Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Ford Focus -centralny zamek

Kopi serwis 11 Mar 2014 19:17 83654 65
    domel45
    Level 13  
    Mam pytanie odnosnie podobnego problemu z centralnym zamkiem w Focusie. Przy probie zamkniecia (z kluczyka albo z dzwigni od razu otwiera, z pilota jest tylko "klik"). Po sprawdzalem silniki, sa ok. Problemem jest przewod sterujacy koloru czarno pomarańczowego ktory idzie z GEM (na drzwiach pasazera i kierowcy ten sam kabel, i ten sam problem). Po odcieciu mozna zamki zamknac nie wracaja. Czy winna moze byc uszkodzony GEM czy no zwarcie gdzies do masy? Sprawdzalem opor i przewody wygladaja na ok.
    sandal7
    Level 21  
    domel45 , problem lezy w jednyych lub obydwu drzwiach i jest to mikrostyk w zamku który odpowiada za wysterowanie zamka . przewód czarno pomaranczowy i czarno zielony to impulsy sterujace które lecą do GEM . przetnij ten przewód czarno pomaranczowy w którychs drzwiach i zobaczysz które są uszkodzone. wystarczy niewielki sygnał masy a zamki się steruja , i taki sygnał właśnie to psuje .
    domel45
    Level 13  
    Dzięki "wloc" i sandal7". Jeszcze jedno pytanie, od strony kierowcy na kablu czarno-pomarańczowym mam +3.01V, na czarno-zielonym jest +2,98V. Natomiast od strony pasa zera jest na czarno-pomarańczowym +3,01V, natomiast na czarno-zielonym jest 0V. Sprawdzałem wczoraj na porozpinanych kablach w drzwiach. Czy tak powinno być? Co do podania napięcia na kable sygnałowe do zamka sprawdzę dzisiaj popołudniu i dam znać.
    sandal7
    Level 21  
    napięcie powinno być 0 V na obydwu przewodach tego samego koloru w obu drzwiach przy zamkniętych ryglach i tez 0 V na obydwu drugiego koloru przy otwartych , ale to jest stan idealny . u Ciebie strona pasazera jest lepsza od kierowcy , ale takie pomiary miernikiem to ściema bo to się będzie zmieniac .
    domel45
    Level 13  
    Problemem był GEM, uszkodzone przekaźniki. Po podmianie wszystko działa.