Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plazma Thomson 42WB03SW - pionowe paski.

jedrus25 08 Nov 2007 20:04 5399 8
 • #1
  jedrus25
  Level 23  
  Witam Szanownych Kolegów. Proszę o pomoc w naprawie sprzętu jak w temacie. Powyższy monitor plazmowy trafił do mnie z dwoma czarnymi pionowymi pasmi w bocznej części ekranu biegnącymi przez całą wysokość. Przejżałem to forum i z tą usterką sobie poradziłem. Okazało się, że na dwóch listwach z driwerami były zimne luty na rezystorach SMD - 10om. Ale to nie wszystko. Na obrazie widoczne są jeszcze cieniutkie pionowe niebeskie paski przecinające cały ekran, odległe od siebie o ok 3-4cm. Widoczne są zarówno na sygnale z tunera jak i bez niego na grafice OSD. Z racji swojego koloru na niebieskim tle ich nie widać, natomiast bardzo widoczne są na obrazie z przewagą bieli, czerwen itp. Proszę o jakieś sugeste do czego się dobrać, gdzie szukać usterki, bo przyznam, że to dopiero moja 3 plazma. Pozdrawiam.
 • #2
  konaar
  Level 11  
  Witam serdecznie, mam niestety ten sam problem odnośnie pionowych czarnych pasów, czy byłby Pan tak dobry i opisał szerzej rozwiązanie problemu ?
  dziękuję i pozdrawiam
  Piotr
 • #3
  arbobo
  Level 16  
  niestety pionowe pasy to w większości przypadków usterki driverow.Czyli matryca do wymiany.W przypadku pionowych szerokich pasów mogą być uszkodzone rezystory przy driverach ale z doświadczenia wiem że ich wymiana pomaga w jakimś 1 przypadku na 20.
 • #4
  konaar
  Level 11  
  Witam w przypadku tego modelu drivery są osobno a nie zintegrowane z PDP
  pozdrawiam
 • #5
  arbobo
  Level 16  
  rzadkość fakt ale tak czy inaczej nie zmienia to faktu ich uszkodzenia lub uszkodzenia oporników (do pionowych pasów podchodzę bardzo sceptycznie naprawde przerobiłem mnóstwo usterek tego typu)
 • #6
  konaar
  Level 11  
  Witam, problem pasów usunięty - poprawione luty na rezystorach SMD na flexach. Problem natomiast z innej beczki, przy pierwszym włączeniu po odbiorze z serwisu coś (no właśnie co) wydało trzask i teraz nie ma pasów ale za to obraz jest ciemny i "śnierzy".
  ktoś ma jakiś pomysł?
 • #8
  konaar
  Level 11  
  IPM wystrzelony- szukam IPM lub całego ZSUS'a może ktoś z was ma w dobrej cenie? nr. 6871qzh030a

  To jest temat serwisowy, nie ogłoszenie w TV Bazar Oferty. [Mirek Z.]
 • #9
  konaar
  Level 11  
  offtopic: Drogi Panie Mirku zet - Pan to chyba do wojska lub do jakiś innych służb...
  rozumiem "ŁAD I PORZĄDEK" ale w Pana wykonaniu to chyba lekka przesada. Dojdzie do tego że user zapomni co ma napisać, tak będzie się bał złamania regulaminu. Za ortografię też Pan ściga? sądze że tak albo By Pan bardzo chciał.
  pozdrawiam i życzę więcej wyrozumiałości
  Piotr