Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora SSL 1000

07 Lis 2007 21:59 16248 34
  • Poziom 20  
    A temat o zaginionych konstrukcjach zamknięty... i niby przeniesiony na forum Unitra-Klubu ale ostatnio to tam przeginają (szczególnie zadziałał mi na nerwy pewien e-mail), ale nie mam zamiaru się więcej wypowiadać o tamtym forum, w końcu to temat o SSL 900. Na pierwszy rzut oka duże podobieństwo do 500/700 lecz design poziomu współczesnych wież, chociażby Denona. Ciekawe co siedzi w środku tych segmentów :D
  • Poziom 20  
    Skąd ty wziełeś SSL-900. Na tej stronie www.diora.eu jest napisane że to Diora SSL 1000 tak samo na te wieży jest napisane SSL-1000. Podchodze do niej sceptycznie ze względu na to że nie było żadnego prototypu. Ta prawie jakby ktoś wstawił szkice jakiegoś
    wzmacniacza który nie wyszedł poza faze projektu. Ale design jest fajny. Jak kiedyś mój kolega określił taki typ mianem "styl mechaniczny":D
  • Spec od car audio
    Seria 1000 była wspominana w Praktycznym Elektroniku. Ale rysunek to raczej fake niż prawdziwy wygląd. Magnetofon ładowany pod wyświetlaczem jest praktycznie nieralizowalny - zresztą 3 głowicówka bez regulacji poziomu zapisu i biasu, znając jakość i możliwości decków z Diory to czysta fikcja.
    Faktycznie unitra.eu bardzo przegina - pomysł był dobry a wykonanie fatalne. Miałem im podesłać parę materiałów ale dałem sobie spokój.
  • Poziom 19  
    Generalnie to jest piękne....fakt equalizer cyfrowy pop, rock, dance itp wzmak podobnie ... ale sam fakt że takie były plany. To wygląda jak jakiś NAD-owski High End
  • Poziom 25  
    Szkoda, że autorzy www.diora.eu bardzo zdawkowo udzielają informacji. Ja wciąż mam wątpliwości czy oni coś działają, czy to tylko pic. Więcej informacji ! Co do decka. Równie dobrze można było mówić "parę" lat temu, że WS504 będzie kompletną k*upą patrząc na WS442 :]. I jeszcze jedno zdanie w sprawie Unitra Klubu. Nie ma co się obrażać, chyba działacie wszyscy w tej samej sprawie? Taka postawa doprowadziłaby mnie do pustelniczego domku :P, ale jak na razie piszę tutaj na forum 8) . Więc jeśli macie coś do dodania, to piszcie. Czytelników nie interesuje, czy kogoś lubisz, czy nie. Liczy się Twoja wiedza jaką mu udostępniłeś.

Pzdr.
  • Poziom 20  
    DJ Volt napisał:
    [...]I jeszcze jedno zdanie w sprawie Unitra Klubu. Nie ma co się obrażać, chyba działacie wszyscy w tej samej sprawie? Taka postawa doprowadziłaby mnie do pustelniczego domku :P, ale jak na razie piszę tutaj na forum 8) . Więc jeśli macie coś do dodania, to piszcie. Czytelników nie interesuje, czy kogoś lubisz, czy nie. Liczy się Twoja wiedza jaką mu udostępniłeś.

Pzdr.

Nikt tu się nie obraża, chodzi jedynie o to, że dla mnie "forum" na którym trzeba coś napisać z przymusu raz na miesiąc, bo inaczej usuną konto, to nie forum. Rozumiem 4-6 miesięcy, ale miesiąc?! W miesiącu to ja mam tyle czasu, żeby najwyżej pooglądać troche telewizji, i trochę pochodzić po internecie, co nie znaczy, że chodzenie po internecie ogranicza się tylko do "świętej krowy" (Unitra-Klub'u). W trakcie powstawania U-K byłem bardzo za nim, ale moje zdanie co do tego trochę się zmieniło.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Nie kłóćcie się…Unitra Klub jaki jest, taki jest nie będę w to wnikał. Ostatnio sobie trochę pobujałem w obłokach,:D jak bym dorwał takie obudowy płytki i schematy to bym …marzenia ściętej głowy:cry:. Czy coś więcej udało się zaprojektować? Czy tylko obudowę?
  • Poziom 26  
    Śliczna ta wieża, kupiłbym ją bez wahania gdyby tylko pojawiła się w sprzedaży ale niestety podejrzewam że zaprojektowano tylko obudowy i to jeszcze dość nieudolnie bo jak ktoś napisał wcześniej deck niema racji bytu w tej konstrukcji co przedstawiona.
  • Poziom 19  
    Tak patrząc sie na ten zestaw to od góry jest :Wzmacniacz, Eqalizer, Tuner CD, i Deck....tylko się domyślam że w CD i magnetofonie to się wysuwa szufladka, bo innej opcji nie ma żeby wsadzić nośnik:D Jeszcze tuner z RDS'em:D To sie chwali
  • Poziom 38  
    djlj24 wybacz ale w którym miejscu widzisz podobieństwo?
  • Poziom 26  
    Podobieństwo do serii fine arts Grundiga jest bardzo duże tylko zapewne djlj24 chodziło bardziej o zestawy 43cm a nie wieże midi.

