Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

router tenda tei6608s (help!!!)

dzikb 07 Nov 2007 15:08 4212 7
    dzikb
    Level 2  
    mam problem zwiazany z routerem tenda tei6608s, a mianowicie chce podlaczyc dwa komputery za jego pomoca aby na kazdym z nich byl dostep do internetu niezaleznie od siebie tzn aby jeden nie musial byc wlaczony zeby na drugim net dzialal no wiec wpialem w gniazdo WAN kabel z modemu arris cm550m (posiadam internet z chello 2mb/s) a do dwoch gniazd LAN wpialem kable sieciowe od dwoch kompow ktore chce polaczyc z intenetem potem zgodnie z instrukcja skonfigurowalem router wchodzac na jego IP okreslajac typ adresu IP mojego lacza internetowego (staly) podajac nr IP nr maski i bramki, w oknie na pierwszej stronie ustawien routera pojawil sie napis ''connected'' niestety internet na zadnym kompie nie dziala jestem raczej laikem w tych sprawach i prosze o pomoc dodam jeszcze ze po podlaczeniu wszystkiego obydwa komputery widza sie w otoczeniu sieciowym tzn moge przesylac miedzy nimi pliki lampki na routerze swieca jak powinny pojecia nie mam co robic:/

Post był raportowany.
    (help!!!) – ozdobnik ? -->REGULAMIN pkt 11.1 i 11.2.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15. [hefid]
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jesteś też laikiem w sprawach ortografii i interpunkcji ??
    Powyższą "sieczkę" bardzo ciężko jest czytać.

Na początek podaj wynik polecenia ipconfig /all z komputera podłączonego do modemu i routera.
    Następnie podaj co dokładnie ustawiłeś na routerze - adresy Ip na obu interfejsach.
    dzikb
    Level 2  
    W tym linku podaję zrzuty ekranu. Jest tam konfiguracja routera, oraz wyniki z 'polecenia ipconfig/all' z obydwóch komputerów, które chcę podłączyć do Internetu i które są wpięte do routera, jest tam również wynik 'ipconfig/all' z jednego z tych komputerów ale podłączonego do modemu i na którym Internet działa. http://rapidshare.com/files/68384997/zrzuty_ekranu.rar
    mbo
    Ustawienia na komputerach są poprawne.
    Na routerze też wyglądają dobrze.

Sprawdź jeszcze jaki masz TTL na komputerze podłączonym bezpośrednio do łącza - ping www.wp.pl.
    dzikb
    Level 2  
    Jestem zielony w tych sprawach. Mozesz powiedzieć jak i gdzie moge to sprawdzić?
    mbo
    Nie ma ograniczenia przez TTL.

Podaj jeszcze wynik polecenia:

ping 212.77.100.101

z komputera podłączonego za routerem.