Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nakładki na otwory BassReflex. (błąd Tonsila?)

dzordzx 08 Lis 2007 13:56 2699 24
  • #1 08 Lis 2007 13:56
    dzordzx
    Poziom 11  

Kilka razy się spotkałem się z opinią że te "siatkowe" nakładki na otwory w scherzo "psują" bass.

Czy to ma w ogóle jakis wplyw? Chcialbym poznac opinię bo tego się nie da ot tak zdjąć.

pozdrawiam
    dzordzx

0 24
  • #2 08 Lis 2007 14:12
    ALTON
    Poziom 38  

Psują?... te siatki są poto, by nikt nie pchał niczego do środka. Nie ukrywając spełniają swoją rolę w 100%.

0
  • #3 08 Lis 2007 14:18
    miszkoo
    Poziom 28  

w altusach 75 też jest taki patent i w starych 110 a są to kolumny nie to podje...
    szczególnie ten stary 110 to est kolumna która jest klasą samą dla siebie. Ja bym tego nie ruszał i nie słuchał domorosłych akustyków (a poza tym jak zdejmiesz kratkę to pasowało by zmniejszyć przekrój rurek)

0
  • #4 08 Lis 2007 15:48
    Cygusek
    Poziom 13  

siatka po to żeby nic tam nie wpadało, a czemu ludzie się z chęcią pozbywają? bo siatka = świst przy głośnym słuchaniu :) czemu świst ? bo mocno wieje w środku :)

0
  • #5 08 Lis 2007 15:51
    majkel sony
    Poziom 25  

miszkoo napisał:
    w altusach 75 też jest taki patent i w starych 110 a są to kolumny nie to podje...
    szczególnie ten stary 110 to est kolumna która jest klasą samą dla siebie. Ja bym tego nie ruszał i nie słuchał domorosłych akustyków (a poza tym jak zdejmiesz kratkę to pasowało by zmniejszyć przekrój rurek)

Co za pierdoły. Jak zmniejszysz mistrzu przekrój rurek w altusach skoro ich nie ma ???
    Tam zastosowane są wyloty stratne? Krateczki powodują szmer wypuszczanego powietrza ,a i tez zapobiegają szybszemu wydostawaniu się. Ja osobiście bym je usunął ! prosty przykład załóż na rurę wydechową w samochodzie krateczkę zobaczysz co się będzie działo!

Pozdrawiam.

0
  • #6 08 Lis 2007 19:13
    gófer
    Poziom 34  

Ja bym założył byle jaki tunel b-r pasujący średnicą aby zniwelować chodź troche to dudnienie...a może i coś basu by sie pokazało :)

0
  • #7 08 Lis 2007 19:29
    miszkoo
    Poziom 28  

faktycznie mój błąd w altus nie stosował tuneli do strojenia a same otwory ale wyciągniecie tych siatek spowoduje szybszy przepływ powietrza co wpłynie nie korzystnie na całą kolumnę, wyciągając siateczkę pasowało by zmniejszyć otwór.
    Ja nie polecam poprawiać takiej konstrukcji jak altus.

PS: do tych co wkładają tunele strojące
    liczycie chociaż długość czy od tak wkładacie, bo jak od tak to respekt dla was (to lepiej nie wkładajcie) A poza tym jeżeli kolumna by wymagała takich tuneli to tonsil by je zastosował.

0
  • #8 08 Lis 2007 19:42
    Micharlito
    Poziom 35  

Człowieku czy ty wiesz co piszesz? te siatki śmieszne to jeden z gorszych pomysłów jakie tonsil zaprezentował zresztą nie tylko to gnębi altusy to sprzęt do nagłaśniania dużych pomieszczeń nie wylatuj tu z akustykami bo to żadna rewelacja tylko zwykłe kolumny tak żeby było głośno choć sam ich używam więc chyba wiem co je gnębi. Tłumienie strojenie itd siatki też zresztą poszukaj np wersji dynamic speaker na eksport były to kolumny lepiej dopracowane i tam montowano tunele BR w moich A140 tj 16cm dodano lepsze wytłumienie i troszkę grubsze jednak nadal za słabe kable. Siatki powodują świsty i dudnienie wystarczy tylko je wyjąć żeby zobaczyć rezultat nawet złe klejenie obręczy czasem powoduje świsty. Także nie prowadzaj autora w błąd bo siatki trzeba wywalić zresztą czy teraz ktoś stosuje siatki ? NIE daje się albo obudowę zamkniętą albo BR

0
  • #9 08 Lis 2007 19:49
    Dbb bas
    Poziom 11  

E kolega widać nie miał altusów i tyle. Gdzieś zamieszczony był temat majkela sony o dynamic speaker -a altus 140 duzo tam pisało o róznicy mędzy kolumnami. Czy tonsil to taka dobra firma że twoim zdaniem wszystko było tak do konca dopracowane? przemyślane moim zdaniem zdecydowanie nie.