Dodano po 2 [minuty]:

Podobieństwo do serii fine arts Grundiga jest bardzo duże tylko zapewne djlj24 chodziło bardziej o zestawy 43cm a nie wieże midi.
  • Poziom 20  
    ja powiem tylko jedno. Też potrafię sobie wziąć jakiś dobry programik graficzny i zaprojektować jakąś obudowę i ogłosić że to projekt diory. dla mnie te nowe serie to jeden wielki pic na wodę wymyślony przez maniaków diory
  • Poziom 10  
    eh ... powiem tyle.....dla niedowiarkow....dzwonilem rozmawialem z jednym z ludzi ktorzy to tworza....to nie zaden pic! wieza ssl - 1000 nie istnieje poki co...a jesli dobrze sie wczytacie w strone to dowiecie sie ze jednynie umieszczono na niej tylko design...wyglad...nic poza tym...talk moze kiedys wygladac kolejna wieza elementowa ale nie musi...projekt wygladu ssl-1000 wykonal ten sam osobnik co serii 500 i 700. rowniez ssl-850 wyszlo z jego reki. z danych z dzis wiem ze podobno sa tylko 3 egzempaze testowe 850...poki co udalo sie dotrzec tylko do jednego! elementu 'na zywo'. na ten moment diora nowe generacje ma sie skupic na produkcji wzmacniaczy lampowych, dopiero pozniej ruszy produkcja elementow dla przecietnego czlowieczka...nie jest sztuka skladac cos tanio w chinach czy na podzespolach chinskich., DIORA ma byc calkowicie polska, polska konstrukcja, polskim wyrobam, produkowanym naszymi rekami - nie chinczykow. wiec niedowiarki dajcie szanse... nie sztuka wejsc na rynek z szajsem...to ma byc nasza...ZNOW NASZA marka rodzima...a nie chłam...oni wejda na rynek jak beda gotowi. to ma byc MARKA a nie mareczka....jeszcze dzien dwa...miesiac i zobaczycie ze moje slowa zmienia sie w czyny..wiem to z pierwszorzednego zrodla...sam staram sie pomagac w tych projektach jak moge.
  • Poziom 20  
    no dobra. ale szanse że ten sprzet wyjdzie na świat jest znikoma. reaktywacja firmy diora to dobry pomysl, lecz według mnie nie wypali, firma by musiała odrazu wejść na rynek z niezłym kopem, a co w polsce jest niemożliwe raczej:/ A pozatym jeśli chodzi o deck w tej wierzy, mamy prawie 2008 rok, taśma już niema sensu, została wyparta przez nośniki optyczne. Więc lepiej by było jakby ten sprzet miał dobry odtwarzacz DVD, a najlepiej HD DVD lub Blue Ray.
  • Poziom 23  
    Magnetofon wcale nie byłby nietrafionym pomysłem. Wciaż wielu ludzi z niego korzysta, a czasem nawet woli od dysków CD. Wciąż istnieją fascynaci analogowym zapisem, a magnetofon napewno wyróżnia się brzmieniem. A naprawde dobry magnetofon potrafi zaskoczyć niejednego audiomaniaka. Nie każdy lubi technikę cyfrową
  • Poziom 19  
    Ja na przykład nie lubie CD, nie nawidze Kaset, za to kocham Winyle ich brzmienie jest milion razy lepsze od oryginalnego CD. Niestety słuchanie winyli jest bardzo drogie....coś za coś myśle że w przyszłosci kupie sobie jakiegoś grama i pare winylków na odsłuch
  • Użytkownik obserwowany
    Ale powiedzmy sobie szczerze że era takich wież odchodzi w zapomnienie pozatym wieża musiałaby być droga. No kto teraz produkuje coś takiego? Nie produkują dlatego że nie umieją ale coś takiego kupi tylko pare osób-fanatyków. Taki projekt to strata czasu.

Dodano po 1 [minuty]:

Pozatym kto teraz używa kaset lepiej niech w tej 1000 będzie zegarek z budzikiem bardziej przydatna rzecz.

