Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podstawy programowania - jaka literatura?

R.Y.B.A 08 Nov 2007 10:04 1620 11
    R.Y.B.A
    Level 10  
    Witam

Chcialbym zaczac przygode z programowaniem. KSiazki sa dosc drogie a mozna trafic na mine, wiec chcialbym zakupic sprawdzone wydawnictw, jakie wiec pojecacie ksiazki do podsaw ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    volter
    Level 19  
    Ale może byś sprecyzował w czym chcesz programować? Jaki język?
    joozwa
    Level 31  
    Witam wszystkich :)
    Jeżeli można, to ja również podepnę się z takim pytaniem: czy jest jakaś dobra książka, przejrzyście, logicznie i rzetelnie ukazująca podstawy języka C początkującym?? Kursów online jest mnóstwo, jedne pewnie gorsze, drugie lepsze, większość jest po angielsku (ale słyszałem też coś o kursie prowadzonym na łamach EP). A jaką książkę po polsku Wy na podstawie własnych doświadczeń polecilibyście??
    Z góry dzięki. Pozdrawiam :)
    Flo
    Level 12  
    Dla początkujących poleciłbym: "Języki C i C++" autor Alan R. Neibauer

Po każdym rozdziale są ćwiczenia do wykonania w celu sprawdzenia czy się zrozumiało dany temat (co jest niewątpliwie jej zaletą). No i książka nie należy raczej do "drogich"...

Klik
    Michal19881
    User under supervision
    szukam czegos o asemblerze mikrokontrolera 8051
    R.Y.B.A
    Level 10  
    ogolnie mowie o samym poczatku, cos takiego jak wstep do programowania ogolny zarys ...
    HeloMelo
    User under supervision
    Ja takze bym prosil o jakies materialy dla bardzo poczatkujacego z tymi wszystkimi ukladami programowalnymi mikrokontrelami itp itd... Do czego sluzy to a do czego to... :)

Za przydatne linki jestem gotow oddac swoje wszytkie punkty mimo tego ze nie ma ich za duzo :D

Dodano po 1 [minuty]:

Lub jakas ksiazke dostepna na rynku z podstawami tego swiata :)
    HeloMelo
    User under supervision
    Ciekawa ksiazka :D jak przyjdzie troche pieniedzy to moze zamowie :) A tak pozatym to czy moglby mi ktos troche bardziej objasnic ten caly swiat ? Czy taki mikrokontroler to tez procesor ? Czy taki np EPROM lub EEPROM mozna programowac kazdym jezykiem? np tym BASCOM, C, C++... Czy moze kazdy uklad jest zrobiony pod tylko 1 jezyk...?
    Michal19881
    User under supervision
    Jeżeli ktoś chce się dobrze nauczyć programować mikroprocesory to polecam zestaw DSM-51 firmy Micromade i książkę p. Gałka do owego zestawu.
    HeloMelo
    User under supervision
    Witam ponownie :)

Zagladajac do dziadka google natknelem sie na takie cos http://ithelpdesk.pl/ i mam zamiar sie nauczyc tych lekcji co tam sa :) A tak pozatym to chcialbym sie od Was dowiedziec jak taki napisany juz program "zainstalowac", "przeniesc" do ukladu ? Czy to jest skomplikowane? np chcialbym zaprogramowac jakis uklad za pomoca ktorego wyswietlaly by mi sie rozne napisy na prostym wyswietlaczu... Jakbym sie nauczyl zasad programowania z tamtej strony to czy bylbym wystarczajaco wyszkolony aby napisac taki program ? A moze jezyk C++ sie nie nadaje...