Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ABS Ford Mondeo 1,8TD

07 Lis 2007 21:20 5765 5
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Cześć koledzy. Mam problem ze znalezieniem przyczyny nie działania ABS Bosch Ford Mondeo 1,8TD 1999 r. Schemet odnaleziony na forum nie odpowiada oznaczeniom na wtyku do modułu przy pompie hamulcowej. Podaje rysunek wtyczki i możliwe zlokalizowane przeze mnie połączenia. Nie pali się kontrolka po włączeniu stacyjki choć jest sprawna, no i oczywiście ABS też nie działa.
    ABS Ford Mondeo 1,8TD
  • Użytkownik usunął konto  
    Układ raczej nie ma systemu kontroli trakcji TC, przewody podłączone są tylko do pinów zaznaczonych na czarno i nie ma ich wiele, pozostałe są puste. Generalnie nie znam podłączenie pinów: 6,24,25, pin 16 nie do końca jestem pewien czy idzie tylko do złącza diagnostycznego, czy jeszcze gdzieś. W większości przypadków modułów ABS kontrolka dostaje od strony modułu masę jak ma świecić. Ja dając mase do któregoś z tych pinów nie uzyskałem odpowiedzi na kontrolce. Wydaje mi się, że kontrolka nie ma zasilania, które jest wspólne dla jakiegoś pinu w module. Schematy instalacji przedstawione przez Piotra w postach na forum, nie pasują mi do rozmieszczenia pinów w tym module. Jeśli ktoś nie trafił na takie rozwiązanie, pozostanie mi drążyć instalację w poszukiwaniu połączeń. A chciałem oszczędzić czasu, no i samochód nie jest mój tylko kolegi, i mógłby poczytać takie działanie za brak kompetencji.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    sprawdzałęś bezpieczniki i czy prąd do nich dochodzi ?
    Bardzo dziękuję, zwłaszcza Moderatorowi Elektrit do ten rysunek, co wyjaśnia wszystko. Prawdopodobnie problem będzie w przekaźniku S13. Co do pomocy drugiego kolegi wyjaśniam, że bezpieczniki i przejścia prądu przez nie to przecież podstawa i nie zawracałbym głowy szanownym kolegom, gdybym tego nie sprawdził. Nie mniej dziękuję i zamykam temat, gdyby coś nie zagrało zapytam ponownie. Pozdrawiam.:D