcia, a więc znacznie, natomiast obroty niewiele spadną.

• #4 08 Lis 2007 11:11
    obi997
    Poziom 27  

Pawel1812 napisał:
    jest to silnik asynchroniczny.

Witam

Ta informacja została dodana przez autora postu później, więc nie wiedziałem jeszcze o tym pisząc swoją odpowiedź. Przepraszam więc za zamieszanie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME