Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 713N, uszk. płyta główna?

08 Lis 2007 17:25 5862 1
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam problem z moim monitorem Samsung.
    Objawia się to tym, że po 5-10 minutach po włączeniu monitora, obraz robi się czarny i wyskakuje
    ramka z informacjami jak niżej:
    Not Optimum Mode
    Recommended Mode: 1280x1024 60Hz
    ?

Rozdzielczość/odświeżanie w monitorze sprawdzane i zmieniane wielokrotnie. Sterowniki do karty graficznej przeinstalowane. Monitor sprawdzany na 3 komputerach, na każdym taki sam efekt. Monitor został wyprodukowany wg. nalepki w Czerwcu 2005, więc jest jeszcze na gwarancji. Nie posiadam jednak ani karty gwarancyjnej, ani faktury
    zakupu (kupiłem monitor z drugiej ręki, nie mam kontaktu ze sprzedającym).
    Dzwoniłem do dwóch serwisów, do Wawy i Poznania (jestem z Poznania). W Wawie powiedzieli mi że uszkodzona jest prawdopodobnie płyta główna, koszt naprawy ~220zł. W Poznańskim serwisie, nie dowiedziałem się co jest prawdopodobnie uszkodzone, jednak Pan powiedział mi że naprawa będzie kosztowała 250zł, więc wie jaka część jest uszkodzona.
    Szukałem w internecie i spotkałem się z kilkoma takimi samymi usterkami jak w moim Samsungu (nawet tutaj widziałem że był taki wątek). Może ktoś dokładnie potrafi potwierdzić informację że to wina płyty/głównego procesora. I czy ew. samemu zabierać się za naprawę, jeśli wyszłoby taniej.
    Monitor Samsung 713N

PS. Chyba że ktos ma fakture/czysta gwarancje na taki monitorek to bysmy sie jakos dogadali :-)

Pozdrawiam
    Krzysiek
  • Spec od monitorów
    W monitorach S. typu 710/ 713...jest to typowe uszkodzenie
    - poleciała pamiątka 24Cxx gdzie masz dane o DDC monitora
    - lub co b. prawdopodobne zawartosc procesora ( na nim jest naklejka MJ17A_9.1E lub MJ17C_9.1E )
    *w nawiasie suma kontrolna [ 0F12 lub (ICF9)]
    *to jest nr. zamówienia w serwisie BN97-00642V
    *podobny objaw był przy matrycy HT17E13-0
    * SE7889-LF to skaler

w obu przypadkach potrzebny
    - JIG + oprogramowanie pamieci
    dla 24cxx w postaci wsadu" DDC. lub HEX
    dla procka .НЕХ

p.s
    jesli monitor S pracuje z częstotl. > jak 85Hz przez 5-10 min. > masz ten objaw " nieopt. tryb..rekomendowana zmiana.."
    (dla częstotl. >75Hz... pada po tym czasie ostrosc ale jesli wróci sie do
    1280*1024 60Hz . .. wszystko wraca do normy