Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Combo Marshall vs 8080 (Valvestate) problemy techniczne

07 Lis 2007 21:51 2254 2
  • Poziom 10  
    Witam

Tak więc od ponad roku jestem wlascicielem takiego piecyka. Na poczatku bylo wszystko ok, trzeszczalo pare potencjometrow ale slabo i znosnie. w pewnym momencie piec zaczal grac ciszej i buczec, tak wiec myslalem ze ktores potencjometr padl, wylutowalem wszystkie przeczyscilem i przestawilem sciezki ( niektore byly juz wyjezdzone a taki zabieg troche pomaga bo stopka jedzie po nowym weglu --- > zapewne wiecie o co chodzi:P). skladam go do kupy dumny i blady iii :

na kanale drive gdy podciaga sie glosnosc lub gain piec wariuje i wydaje z siebie dziwne wycie, buczy ciagle tak samo i gra ciszej;/ .

za nastepny probelm uznalem lampe, ktora tez wymienilem i nie pomoglo.

pozmienialem kable giatowe, sprawdzilem go z innymi kablami zasilajacymi w gniazdkach ktore byly na 100 uziemione.

Wiec moje pytanie skad buczenie i czemu gra ciszej oraz jakiej firmy polecacie potencjometry (zeby wymienic na jakies lepsze a nie takie tanie z elektornika ktore szybko padna). Tam byly z sygnatura z tylu JB z tego co pamietam. Gdzie ew mozna dosatac lepsze potencjometry bo moj spec w sklepie powiedzial ze nie sprowadza...

Bede wdzieczny za pomoc poniewaz wszyscy wiedza jakie uciazliwe jest buczenie szczegolnie w marshallu ktory jest znany ze swojej cichosci.

pozdr
  • Poziom 2  
    Witam!
    Czy ktoś rozwiązywał problem buczenia na drive? Mam to samo i chciałem się dowiedzieć jak sobie z tym poradzić.
  • Poziom 10  
    W moim Marshallku problem rozwiązała wymiana scalaka:
    TL 072 CP
    KKCY
    9311

Długo szukałem miejsca awarii (oscyloskop i do roboty). Niestety nie do końca pamiętam gdzie on był tam zamontowany (samego pieca już chyba z 2/3 lata nie mam). Najlepiej poszukaj dobrego schematu z opisem i w ten sposób próbuj.