Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

maszyna do przewijania silników elektrycznych - informacje

Digidy 08 Lis 2007 15:37 7040 8
  • #1 08 Lis 2007 15:37
    Digidy
    Poziom 10  

Witam,
    Całkiem przypadkowo stałem się posiadaczem maszyny służącej do przewijania silników elektrycznych.
    Szukałem informacji na temat takich maszyn ale nic nie znalazłem, może ktos z forumowiczów ma jakieś dane ogólne? Czy można np. stosować je do nawijania cewek – widziałem takie na allegro i podobnie takie wyglądają

1 8
  • #2 08 Lis 2007 16:57
    Arturo2005
    Poziom 33  

Może jakaś fotka?

0
  • #3 08 Lis 2007 20:02
    Digidy
    Poziom 10  

Chyba zdjęcie nic nie pomoże skoro chciałbym się dowiedzieć informacji o takich maszynach, posiada silnik który sprytnie napędza mechanizm, licznik obrotów a reszta to normalka, stolik, jakis stojak itp
    Chciałbym się dowiedzieć ile taka maszyna jest warta bo dla mnie pożytku z niej raczej nie będzie

1
  • #4 08 Lis 2007 20:06
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Bez fotki trudno coś na ten temat powiedzieć.

0
  • #6 12 Lis 2007 18:36
    Digidy
    Poziom 10  

witam,
    odświerzam temat

0
  • #7 12 Lis 2007 19:55
    PIXOSTAT
    Poziom 24  

W granicach 500-4000PLN widywałem podobne na rynku (np. Allegro czy inne internetowe giełdy maszyn używanych). Szukaj pod hasłem: "nawijarka".

Co do możliwości nawijania cewek - to właśnie taka maszyna zdaje się służy do nawijania cewek - i właściwie chyba tylko do tego :D.
    Żeby "przewinąć"/"przezwoić" silnik elektryczny trzeba właściwie nawinąć kilka(naście) cewek, które odpowiednio połączone i wciśnięte w żłobki stojana lub wirnika tworzą uzwojenie silnika. Taka maszyna służy właśnie do nawijania wszelakich cewek, ich kształt i wielkość reguluje się odpowiednio w zależności od wielkości karkasa, czyli tego na czym nawija się cewkę, lub też używa się specjalnych szablonów - kopyt do nawijania cewek do silników, które następnie demontuje się i tak uzyskane wielozwojowe pętle drutu nawojowego (uzwojenia) upycha się w np. stojanie. Oczywiście taka maszyna z powodzeniem może nawijać równie dobrze zamiast silnika uzwojenia do transformatorów czy też zwrotnic głośnikowych czy wręcz styczników /przekaźników a nawet w desperacji może służyć do nawinięcia żyłki z dużej szpuli na małą. Z tego co wiem to zastosowanie takich uniwersalnych urządzeń zazwyczaj ogranicza się do celów serwisowych - choć znam kilku ludzi którzy nawijają nimi większe serie.

Zastrzegam jednak, że moje pojęcie o eksploatacji takich urządzeń jest raczej teoretyczne i poglądowe - nigdy nie korzystałem z nich w praktyce osobiście - zawsze zlecałem takie prace specjalistom, dlatego traktuj moją wypowiedź raczej luźno.

pzdr

0
  • #8 12 Lis 2007 21:55
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Ta maszyna to w granicach 300zł nadaje sie ona do warsztaciku,natomiast do produkcji są nawijarki między innymi firmy Meteor(Szwajcaria) i one rzeczywiście osiągają takie ceny.Ich porównanie z tą nawijarką to tak jakby porównać Syrenkę z dzisiejszym Mercedesem.
    Ta jest z lat 60-tych i raczej do grubszych średnic(przy cieńszych trudno ustawić by równomiernie układała zwoje).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo