Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy ALAN 199-A to dobry wybór?

07 Nov 2007 19:19 1722 6
 • Level 10  
  Witam!

  Mam pytanie do posiadaczy lub osób które znają radio ALAN 199-A?
  Ja właśnie czekam na dostarczenie takiego do domu i chciałbym wiedzieć jak one się sprawują i jaki mogą mieć zasięg z anteną LEMM AT 1500? Czy może to być ponad 20 km czy raczej nie i jaka to jest jakość głosu?

  Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  Pozdrawiam.
  Adrian.
 • Level 19  
  Witam ! Alan 199 to nowa wersja radia Onwa ( cienka ) . Jak na radio z dolnej półki cenowej ma pare zalet np. układ histerezy ( układ działający przy squelczu- można tak to uprościc że jeżeli sygnał respodenta staje się mniejszy układ squelcza go jeszcze przepuszcza ) . Możliwie przyzwoity odsłuch jak i nadawanie. przy antenie 1500 jest OK . Jeżeli chodzi o te 20 km to bywa różnie. Dotyczy to także innych modeli . Alana 199 można ocenić pozytywnie.
 • Level 10  
  ó Czyli nie jest złe? Ja potrzebuję radia do zwykłej rozmowy z innymi użytkownikami żeby nie było szumów (mam się nastawić na duże szumy?)przez które nie słychać drugiej osoby a poza tym nie potrzebuję zadnych funkcji. Przynajmniej narazie. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :D
 • Level 19  
  Pytasz czy radio będzie bardzo szumieć ? . Z tymi szumami jest nastepująco: kiedy radio szumi - zmiany pogody (deszcz), propagacja ( wzrost szumu oraz obce modulacje - mozna powiedzieć cały świat) , zakłucenia od auta ( alternator .układ zapłonowy , elektronika sterowania). Jeżeli chodzi o zakłucenia od auta , radio jest w miare odporne . Radiami zajmuje się od kilku lat , w mojej opini to radio ma przyzwoity odbiór. Miałem okazje porównać z wieloma typami , i tymi z dolnej półki i z górnej . Pozdrawiam
 • Level 36  
  A może by tak z nieco wyższej półki. Zwróć uwagę na nr akcji na Allegro 265764416 w sprzedaży kup teraz Magnum MX w cenie 210zł nowe kpl od sprzedawcy.
 • Level 19  
  Magnum MX , to wyższa półka?
 • Level 10  
  Dzięki za pomoc, czyli nie jest źle.
  A co do innych sprzętów to na dzień dzisiejszy za późno bo czekam już
  na dostawę tego radia pocztą.

  Pozdrawiam!
  Adrian.