Dodano po 6 [minuty]:

mariusz.o napisał:
    Ja na przykład nie lubie CD, nie nawidze Kaset, za to kocham Winyle ich brzmienie jest milion razy lepsze od oryginalnego CD. Niestety słuchanie winyli jest bardzo drogie....coś za coś myśle że w przyszłosci kupie sobie jakiegoś grama i pare winylków na odsłuch

Nie wiem pod jakim względem jest lepszy ten dźwięk winylu a wiecie co najlepiej wyrzućmy cały nowy sprzęt i kupmy: do telewizji starego elemisa -super jakość i niepowtarzalne doznania, a do muzyki szpulowego kasprzaka i gramofon.
    Zdajmy na złom Bolidy Miejsko Wiejskie(BMW) Merce Audice itp. i kupmy polonezy skarpety i maluchy no po prostu będzie raj bo to co teraz robia to tandeta nie?

Dodano po 1 [minuty]:

Aha i "duszy" nie ma
  • Poziom 26  
    Mnie się wydaje ze takie wieże nigdy nie odejdą w zapomnienie, to co teraz widze w supermarketach np: kompletny zestaw kina domowego w obudowie mniejszej niż FS502 to aż mnie odstrasza. Co do zbytu to faktycznie może byc problem na magnetofon i cd, lepiej gdyby opracowali jakiś dobry amplituner kina domowego oraz odtwarzacz dvd. Tylko czy się uda przebic przez konkurencje ze wschodu??? Wątpie żeby ludzie kupowali diore dla samego sentymentu do marki (napewno nie wszyscy)

A jak było z naszym polskim elemisem?? w 90 roku kupiłem tv elemisa, potem słyszałem ze firma padła a od jakiś 3 lat znowu widze mase jego sprzętu po marketach. Ktoś go wykupił czy po prostu mu się udało??
  • Użytkownik obserwowany
    Własnie po "marketach" to to samo co TELESTAR jakieś złomostwo z Turcji Elemis kiedyś był ok ale teraz to zwykła tania masówka
  • Poziom 20  
    Tak nawiasem, właścicielem Elemisa jest ten sam koncern, który robi Telestara. Także, jakość Telestara = jakość Elemisa, zapewne różnią się tylko obudową.

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    diora-500 napisał:
    DIORA ma byc calkowicie polska, polska konstrukcja, polskim wyrobam, produkowanym naszymi rekami - nie chinczykow. wiec niedowiarki dajcie szanse...

A kondensatory to jakie będziecie wsadzać, unitrowskie?.

To są marzenia ludzi co nigdy na oczy nie widzieli jak się produkuje urządzenia elektroniki użytkowej od schematu po gotowy wyrób.
  • Poziom 19  
    Nie wiem czy sie ktoś z was zastanawiał i myślał na tym czy w tych czasach są dostępne takie wieże ja Diorowska SSL 700 czy nawet 1000?
    Niestety Diory nie da sie odbudować w 100% ponieważ trzeba by było uruchomić fabryki elementów elektronicznych.....Ale gdyby wsadzali tam jakieś zagraniczne elementy dobrej jakości...składanie całych klocków odbywało by sie w polsce, To ja bym był jeden z pierwszych w kolejce za taką Diorą nawet jak by kosztowała 10 000zł, i myśle że nie tylko ja
  • Poziom 20  
    Marcinek750 w tamtych czasach to wszystkie firmy jechały na układach STK. Zresztą powiedz która firma teraz produkuje wszystko od początku do końca? Po co budować tyle fabryk? Uwierz jedna taka jak była w dzierżoniowie by wystarczyła. Co do reaktywacji diory to zacytuje słowa kolegi "diora to przeszłość i trzeba się z tym pogodzić" niestety to prawda:/ Póki co zawsze można kupić troche zestarzałą diorke WS-504B. Oczywiście by się przydało wypuścić coś nowego. Jednego jest mi żal że inżynierowie co projektowali tego typu wieże teraz pewnie mają problemy ze znalezieniem pracy niedaleko miejsca zamieszkania a co dopiero setki innych ludzi którzy tam pracowali:/
  • Użytkownik obserwowany
    Przecież ja o tym już pisałem Helmans czytaj cały post a nie początek.

Mariusz. o czy ty oby nie jesteś nieco przewrażliwiony na swoim punkcie co?

Dodano po 4 [minuty]:

A z resztą i tak to pewnie wywalą.
  • Użytkownik obserwowany
    Dla Diory za 10 000 też nie ma miejsca
  • Użytkownik obserwowany
    djlj24 napisał:
    Magnetofon ładowany pod wyświetlaczem jest praktycznie nieralizowalny - zresztą 3 głowicówka bez regulacji poziomu zapisu i biasu

Dlaczego miałby być nierealizowalny? Z czego wnioskujesz że nie posiadałby regulacji?