Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwisy w czasie nagrywania z karty tv.

08 Lis 2007 14:02 1169 4
  • Poziom 25  
    Witam. Mam następujący problem z nowym komputerem. W czasie nagrywania z karty tv po kilku sekundach komputer się zawiesza. Oto specyfikacja:
    Asus M2N32 WS Profesional z nowym biosem 1601
    AMD Athlon X2 6000+
    Geil 2x1024MB 5-5-5-18 800MHz
    Asus X1650 128bit/512Mb
    2xWD caviar 80GB (struktura RAID 0)
    Próbowałem już różnych rzeczy:
    zmiana taktowania pamięci
    bios
    zworki w twardym dysku
    i żadnego efektu.
    A smieszne w tym wszystkim jest to, że sprzedałem stary komputer na którym tego problemu nie było. Stara jednostka to
    MSI KT-880
    Sempron 2800+
    768 MB 400MHz
    ATI Radeon 9550
    Co doradzicie?
    W chmurce pojawia się taki napis:
    "Nie udało się uzyskać dostępu do Raid, Nieudany dostęp:Krytyczny błąd dysku WD800JD-22JNAO Gniazdo Sata 1.1"
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    A blokowałeś RAID?? Jeśli nie to go zablokuj w biosie i przeinstaluj sterowniki karty
  • Poziom 25  
    Witam kolegę "mazzji". Dzięki za zainteresowanie postem. W jaki sposób mam zablokować RAID w biosie? Dzięki za pomoc.
  • Poziom 25  
    Witam ponownie. Wyłączyłem w biosie układ Marvell (Sata II) i komputer ogólnie przyspieszył. Widać to po szybkości ładowania systemu itp. Jednak w czasie nagrywania z karty tv oglądany później obraz nadal się przycina.
  • Poziom 25  
    Witam ponownie. Problem rozwiązany. Jak słusznie podpowiedział kolega "mazzji" należało przeinstalować stery od karty telewizyjnej, ale tutaj ciekawostka. Na najnowszym sterowniku i aplikacji z internetu karta nie działa poprawnie. Ciągłe zwisy i zacinki. Natomiast na starym sterowniku i aplikacji z płyty CD wszystko działa prawidłowo. Troche szkoda bo nowy program i aplikacja mają więcej funkcji, ale w zamian nie działa to jak powinno. Zamykam post.