0
  • #10 08 Lis 2007 19:55
    Micharlito
    Poziom 35  

Tak się składa że jestem właśnie w posiadaniu tych kolumn od użytkownika majkel sony ;p są nico lepsze od zwyklej wersji to nie ulega wątpliwości dudnienia trochę mniej przez lepsze wygłuszenie i kanały BR jednak hałaśliwy GDWT mnie strasznie denerwuje. Zresztą kolumny od początku miały kilka defektów np błędnie dobrane zawieszenie do głośnika niskotonowego twardsze niż w oryginale oczywiście byłem zmuszony trochę się z nimi po gimnastykować w 1 kolumnie cewka biła o dno magnesu i głośnik wysoko tonowy był niemal że usmażony. Także kabały BR powinien autor wsadzić.

0
  • #11 08 Lis 2007 20:06
    Ptolek
    Poziom 36  

Chwila moment, czy w temacie mowa o siatkach osłaniających "otwory stratne" jak w altusach, czy siatkach osłaniających tunel b-r? Po pierwsze, Altusy mają obudowy typu otwartego bass-reflex i pojęcie "otwór stratny" nie bardzo mi tu pasuje. Nie występuje tu żadna strata energii akustycznej np. w postaci ciepła w wyniku zwiększonego tarcia (no chyba że ta siatka wprowadza jakieś straty, czego nie wykluczam). Chyba, że rzeczywiście długość otworów w Altusach jest znikoma w porównaniu do jego średnicy, ale podejrzewam że długość jest zbliżona do grubości ścianki obudowy, czyli kilkanaście mm.
    Po drugie, siatka nie może powodować dudnienia, chyba, że zmienia strojenie. Czy w istotny sposób to strojenie zmienia, to się nie wypowiem, bo nie widziałem tego wynalazku z bliska, ani nie wykonywałem pomiarów.
    Istnienie tych siatek, kratek, nakładek czy jak kto to nazywa, niekoniecznie jest błędem. Alton wyjaśnił dlaczego. Dochodzą ewentualne względy dekoracyjne.
    Zgadzam się z tym, że coś takiego może powodować "świsty" albo inaczej mówiąc szum. Jeżeli komuś przeszkadza (słyszy te świsty), to może tą siatkę zdjąć, ale przecież nie zawsze siatki powodują słyszalne efekty.

0
  • #13 08 Lis 2007 22:51
    miszkoo
    Poziom 28  

No to nie wiesz chyba z kim gadasz mam w posiadaniu dwa altusy 65 i oprócz tego ze żadnych świstów nie słyszę to nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Poza tym nie wiem czy miałeś kiedyś okazję zasterować altusa prawdziwą końcówką mocy chodzi mi o altusa 110 tylko starej produkcji (na przodzie czarno biała blaszka z wykresem nowe wersje miały czarni zloty napis alltus 110) miałem kupować dwie sztuki ale nie byłem przy kasie a miałem do testu więc zapiąłem mu Cd wysokiej klasy i wzmacniacz lampowy 100 W i usłyszałem dopiero wówczas co znaczy ten magiczny napisz ALTUS 110 i uwierzcie mi nic nie trzeszczy nie świszczy i nic podobnego. Ale o czym mam i z kim rozmawiać jak przypuszczam że większość z was zasterowuje to muzyką z pliku mp3 i końcówką mocy nazwijmy średniej klasy domowego Hi-FI śmiech i wypowiada się że mu świszczy kratka (kolego świszczy ci przed wzmacniacz a dudnią ci końcówki mocy które nie mogą przenieść poprawnie 60Hz )

Chłopcy chłopcy do altusa wkładać głośnik dynamiczny proszę was przecież paczka jest liczona na kompakta tak że jest bardzo mało prawdopodobne że jak lepszy dynamik zagra w tej obudowie tak poprawnie jakościowo jak przystosowany do tej obudowy kompakt (oczywiście efektywność głośnika dynamicznego będzie o 100 razy lepsza ale co z tego jak będzie miał paczkę za małą.

