Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z piecem Beretta 12/22

poker63 08 Lis 2007 00:13 3153 9
  • #1 08 Lis 2007 00:13
    poker63
    Poziom 9  

Witam !
    Mam 2 sprawy :
    pierwsza- czy zmiana położenia pokrętła do regulacji temperatury C.O. powoduje zwiększenie/zmniejszenie wysokości płomienia
    druga - jaka możebyć przyczyna , że niezależnie od położenia regulacj temp. C.O. piec pracuje w zakresie około 42-52 st / zakładam , że potencjometr jest sprawny /, jest nowa nagrzewnica, naczynie wzbiorcze "dobite" do 1 Bar , ciśnienie gazu ustawione prawidłowo -serwisant na przyrządzie
    Czekam na porady

pzdr

1 9
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 08 Lis 2007 11:31
    jmk
    Poziom 28  

Woda do celów socjalnych winna mieć temperature, która nie spowoduje u użytkownika obrażen np.poparzenia- stąd może być konstrukcyjne ograniczenie tej temperatury, bo użykownikiem może byci czest jest MALE DZIECKO!
    a do gotowania wody należy używać czajnika!

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 08 Lis 2007 15:51
    poker63
    Poziom 9  

Szanowny jmk !
    Proszę dokładnie przeczytać moje zapytanie : problem dotyczy C.O. a nie C.W.U.
    pzdr

1
  • #4 20 Lis 2007 13:52
    poker63
    Poziom 9  

I nic . Nikt nie napisze mi coś sensownego o modulacji płomienia C.O. ?

0
  • Pomocny post
    #5 21 Lis 2007 01:36
    Drops26
    Poziom 17  

witam płomien palnika na co reguluje zespół gazowy (sit albo honuej)
    w zalerznosci od podawanego mu napiecia otwiera i przymyka przepustnice pokretło od co słuzy do ustawiania temp instalacji co jak logika nakazuje ale piec ma tez wewnetrzne ograniczenie mocy całkowitej na module
    (zazwyczaj jest to mały potencjometr lub robi sie to elektronicznie )
    wiec na wodzie cwu jest pełna regulacja od 5do 24 kw powicmy a na co od 3do 11 kw wiec jak jest pokretło co na max a kocioł nietotrafi uzyskać wyzszej temperatury niz 55stopni to stawiał bym na to
    oczywiscie zakładając ze kocioł jest w 100% sprawny
    poczytaj dokładnie instrukcje powinno byc to opisane jak to zrobic
    wiekszosc producentuw to podaje
    a na module mogą byc dwa potencjometry 1 to co wyrzej a 2 od mieszanki zapłonu niepomyl sie bo bedzie zapalanie wybuchowe co niejest wskazane
    pozd drops

0
  • #6 21 Lis 2007 21:35
    poker63
    Poziom 9  

Dzięki Drops za "wyoślenie " sprawy. Teraz wiem , że nie działa mi modulacja C.O. , ale działa modulacja C.W.U. Co może być tego przyczyną?

0
  • #7 21 Lis 2007 22:33
    Drops26
    Poziom 17  

witam przeczytaj to co napisałe jeszcze raz tam wszystko jest napisane
    poz drops

0
  • #8 24 Lis 2007 17:27
    poker63
    Poziom 9  

Witam ponownie ! Dzięki Drops za podpowiedzi na PW!
    Tak jak ci pisałem na PW podkręciłem moc / płomień/ na potencjometrze CO , ale nadal jest on stały / nie moduluje się /.
    Na CWU modulacja jest prawidłowa.
    Mam pytanie : czy sterownik honeywella moduluje niezależnie Co i CWU, czy jest on wspólny dla obu. Jak się delikatnie popuka w sterownik /elektromagnes/ , to następuje zwiększenie płomienia na CO. Był macher z serwisu , stwierdził " że to elektronika szwankuje" .
    Co ciekawe , jak idzie CO to bardzo głośno buczą elektromagnesy od sterownika Honeywella , płomień się nie moduluje.
    Może ktoś miał podobny przypadek?
    pzdr

0
  • Pomocny post
    #9 24 Lis 2007 21:47
    Drops26
    Poziom 17  

witam zawór gazowy który moduluje płomień w piecu jest tylko jeden , pukając w niego przestawiasz go mechanicznie tak się nie robi jeżeli na CWO kocioł moduluje płomień od 1 cent do 5 cent to zespól gazowy powinien być dobry
    zawór powinien mieć tylko 1 cewkę (białą ) z 2 kablami jak odpalisz go na CO ustaw pokrętło na max 85 stopni, i ustawi się już największy płomień to zdejmij jeden kabelek sterowania to powinno być minimum palnika, to zobaczysz jaka jest różnica żeby sprawdzić to fachowo trzeba mieć milibarometr podłączyć sie do zaw. gazowego i zobaczyć nastawy średnio powinno być od 1,5 do 13 milibar dla gazy GZ50
    możesz spróbować podmienić mu czujkę ntc z wody co na cwo być może na dziurę w charakterystyce i coś świruje a jak nie to stawiałbym na moduł ale jest to diagnoza telepatyczna
    mam nadzieje że moc kotła ograniczaną na elektronice ustawiłeś na max (poprawnie )tak jak pisałem wcześniej
    pozdro drops

0
  • #10 27 Lis 2007 19:43
    poker63
    Poziom 9  

Dzięki Drops za podpowiedzi w rozwiązaniu mojego problemu. Zepsutym okazał się moduł sterujący / musiał być polany wodą kapiącą z zepsutego wczesniej wymiennika /. Po wymianie modułu piec działa ok.
    Proszę modka o zamknięcie tematu
    pzdr

0
  Szukaj w 5mln produktów