Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie nawigacyjne i-GO 2006 Plus SE

haris285 08 Lis 2007 01:03 9960 12
  • #1 08 Lis 2007 01:03
    haris285
    Poziom 10  

witam wszystkich serdecznie.Mam problem z myguidem 3100.Posytanowiłem sam odblokować myguida a on zrobił mi psikusa i się zablokował.Odpala się ale nie do końca zawiesza sie i nic nie można zrobić.Nie zrobiłem kopi systemu bo wyskakiwał błąd. Myslałem że mi się uda a tu porażka.Prosiłbym o pomoc.

0 12
  • #2 08 Lis 2007 06:12
    marek216

Poziom 43  
  • #3 09 Lis 2007 18:05
    haris285
    Poziom 10  

tak jest widziany przez ActiveSync i tak samo przez kompa normalnie jako urządzenie.Mogę wszystko robić w myguide kopiować ale nie mogę sobie poradzić z tym.Jest dla mnie za skąplikowane

0
  • #4 09 Lis 2007 18:13
    marek216

Poziom 43  

Zmieniłeś coś w rejestrze, lub wywaliłeś plik startujący razem z nakładką ( jej część )

Jak to ci nie pomoże to puknij mi w gg
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic864302.html

0
  • #5 18 Lis 2007 23:50
    meverick
    Poziom 10  

Witam.
    Mam problem z MyGuide 3100,może mi pomożesz, robię tak jak na forumw temacie "Odblokowanie MyGuide3100 !" a mianowicie po resecie wpisy w rejestrze powracają do standardowych, poza tym nie wiem jak zrobić aby po załączeniu urządzenia pokazał sie pulpit a nie nakładka myguide w której musze kliknąć na explorer i dopiero potem szukać tomtoma który to zainstalował mi sie do Program Files a nie do Flash Disk\Windows\Program files. Katalogi w Flash Disk zrobiłem tak jak było podane na forum. Po resecie TT znika.I jeszcze jedno robię tak jak napisano w temacie :Uruchomić WinCE activator.exe na karcie SD i wybrać : Pokaż SIP i pokaż WINCE. Zresetowac PNA i voila! - Uruchamiam activator daję pokaż SIP to mi sie pokazuje klawiatura ekranowa, jak potem daję Pokaż CE 5.0 -to sie nic nie dzieje, robię reset i wszystko wraca do ustawień standardowych poza jednym że mam w nakładce MyGuide Explorer.

0
  • #6 22 Lis 2007 11:56
    t.n1
    Poziom 10  

meverick napisał:
    Witam.
    Mam problem z MyGuide 3100,może mi pomożesz, robię tak jak na forumw temacie "Odblokowanie MyGuide3100 !" a mianowicie po resecie wpisy w rejestrze powracają do standardowych, poza tym nie wiem jak zrobić aby po załączeniu urządzenia pokazał sie pulpit a nie nakładka myguide w której musze kliknąć na explorer i dopiero potem szukać tomtoma który to zainstalował mi sie do Program Files a nie do Flash Disk\Windows\Program files. Katalogi w Flash Disk zrobiłem tak jak było podane na forum. Po resecie TT znika.I jeszcze jedno robię tak jak napisano w temacie :Uruchomić WinCE activator.exe na karcie SD i wybrać : Pokaż SIP i pokaż WINCE. Zresetowac PNA i voila! - Uruchamiam activator daję pokaż SIP to mi sie pokazuje klawiatura ekranowa, jak potem daję Pokaż CE 5.0 -to sie nic nie dzieje, robię reset i wszystko wraca do ustawień standardowych poza jednym że mam w nakładce MyGuide Explorer.

Ja robilem dokladnie wedlug przepisu ktory podal kolega powyzej i wszystko chodzi. Sprobuj jeszcze raz zresetowac z tylu przyciskiem reset. Jesli masz faktycznie odblokowanego Win CE to musi pojawic sie normalny pulpit Windy. Jesli nie to znaczy ze musisz jeszcze raz czytajac dokladnie ze zrozumieniem wykonac operacje z tego linku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic864302.html a jeszcze poczytac forum zaprzyjaznione z MyGuide http://www.navia.uel.pl/index.php ,
    http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=82334.0
    Pozdrawiam

PS. Sam mam zainstalowane trzy navigi: Oryginal MyGuide, AutomMape, Mio 3.3 oczywiscie zainwestowalem w karte 2GB koszt karty okolo 50zl
    Tomtom z tego co sie zorientowalem ma slabsze mapy na Polske dlatego go nie instalowalem