Oczywiście nie jestem mądrala który wie na pewno ale z punktu widzenia teoretycznego wciągnięcie tej kratki spowoduje szybszy ruch powietrza w otworze co znowu wpłynie na mniejsze tłumienie ruchów membrany co może zmniejszyć dynamikę paczki a ja jestem zdania żeby nie poprawiać tonsila w Altusie 110 (a inżynierowie 'na pewno brali tą kratkę pod uwagę w obliczeniach ) bo to usłyszałem to była jazda na najwyższej półce jaka słyszałem a bardzo sie interesuje nagłośnieniem estradowym i mam uszy wyczulone na jakość. Tylko tak jak mówię to trzeba mieć czym zasterować bo altus nigdy nie chciał cicho grać i nie jest do tego stworzony do cichego grania są tonsile serii zg (Altus zaczyna grać pod koniec swoich możliwości ale żeby go do tego doprowadzić trzeba mieć czym.

0
  • #14 09 Lis 2007 11:00
    majkel sony
    Poziom 25  

miszkoo napisał:
    No to nie wiesz chyba z kim gadasz mam w posiadaniu dwa altusy 65 i oprócz tego ze żadnych świstów nie słyszę to nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Poza tym nie wiem czy miałeś kiedyś okazję zasterować altusa prawdziwą końcówką mocy chodzi mi o altusa 110 tylko starej produkcji (na przodzie czarno biała blaszka z wykresem nowe wersje miały czarni zloty napis alltus 110) miałem kupować dwie sztuki ale nie byłem przy kasie a miałem do testu więc zapiąłem mu Cd wysokiej klasy i wzmacniacz lampowy 100 W i usłyszałem dopiero wówczas co znaczy ten magiczny napisz ALTUS 110 i uwierzcie mi nic nie trzeszczy nie świszczy i nic podobnego. Ale o czym mam i z kim rozmawiać jak przypuszczam że większość z was zasterowuje to muzyką z pliku mp3 i końcówką mocy nazwijmy średniej klasy domowego Hi-FI śmiech i wypowiada się że mu świszczy kratka (kolego świszczy ci przed wzmacniacz a dudnią ci końcówki mocy które nie mogą przenieść poprawnie 60Hz )

Chłopcy chłopcy do altusa wkładać głośnik dynamiczny proszę was przecież paczka jest liczona na kompakta tak że jest bardzo mało prawdopodobne że jak lepszy dynamik zagra w tej obudowie tak poprawnie jakościowo jak przystosowany do tej obudowy kompakt (oczywiście efektywność głośnika dynamicznego będzie o 100 razy lepsza ale co z tego jak będzie miał paczkę za małą.

Oczywiście nie jestem mądrala który wie na pewno ale z punktu widzenia teoretycznego wciągnięcie tej kratki spowoduje szybszy ruch powietrza w otworze co znowu wpłynie na mniejsze tłumienie ruchów membrany co może zmniejszyć dynamikę paczki a ja jestem zdania żeby nie poprawiać tonsila w Altusie 110 (a inżynierowie 'na pewno brali tą kratkę pod uwagę w obliczeniach ) bo to usłyszałem to była jazda na najwyższej półce jaka słyszałem a bardzo sie interesuje nagłośnieniem estradowym i mam uszy wyczulone na jakość. Tylko tak jak mówię to trzeba mieć czym zasterować bo altus nigdy nie chciał cicho grać i nie jest do tego stworzony do cichego grania są tonsile serii zg (Altus zaczyna grać pod koniec swoich możliwości ale żeby go do tego doprowadzić trzeba mieć czym.

Gdy to przeczytałem to mnie poskładało, ale z czego wole nie komentować. (Takie rzeczy tylko w erze)

0
  • #15 09 Lis 2007 13:14
    SzokalML
    Poziom 36  

Miszkoo troche pokory. Jak pokazały poprzednie posty, sam jesteś domorosłym akustykiem, więc nie zgrywaj wielkiego znawcy.

Psioczysz na innych że słuchają z mp3, a sam zachwycasz się dźwiękiem z Altusów - żenada. Jak myślisz, jaka jest większa różnica jakościowa? Pomiędzy mp3 320 kpbs, a CD, czy pomiędzy tonsilem GDWT, a Visationem SC10n?

btw: wytłumacz mi o co chodzi z tym "głośnikiem dynamicznym" a "kompaktem". Bo chyba jako jedyny coś takiego wymyśliłeś, bo raczej nie inżynierowie z tonsila (GD-głośnik dynamiczny, GDN - głośnik dynamiczny niskotonowy, GDWK - głośnik dynamiczny wysokotonowy kopułkowy, GDWT - głośnik dynamiczny wysokotonowy tubowy), więc wytłumacz nam na czym polega różnica?

ps.
    A z pewnością wielce "przemyślane" przez inżynierów tonsila było oryginalne "wygłuszenie", niezestrojenie obudowy, lub cieniutkie kabelki... nie poprawiajcie altusów!!! :D

0
  • #16 09 Lis 2007 16:12
    Micharlito
    Poziom 35  

Popieram PS kolegi wyżej masz 100% rację to ich najlepszy pkt przy produkcji tych kolumn. Nic lepszego im się nie udało niż te wymienione przez ciebie niewątpliwe zalety hehe. Co do słabych końcówek do altusa testowałem 110 z tabliczką częstotliwościową jak i moje A140 DS na prawdziwej potężnej końcówce DENON 2X300 przed wzmacniacz to NAD Wszystko grało w duuzym pomieszczeniu oczywiście sygnał z CD'ka ale sony :/ efekt był taki że po przekręceniu trochę ponad 1/4 gałki w pokoju było bardzo bardzo głośno nie wiedziałem że aż tyle można z nich wycisnąć kawałek dalej to już cewki zaczynały bić o dno magnesu a wysokie skrzeczeć, A110 już przed 1/4 skali miał dość. Ale kto z nas na co dzień pakuje w A140 np 150W RMS mocy potężnej końcówki? Nikt a jak już to na kilka minut

0
  • #17 09 Lis 2007 17:37
    miszkoo
    Poziom 28  

SzokalML napisał:
    Miszkoo troche pokory. Jak pokazały poprzednie posty, sam jesteś domorosłym akustykiem, więc nie zgrywaj wielkiego znawcy.

Psioczysz na innych że słuchają z mp3, a sam zachwycasz się dźwiękiem z Altusów - żenada. Jak myślisz, jaka jest większa różnica jakościowa? Pomiędzy mp3 320 kpbs, a CD, czy pomiędzy tonsilem GDWT, a Visationem SC10n?

btw: wytłumacz mi o co chodzi z tym "głośnikiem dynamicznym" a "kompaktem". Bo chyba jako jedyny coś takiego wymyśliłeś, bo raczej nie inżynierowie z tonsila (GD-głośnik dynamiczny, GDN - głośnik dynamiczny niskotonowy, GDWK - głośnik dynamiczny wysokotonowy kopułkowy, GDWT - głośnik dynamiczny wysokotonowy tubowy), więc wytłumacz nam na czym polega różnica?

myślę że kolega skutecznie zamknął temat opuszczam ręce
    temat moim zdaniem niczego nie wnosi i został skutecznie rozwiązany (niestety nie prawidłowo)
    Uciekam na forum etrada bo tu jeszcze panuje niewiedza i słuchanie ludzi nie obytych w temacie

A różnica między głośnikiem dynamicznym a kompaktowym
    głośnik dynamiczny ma twardsze zawieszenie, większą efektywność (nie posiada zwykłego resora piankowego bądź gumowego który jest klejony do membrany ale resor górny jest częścią membrany i jest praktycznie nie do wymiany. Po czym można je rozpoznać najczęściej po tym że resor głośnika dynamicznego przypomina harmonijkę. Ze względu na takie zalety jak większa efektywność i wytrzymałość głośniki te stosuje sie w kolumnach estradowych, praktycznie nie spotyka się ich w sprzęcie domowym (dla czego nie wiem może dla tego ze większe moce potrzeba do napędzanie tego rodzaju głośników). Poza tym są głośniki dynamiczne z seri GD (GD 30\50) ale z serii GDN nie spotkałem sie z dynamikiem

Z tą moją domo rosłością to jest dziwnie bo tata przez 20 lat był akustykiem z wykształcenia jest elektronikiem i prowadzi warsztat. Wychowałem się na sprzęcie nagłośnieniowym i w warsztacie elektronicznym. Tak że ciężko mnie nazwać domorosłym co gorsza chodzę do technikum elektronicznego. Tak że za sobą mam kupę praktyki a aktualnie zdobywam teorię.

A propo zachwycanie się dźwiękiem z altusa 110 to pomyśl logicznie jeżeli z sumujesz wszystkie te niedociągnięcia plików mp3 złej końcówki i Altusa 110 to wyjdzie ci ze altus to szajs ale jeżeli puścisz altusa ograniczając do minimum wszystkie te pozostałe niedociągnięcia to okaże się że Altus w swojej półce cenowej jest najlepszy i rozwala wiele kolum droższych od siebie i to często 3 krotnie. Tak że zanim coś napiszesz to pomyśl dwa razy. A pan ...sony to może napisze od czego go tak składa co bo sam chyba tylko małpuje kolegów a nie wie o czym pisze i z czym się nie zgadza.

0
  • #18 09 Lis 2007 18:16
    majkel sony
    Poziom 25  

miszkoo- myślę że kolega skutecznie zamknął temat opuszczam ręce
    temat moim zdaniem niczego nie wnosi i został skutecznie rozwiązany (niestety nie prawidłowo)
    Uciekam na forum etrada bo tu jeszcze panuje niewiedza i słuchanie ludzi nie obytych w temacie

miszkoo Zanim coś jeszcze powiesz zastanów się z 40razy. Przestań krytykować tu kogoś od niewiedzy, bo wiem na pewno, że co niektórym z elki tu do pięt w wiedzy nie dorastasz.

Dodano po 25 [minuty]:

Wiadomość od kolegi z forum do mnie.

miszkoo <miszko_kmiecik@op.pl> do mnie
    pokaż szczegóły 18:09 (0 minut temu)

Kontakt odno¶nie: Re: Nakładki na otwory BassReflex. (bł±d Tonsila?)
    No cóż prawd± jest że niektórym na tym forum nie dorastam do paznokci u nogi i zgadzam się z tym ( z reszt± nie jedno krotnie pisałem na forum) ale my¶lę że z toba jest identycznie jednak ty z siebie robisz wielkiego znawcę w¶ród użytkowników którzy często nie maja żadnego do¶wiadczenia. I my¶lę że nie masz wielkiego do¶wiadczenia co¶ tam działasz (nie mówię ze wiem to na pewno). I proszę zauważyć że nie pisałem że na pewno jest to dobre pisałem jednak żeby tego nie wyci±gać bo można zrobić więcej złego niż dobrego.

Dalej nie będę dr±żył tematu bo już swoje zdanie wyraziłem. I osobi¶cie bym tej kratki nie wyci±gał chyba że sprawdził bym dokładnie czy wyci±gniecie nic nie pogarsza i daje cokolwiek. Z reszt± nie ja nie mam co szukać bo mi nic nie ¶wiszczy.

--
    miszkoo' e-mail nadawcy miszko_kmiecik(malpa)op.pl
    Numer IP nadawcy 83.14.237.26

0
  • #19 10 Lis 2007 16:10
    zapek42
    Poziom 27  

Normalnie ręce opadają jak sie na to patrzy...:|:|

Dodano po 8 [minuty]:

A jeszcze jedno majkel sony ma takie pojęcie o sprzęcie,którego ty nigdy nie
    zdobędziesz,dobrze wiesz o tym.Powiem szczerze ze gdybyś mial zgenenerowac dajmy na to GDWK 9/70 prosty głośnik wysokotonpwy to byś tego nie zrobił...A jak już chcesz udawac twardziela to zregeneruj od podstaw jakiś głośnik estradowy to pogadamy,jestem pewnie ze nie robisz głośników od 20 lat tak jak majkel sony i niemasz takiego pojęcia,sprytu,sprzętu,fachu... a już napewno tysięcy zwolenników którzy chwalą bardzo tego użytkownika więc sobie to przemyśl kilka razy dopiero pisz...A i zapamiętaj to sobie Elektroda to porządne forum a nie jakies tam chińszczyzny :!: :!: :!:

Dodano po 31 [minuty]:

Za błędy przepraszam...zdenerwował mnie ten miszkoo...
    bład w glosniku nie GDWK tylko GDWT :arrow:

0
  • #20 11 Lis 2007 10:40
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega Miszkoo za moment dostanie trzecie ostrzezenie - za sposob pisania postow i za pierdoly jakie nieraz w nich zawiera. Blagam - piszmy tylko rzeczy, co do ktorych jestesmy naprawde pewni, ze tak jest...

