Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 5N, karta J2550B problem z połączeniem sieciowym

Dopler 08 Lis 2007 13:08 2390 6
  • #1 08 Lis 2007 13:08
    Dopler
    Poziom 9  

Chciałbym połączyć drukarkę HP LJ 5N (karta sieciowa J2550B) z komputerem. LPT odpada, bo nie mam portu w laptopie, przejsciówka LPT do USB nic nie daje (choć kabel jest sprawny).
    Nie wiem jak skonfigurować komputer (niestety Vista), mam kabel kresowany diody w sieciówce migają ale drukarka nie drukuje.

Prosze o pomoc.

0 6
  • #2 08 Lis 2007 20:25
    Drzeń Rafał
    Poziom 22  

Witam

Pierwsza sprawa czy dobrze skonfigurowałeś IP, bramę i maskę w drukarce? Jeżeli tak to czy sprawdzałeś czy się widzą (polecenie ping xxx.xxx.xxx.xxx X-numer IP jaki drukarce nadałeś). Podaj trochę więcej konkretów. Mimo że vista to syf (moim zdaniem) nie powinno być problemu aby się z prostą drukarką połączyć.

Pozdrawiam

0
  • #3 08 Lis 2007 21:54
    Dopler
    Poziom 9  

Dziękuje za odpowiedź

Postępowałem w ten sposób:

Wgrałem sterowniki z poziomu windowsa do drukarki.
    Zmieniłem port na HP Standard TCI/IP i wpisałem IP drukarki jaki podaje mi w wydruju auto testu.
    Nie pinguje mi IP drukarki, a mimo wszytsko diody karty sieciowej działają, jakies skromne bajty wysyła.
    Zmieniałem tez ustawienia połączenia kablowego wpisując Bramę, IP jakie podaje drukarka i nic.
    Gdy ustawian BOOTP/DHCP w drukarce tez brak rezultatu

Wyskakuje błąd:
    I/O CARD NOT READY: 03
    LAN ERROR - EXTERNAL LOOPBACK LOSS OF CARRIER ERROR SQE ERROR.

0
  • #4 08 Lis 2007 22:34
    nyks
    Poziom 17  

przypisujesz urządzeniom różne adresy np: komputer 192.168.1.1, a drukarka 192.168.1.2; maska 255.255.255.0; a brama taka sama na obu urzadzeniach.
    Nie pinguje bo jest konflikt, rozumiem że przypisałeś takie same adresy.

0
  • #5 09 Lis 2007 01:18
    Drzeń Rafał
    Poziom 22  

Coś mi się wydaje że jest tak jak kolega NYKS wyżej napisał. Bo jeżeli nie pinguje a diódki świecą to konflikt na bank!!!

0
  • #6 09 Lis 2007 09:38
    Dopler
    Poziom 9  

W takim razie jak zmienić ip komputera?
    Pracuje w sici bezprzewodowej i IP ma przydzielane automatycznie. IP drukarki znam. Prosze o radę.

0
  • #7 09 Lis 2007 13:57
    Drzeń Rafał
    Poziom 22  

WItam

Maszpewnie DHCP włączone (automatyczne przydzielanie). Wyłącz i wtedy będziesz mógł wpisać ręcznie. Wszystko masz we właściwościach karty sieciowej.

Pozdrawiam

0