Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kenwood KDC-W3041 A NEW MODEL 2008 dobra opcja ?

08 Lis 2007 20:43 5971 12
  • Poziom 10  
    Witam

Słyszałem że radia Kenwood są warte uwagi.
    Na allegro jest model 2008 z wyjsciem na wzmacniacz Kenwood KDC-W3041

Myślałem wczesniej nad KDC-W3037A ale to radio nie miało wyjscia na wzmacniacz.

A tu prosze nie duża róznica w cenie i ten nowy model na wyjscie.

Jeszcze myslałem nad Pionkiem deh 2800 ale Kenwood jakos mnie bardziej przekonuje ;];];]

Poradzcie

Pozdrawiam

Proszę usunąć link do aukcji.[n]
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Kenwoodzik lepiej cie zadowoli niż pioneer:) więc smiało możesz go brać:)
  • Poziom 10  
    Witam,
    ostatnio kupiłem sobie kdc-w3041 i już na wstępie wiedziałem, że coś będzie trzeba z tym zrobić macie może na to jakiś patent?? - problem polega na tym, że jasność wyświetlacza ma tylko dwa poziomy - a nawet przy tym słabszym strasznie daje po oczach w nocy!! Masakra... a oprócz tego ta podświetlona na czerwono gała od głośności - też swoje dokłada. Jak to przyciemnić?? Rozebrać panel, przykleić jakiś "tłumiący" pasek? Nie mam pojęcia... A poza tym - radio fajne, bardzo ładnie gra. Szybciutko czyta płytki mp3. Jak miałbym się do czegoś przyczepić to do tego, że jest nieco za duży zakres korekcji tonów "wysokich", generalnie dużo, dużo góry, a niskich - jakoś przydałoby się więcej. W Pioneer'ze miałem tonów niskich odczuwalnie więcej :cry:
  • Poziom 11  
    Kolego Azaghthoth, czy porównywałeś tego kenwooda z modelem 3534 lub nowszym 3037? Chodzi mi o podświetlenie, bo widziałem u kolegi model 3534 i tam były też dwie opcje jasności podświetlania. W sumie to ta ciemniejsza mi nawet odpowiadała, ale nie wiem czy w tym nowym modelu jest tak samo "ciemno", nie wiedziałem nawet czy można przyciemniać, no ale skoro mówisz, że można no to fajnie. A jak działa ten przycisk z prawej strony, bo we wcześniejszych modelach były dżojstiki, które swoją drogą rewelacyjne chyba nie były. Szukałem tego radyjka po sklepach, żeby sobie na żywo pooglądać, ale nigdzie znaleźć nie mogę. Nie mam za dużo pieniędzy, a radio potrzebuję bo nie mam w ogóle. A w tej klasie cenowej podobno te kenwoody są dobre, no i wyglądzik mi się podoba. A może ktoś inny może mi odpowiedzieć na te pytania? Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Polecam to radyjko. Sam ostatnio zminiłem pioneera deh2900 na kenwooda KDC W3041 i jestem bardzo zadowlony. Pioneer wygladal przy kenwoodzie troche tandetnie i według mnie jakosciowo gral gorzej. No i masz chociaz wieksza pewnosc ze nic Ci sie z wyjsciami RCA nie bedzie dzialo, bo to przypadlosc pioneerow
  • Poziom 17  
    Zuber607 napisał:
    Polecam to radyjko. Sam ostatnio zminiłem pioneera deh2900 na kenwooda KDC W3041 i jestem bardzo zadowlony. Pioneer wygladal przy kenwoodzie troche tandetnie i według mnie jakosciowo gral gorzej. No i masz chociaz wieksza pewnosc ze nic Ci sie z wyjsciami RCA nie bedzie dzialo, bo to przypadlosc pioneerow

chyba twojego pioneera - pierwsze slysze o takiej przypadłości ?
  • Poziom 18  
    Brak masy na rca...to ta przypadlosc.
    Moj kolega kupil nowke pionieera chyba jednego z tych najtanszych....na gwarancji mu usuneli ten problem
  • Poziom 10  
    cooler ! napisał:
    Zuber607 napisał:

chyba twojego pioneera - pierwsze slysze o takiej przypadłości ?

No to sobie sobie poczytaj dokładniej na forum o tej wadzie o ktorej pisze IzotopekMax. Nie jestem jedynym przypadkiem
  • Poziom 11  
    Pioneer'a DEH 2900 też brałem jako opcję, ale miałem okazję się pobawić i nie przypadł mi do gustu w obsłudze. Przymierzam się właśnie do tego Kenwood'a, tylko mało informacji jest o nim a nie miałem okazji się nim pobawić. Jedynie starszym modelem, ale czasem starsze są lepsze od nowszych. Chyba jednak zdecyduję się na KDC-W3041
  • Poziom 18  
    Jesli chodzi o kenwooda to jakosc dzwieku jest napewno lepsza ...pozatym czesty brak masy na rca....i znieksztalcenia....bodajze okolo 20% w przypadku pionka i 9% w przypadku kenwooda...
    znaczna roznica na korzysc kenwooda.