0
  • #7 22 Lis 2007 21:09
    meverick
    Poziom 10  

t.n1 dzieki za odpowiedz i linki. Czytałem to wszystko i dalej jest problem (a robiłem juz inne egzotyczne navigacje np Transonic - klon mediona). Problem w tym że dokładnie jest to navi z Lidla pod nazwą SilverCast Navigator 4000 i jest tam Windows CE 4.2 i może to jest to, że u mnie nie chodzi ten przepis tzn. wszystko jest OK do czsu resetu z tyłu urządzenia - wracają standardowe wpisy w rejestrze tak jak bym nic tam nie zmieniał. Zostawiłem to tak bo już nie mam pomysłów, pozostał przycisk Pulpit w nakładce MyGuide (zmiana w pliku addons.txt dodana ścieżka do folderu pulpit który założyłem w Flash Disk\Windows\Pulpit - a w nim umieściłem skróty do programów jakie mnie interesują) . Nie wiem jak pozbyc sie tej nakładki żeby po resecie ,czy starcie widoczny był tylko pulpit. Jak na razie tak to zostawie, klikam na pulpit i mam skróty do moich programów, bez zbędnych katalogów, czy plików.

0
  • #8 22 Lis 2007 21:19
    marek216

Poziom 43  

Na WindowsCE 4.2 możesz co najwyżej podmienić pliki - jednak robisz to na własną odpowiedzialność.

Również robiłem wynalazki i nie polecam takich sposobów - aczkolwiek są możliwe i wiem, że nawet to dział - gorzej jeśli potem coś będzie nie tak.

0
  • #9 22 Lis 2007 23:11
    t.n1
    Poziom 10  

meverick napisał:
    Problem w tym że dokładnie jest to navi z Lidla pod nazwą SilverCast Navigator 4000 i jest tam Windows CE 4.2

U mnie jest oryginalny MyGuide 3100 na WinCE core 5.0 byc moze w tym jest problem?

0
  • #10 23 Lis 2007 05:59
    marek216

Poziom 43  
  • #11 28 Lis 2007 11:08
    madmacmax
    Poziom 1  

też miałem problem że win 5.0 powracał do starych wpisów w rejestrze pomimo postepowania zgodnie z instrukcją, trzeba zwrócić uwage na wpis w rejestrze [HKEY_LOCAL_MACHINE\Loader]
    "SystemPath"="\Flash Disk\Windows\Dll\"
    mnie po wpisie nie zostawał w local machine tylko uciekał pod INIT , wpisałem drugi raz pod lokal machine i pomogło . wywaliłem też z karty Addons txt. to zmiany w rejestrze :[HKEY_LOCAL_MACHINE\init]
    "Launch50"="explorer.exe"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Loader]
    "SystemPath"="\Flash Disk\Windows\Dll\"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Explorer\Shell Folders]
    "Application Data"="\Flash Disk\Windows\Application Data"

"Desktop"="\Flash Disk\Windows\Desktop"

"Favourites"="\Flash Disk\Windows\Favourites"

"Fonts"="\Flash Disk\Windows\Fonts"

"My Documents"="\Flash Disk\Windows\My Documents"

"Program Files"="\Flash Disk\Windows\Program Files"

"Programs"="\Flash Disk\Windows\Programs"

"Recent"="\Flash Disk\Windows\Recent"

"StartUp"="\Flash Disk\Windows\StartUp"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Loader]
    "SystemPath"="\Flash Disk\Windows\Dll\" - wartość MULTI STRING

oczywiście trzeba stworzyć we flashu katalog windows i podkatalogi nak powyżej wskazuje rejestr

0
  • #12 25 Sty 2008 00:14
    gregas
    Poziom 10  

Witam serdecznie. Problem dotyczy Myguide 3100. Chciałem wgrać u siebie inna mapę i odblokować windowsa... i się zablokował. Tzn. na początku dodałem sobie na panelu dodatkowe ikony (dokonując odpowiednich zmian w addon.txt). Później spróbowałem wrzucić WinCE activator by odpalić winde na pulpit. Po jego aktywacji zresetowałem urządzenie. A tu zonk. Efekt jest taki: myguide odpala się ale nie do końca zawiesza się i nic nie można zrobić, reset powoduje ponowne uruchomienie i znów się zawiesza. Nie udało mi się zrobić kopi systemu. Dziwne jest to iż zaglądając do rejestrów nie spotkałem rejestru [HKEY_LOCAL_MACHINE\Loader] . I tu moje pytanie czy w Myguide 3100 winCE nie jest zapisywany w pamięci ROM (tak jak –słyszałem- ma Mio) ? Czyżbym wykasował ten rejestr?? Czy to w ogóle możliwe. Dodam że nawet odłączyłe aku od niego na kilka godzin i nic. Jeszcze jedno urządzenie jest widoczne przez ActiveSynch i kompa. Proszę Was o pomoc.

0
  • #13 25 Sty 2008 06:21
    marek216

Poziom 43  

W Myguide 3100 rejest nie jest w ROM.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Loader] trzeba sobie dopisać.

0
  Szukaj w 5mln produktów