Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsun DVD-R130 - aktualizacja FW.

isiek78 08 Nov 2007 11:50 2060 7
 • #1
  isiek78
  Printers specialist
  Witam, mam dvd jak w temacie i chcę zaktualizować soft, lecz DVD nie rozpoznaje płyty z oprogramowaniem. Sprzęt jest z W. Brytanii i jest z angielskim MENU. Plik pobrałem z strony samsunga i wgrałem na płytkę, po wsadzenie płytki pokazuje się błąd płyty i wyrzuca płytę. Próbowałem na kilku płytach i cały czas to samo, plik jest z rozszerzeniem .RUF.
 • #3
  isiek78
  Printers specialist
  CD - Verbatim, Sony, TDK, Platnium
  DVD-R - Verbatim
 • #4
  magir
  Level 28  
  No to trochę dziwne. Ja robiąc aktualizację oprogramowania Panasonica jak włożyłem płytę (CD bo tak wymagała instrukcja na stronie firmowej ) do napędu to się sama zabotowała i wyświetlony został komunikat jaki jest obecnie soft w DVD i następnie pytanie czy aktualizoawac T/N ? i wszystko. Może ma on blokadę w opcjach żeby przypadkowo nie robić aktualizacji bo często kończyło się to położeniem sprzętu.

  Pozdrawiam

  Dodano po 1 [minuty]:

  A i jeszcze jedno sprwadz czy tak samo będzie się zachowywał sprzęt jak będziesz chciał zrobić aktualizację w języku oryginalnym.
 • #8
  isiek78
  Printers specialist
  Co do softu z wysp - ma inne rozszerzenie, trzeba pobrać wersje polską i z mienić rozszerzenie na angielską, nagrać na płytkę i ... poszło.