Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop ASUS A6000U wskazuje taktowanie zegara 800MHz !

Booyaches 07 Nov 2007 22:22 1170 3
    Booyaches
    Level 10  
    Witam! Jakis czas temu zamieszczalem tutaj podobny post... mianowicie problem polega na tym, ze po wejsciu we wlasciwiosci systemu w moim laptopie system wskazuje, ze mam zegar o taktowaniu rownym 0,8 GHZ, a w rzeczywistiosci jest to 1,8 GHZ .
    Jeden z uzytkownikow podsunal mi pomysl ,ze moze byc to jakis sposob oszczedzania energii w laptopie i zebym obciazyl proca za pomoca superPI. I wtedy to sprawdzil.
    Uruchamiam wiec superPi , wybieram 512k, w task menager`rze poziom uzycia CPU skacze do 100%.
    W tym czasie sprawdzam moc proca we wlasciwosciach i dalej wskazuje marne 800MHz.
    Moze powinienem sprawdzic moc czyms innym ?
    Watpie... Moze to jakas usterka samego procesora ?
    przemek.tomala
    Level 22  
    Może masz zaniżoną szynę taktowania procesora? albo mnożnik? możesz te parametry ustawić ręcznie w biosie?
    Spróbuj załadować w biosie ustawienia standardowe, może pomoże.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    1. Jaki system?
    2. Czy zainstalowane jest CAŁE oprogramowanie dostarczone wraz z laptopem przez producenta?
    Booyaches
    Level 10  
    1. Syste WINXP Pro SP2
    2. No i tu jest problem. Zgubilem plyte instalacyjna od laptopa jednak firma Asus ma dosc obszerna baze danych sterownikow do sprzetu ,ktory wypuscili na rynek. Pobralem wszystko co sie dalo (do mojego modelu) i zainstalowalem. Wydaje mi sie ,ze to nie jest wina zadnego sterownika ale jeszcze poszperam.