Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOSHIBA Satellite L30-10W windows vista brak CD recovery ??

DJOstry 08 Nov 2007 12:47 4015 2
    DJOstry
    Level 25  
    Hej !

Koles ma lapa jak w temacie, i system jest do wymiany, teraz mam tego lapa do postawienia systemu, ale nie mam CD recovery, pytałem go powiedział ze nic nie dostał z laptopem. Odpalam lapa, ale nie widze nigdzie zeby gdzies na dysku bylo recovery, F2 to bios, F12 to bootowanie z roznych zrodel, nic wiecej nie ma.

Czy w tym lapie jakos inaczej przywraca sie recovery ??
    Cz tez moze nie dostał płytki w zestawie ??

pozdro.
    xray81
    Level 22  
    Ten laptop jest sprzedawany z preinstalowaną Vistą i z płytką typu System Recovery, która służy do naprawy Visty, jeśli się zepsuje. Powinien otrzymać płytkę z System Recovery, ale można zmienić system bez niej.
    1. Ustawiasz w biosie (wejście - F2) start z CD.
    2. Wkładasz Win XP do napędu i bootujesz z płyty.
    3. Kiedy zgłosi się instalator i pokaże partycje, zostawiasz ukrytą partycję nienaruszoną (ma ok. 1,5 gb i przyda się, jeśli kiedyś zechce visty).
    4. Partycję C możesz zlikwidować i podzielić dysk wg uznania.
    5. Instalujesz XP.
    6. Zanim zabierzesz się za to wszystko, ze strony Toshiby ściągnij sterownik (Toshiba Satellite L30 driver) - trochę długo się zasysa, ale warto, bo to kompletny zestaw (chipset, grafa, modem, wifi etc. ). Po zainstalowaniu XP rozpakuj ściągnięty plik i zainstaluj sterowniki.
    Zainstalowany XP ustaw wg uznania i gotowe. Wszystko będzie działać.
    Sawekfan
    Level 17  
    System w ogóle się nie uruchamia? Bo jeśli się uruchamia to poszukaj jakiejś aplikacji Toshiby w programach do odtwarzania systemu z ukrytej partycji. Przeważnie producenci zamieszczają coś takiego jeśli nie dają płytki.