Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AC 1205P - non stop pracuje agregat

08 Lis 2007 08:19 4747 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam lodówkę jak w temacie i od jakiegoś czasu są z nią same problemy.

1. Non stop pracuje agregat niezależnie od ustawień temperatury (zakres 1-9) dopiero ustawienie jej na 0 - czyli realne wyłączenie chłodzenia cokolwiek daje.

2. W zamrażalce (wewnętrzna, położona u góry lodówki) gromadzą sie ogromne ilości lodu. Nie wiem skąd ponieważ zawsze dokładnie sprawdzam czy zamrażalnik jest dobrze domknięty. Lód zaczął się również gromadzić na tylnej ściance lodówki, najwięcej przy zamrażalce ( co jest dość logiczne ) i im bliżej dna lodówki tym mniej.

3. Głośno i dość dziwnie (z różnymi dodatkowymi odgłosami, które ciężko opisać) pracujący agregat.

Trwa to juz ok miesiąca. Dzwoniłem do kilku serwisów i w jednym miły Pan mi powiedział ze to najpewniej popsuł się parownik i lodówka jest do wyrzucenia. Chciałem więc zadać 2 pytania:

1. Czy z opisanych problemów można rzeczywiście wywnioskować że to parownik się popsuł ?

2. Czy ewentualne popsucie się parownika oznacza konieczność wymiany lodówki ?

3. Jeśli już będę musiał ją wymienić to mam na oku następujący model: Gorenje RF4205 - ktoś może mi powiedzieć, której firmy lodówki są najlepsze? (szukam małej lodówki, do 125cm wysokości)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz(i)
  • Poziom 14  
    Witam poszukaj jakiegoś lepszego fachowca bo przez tel. to mozna porozmawiać a nie urzadzenie diagnozować. Moze napełnienie pomoże i bedzie ok.
  • Poziom 29  
    Witam.

Może coś się doradzi ale :

- wyłącz lodówkę niech się lód skropli ( odmroźić )
    - załącz i włóż do chłodziarki termometr odczytaj po około trzech godz.
    temperaturę.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za opinie. Dodam tylko, że lodówka była niedawno rozmrażana i myta (głównie w celu pozbycia się lodu) i po wszystkim znów gromadzi się lód, ale zamrażalnik trzyma jakąś sensowną - ujemną - temperaturę.

Zamówiłem już serwis ale dopiero na czwartek, więc dość daleko. Tym razem zasugerowano mi, że może się zablokował układ chłodniczy albo gdzieś ucieka czynnik chłodzący.

Co o tym sądzicie?
  • Specjalista AGD
    Azzmo napisał:
    albo gdzieś ucieka czynnik chłodzący.

Co o tym sądzicie?

Sądzimy właśnie to - to typowe niestety dla Amic.
  • Poziom 9  
    Czy takie ubytki da sie uzupełnić u klienta? Zależy mi na tym, żeby nie rozmrażać całej lodówki i nie pozbywać się jej na tydzień, dwa - mam złe doświadczenia z terminowością serwisów.

Ile ewentualnie takie dopełnienie może kosztować? Orientujecie się?
  • Specjalista AGD
    Azzmo napisał:
    Czy takie ubytki da sie uzupełnić u klienta?

Ile ewentualnie takie dopełnienie może kosztować? Orientujecie się?

Da się, ale raczej nie da się usunąć nieszczelności. Co do ceny, to tylko dzwoń do serwisu.