Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zła jakość obrazu w ELEMIS 6330 ST

30 Lis 2003 16:28 1565 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Po podaniu sygnału z karty graficznej komputera na gniazdo EURO padła wizja. Zmierzyłem główne napięcia i wszystko było OK. Tu moje możliwości wyczerpałem i wezwałem fachowca. Ten pokręcił kilkoma regulatorami (m.in. ostrość i S2) a następnie wymienił kondensatory w okolicy przełącznika wizji HEF 4053 i TV poszedł. Okazuje się jednak, że znacznie pogorszyła się jakość obrazu - jest blady, biel zaczerwieniona, na górnej krawędzi widać rozszczepienie liniii niebieskiej i czerwonej.
    Jaka może być przyczyna? Czy może być np. obniżone napięcie całego układu w zasilaczu (przy TDA 4605 jest regulator U wyj) ?
    Czy ktoś mógłby mi zasugerować ew. przyczynę zanim się zabiorę za grzebanie.
  • Poziom 19  
    Cześć
    Myśle że kineskop masz w pewnym stopniu wyemitowany na co wskazywałyby objawy o jakich piszesz.Pogarszająca się zbieżność i ostrość świadczyła by o tym i czynności jakich dokonywał specjalista.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za sugestię, jednak bezpośrednio przed usterką toru wizji opisanych objawów nie było - obraz był znacznie lepszy.
  • Poziom 18  
    witam,wezwij jeszcze raz tego fachowca niech dokończy naprawę