"A różnica między głośnikiem dynamicznym a kompaktowym
    głośnik dynamiczny ma twardsze zawieszenie, większą efektywność (nie posiada zwykłego resora piankowego bądź gumowego który jest klejony do membrany ale resor górny jest częścią membrany i jest praktycznie nie do wymiany. Po czym można je rozpoznać najczęściej po tym że resor głośnika dynamicznego przypomina harmonijkę. Ze względu na takie zalety jak większa efektywność i wytrzymałość głośniki te stosuje sie w kolumnach estradowych, praktycznie nie spotyka się ich w sprzęcie domowym (dla czego nie wiem może dla tego ze większe moce potrzeba do napędzanie tego rodzaju głośników). Poza tym są głośniki dynamiczne z seri GD (GD 30\50) ale z serii GDN nie spotkałem sie z dynamikiem"

Co Ty chlopie za teorie tworzysz!!! LITOSCI! Naprawde cos zlego sie stanie, jesli bede mial co chwila raporty z takimi tezami w Twoich postach!

0
  • #21 11 Lis 2007 10:50
    Micharlito
    Poziom 35  

Faktem jest że tonsil posiada w ofercie głośników estradowych GD są to głośniki o dużym SPL i innym zawieszeniu choć co do jego twardości to się nie wypowiadam choć zwykle głośniki estradowe mają twarde zawieszenia. Ale głośnik kompaktowy to pierwsze słyszę, http://protonsil.pl/?s=1&page=1&k=2&cid=13 gdyby ktoś miał wątpliwości

0
  • #22 11 Lis 2007 10:55
    tomaszo

AAaaaaaaaaaaaaa!

Twarde zawieszenie - nie istnieje takie pojecie! Glosniki przeznaczone na estrade nie sa zmuszane do pracy z najnizszymi czestotliwosciami bo nie ma takiej potrzeby w tym zastosowaniu. Za to musza wytwarzac wieksze natezenia, stad stosuje sie sztywne i lekkie membrany, czesto z zawieszeniem progresywnym, przewaznie na resorach w postaci kilku faldow (co nie ma wplywu na ta cala "twardosc"), stad maja wyzszy rezonans i przez to, przy lekkich membranach, mala podatnosc zawieszenia dolnego - co owocuje owa "twardoscia".... Esz.
    Domowe glosniki majace nieraz ciezkie membrany tez sa "twarde", a mimo to rezonans lezy nieraz ponizej 30 Hz - to wszystko zalezy od Mmd i Cms ludzie - i od rezonansowej jaka jest nam potrzebna w danym przypadku.

Prosze zaprzestac "tworzenia teorii" bez wiedzy teorytycznej.

0
  • #23 11 Lis 2007 16:44
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    Uciekam na forum etrada bo tu jeszcze panuje niewiedza i słuchanie ludzi nie obytych w temacie (...)
    Z tą moją domo rosłością to jest dziwnie bo tata przez 20 lat był akustykiem z wykształcenia jest elektronikiem i prowadzi warsztat. Wychowałem się na sprzęcie nagłośnieniowym i w warsztacie elektronicznym. Tak że ciężko mnie nazwać domorosłym co gorsza chodzę do technikum elektronicznego. Tak że za sobą mam kupę praktyki a aktualnie zdobywam teorię.

Tym większy wstyd dla ciebie, że takie rzeczy wypisujesz, i że musisz się z tego tłumaczyć w tak żałosny sposób. O twojej wiedzy świadczą wypowiedzi,a nie to czym zajmował się tata.

Zazwyczaj tak jest: im więcej wiedzy, tym więcej pokory. U ciebie pokory nie ma. Jest za to obrażanie innych użytkowników.

0
  • #24 11 Lis 2007 17:19
    zapek42
    Poziom 27  

Sprawa jest prosta inni użytkownicy muszą też zacząc obrażac.Powiem to jeszcze raz elektroda to porządne forum :!: :!:

0
  • #25 12 Lis 2007 12:48
    tomaszo

Chamstwo trzeba sila i godnoscia osobista, nie chamstwem. Wtedy nie bedzie mozna odroznic kto jest chamem, a kto nie jest.
    Od tego wlasnie sa raporty, zeby kwestie odbiegajace od celu przywracac na dobre tory... "Odrzucanie miecha" nie jest dobrym wyjsciem.

Ten temat pozwole sobie zamknac - nie chcialbym potem wciskac nieprzyjemnych dla obu stron przyciskow "pojednania".

0