Ja mam pionera i nie polecam go nikomu.
    Choc go mam. Nic ciekawego.Jak pionki to tak juz powyzej 500zl...moze nawet wiecej.
    Hms clariony tez dosc dobrze sobie radza z glosnikami....chodzi mi o prace bez wzmacniacza.
  • Poziom 17  
    to naprawde dziwne co piszesz
    ja kupile niedawno na prezent komus pionka DEH-3900MP
    gra ta w wielkiem aucie bo KIA CARNIVAL 4 glosniki fabryczne
    na przodzie w drzwiach jakies 16,5 + jakies wysokotonowe w desce
    z tylu - daleko z tylu - w boczkach elipsy chyba fabryczne

radio na CD/MP3 gra tak czyso i pieknie ze sam zastanawiam sie jak to mozliwe
    max glosnosc - volume w tym radiu mozna ustawic do 60
    przy 50 gra bardzo glosno i czysto - powyzej juz sa przestery

wiec czy to zle radio ktore przy 80% glosnosci na fabrycznych glosnikach -bez wygluszenia drzwi w tak duzym aucie gra czysto i stosunkowo glosno ???
    Mysle ze nie !
    nie wiem skad bierze sie ta opinia ze pionner - nawet te nizsze modele graja tak zle ?

Bardzo ciekawi mnie czy jakbym wlozyl tego kenwooda do tego samego auta i podkrecil volume na 70-80% czy bylby tak czysty dzwiek ? Watpie
  • Poziom 10  
    Witam!
    Radyjko użytkuję już kilka miesięcy.
    Jeśli chodzi o brzmienie, to po prostu bajka. Jak dla mnie bomba, choć
    mam w aucie tylko cztery głośniki: z przodu trójdrożny Pioneer 1779, a z
    tyłu również trójdrożny Pioneer 1349.
    Tuner - gra bardzo czyściutko, szybkość przeszukiwania częstotliwości
    alternatywnych bez zarzutu. CD - również, czyściutki, dynamiczny
    dżwięk, zero problemów z zacinaniem/przeskakiwaniem. Jeszcze mi się to nie zdarzyło. Nawet, jak było bardzo wilgotno w samochodzie (zima/deszcz) radził sobie bez zarzutu.
    Teraz minusy: podświetlenie wyświetlacza jest regulowane tylko
    dwustopniowo (jaśniej/ciemniej). Przydałby się jeszcze jeden - który ściemniałby wyświetlacz jeszcze bardziej. Tryb jaśniejszy, który jest - niesamowicie razi w nocy, ten ciemniejszy - też trochę, ale można się przyzwyczaić. Nie ma tragedii. Choć, jak powiedziałem, przydałaby się możliwość ściemnienia go jeszcze bardziej. Zależy jeszcze, kto gdzie ma umieszczone radio w samochodzie. Jeśli niżej niż ja (Honda Civic 5d 97'), to nie powinno przeszkadzać. Drugi minus - to podświetlenie przycisków/joysticka/gałek. Jest nieregulowalne. Przyciski i joystick - nie ma tragedii, ale gała świeci w nocy na czerwono tak mocno, że masakra. Ja poradziłem sobie zakładając mna nią... czarny okrągły oring - gumową uszczeleczkę do kupienia w sklepie wodno/kanalizacyjnym :D Nie rzuca się to w ogóle w oczy, a w nocy pomaga.
    Radio ogólnie - dość solidnie i ładnie wykonane. Do obsługi
    niektórych funkcji trzeba się nieco przyzwyczaić - ułożone są nieco inaczej, niż u innych producentów. Świetne ustawienia korektorów
    dźwięku, można wprowadzić także swoje ustawienia.
    Ogólnie - polecam. Najbardziej za względu na dźwięk.
    Relacja jakości do ceny - powala na kolana.
    Jeśli chodzi o Pioneera, to alternatywnie brałem pod uwagę 2800 MP, 2900 MP i 3900 MP. Tak jak napisał już ktoś wyżej - jakość wykonania i wygląd - przemawia zdecydowanie za Kenwood'em. Obsługa - wg mnie - ani lepsza, ani gorsza. Co kto lubi, choć wydaje mi się, że w Pioneerze jakoś logiczniej jest to wszystko ułożone.
    Misza - nie porównywałem tego modelu z żadnym innym... Jest to mój pierwszy w życiu sprzęt marki Kenwood. Do tej pory wydawało mi się, że tylko Pioneer potrafi robić dobry sprzęt audio (mam w domu potężny zestaw Pioneera, ma chyba już z 14 lat, i działa nadal rewelacyjnie!!) ale - na szczęście - bardzo miło się przekonałem, że Kenwood też.

Dodano po 6 [minuty]:

Aha, jeszcze a propos pytania Miszy o joysticki - tak, widziałem to w Kenwood'zie 3037 w sklepie, próbowałem coś tym joystickiem mieszać... ot, taki sobie. Jak malutki joystick. Jeśli ktoś pisze, że po jakimś czasie się zacinał, to pewnie tak było. Zapewniam natomiast, że to nowe rozwiązanie (innego typu joystick) w KDC-W3041 sprawdza się w 100%!
  • Poziom 9  
    Azaghthoth napisał:
    Witam,
    ostatnio kupiłem sobie kdc-w3041 i już na wstępie wiedziałem, że coś będzie trzeba z tym zrobić macie może na to jakiś patent?? - problem polega na tym, że jasność wyświetlacza ma tylko dwa poziomy - a nawet przy tym słabszym strasznie daje po oczach w nocy!! Masakra... a oprócz tego ta podświetlona na czerwono gała od głośności - też swoje dokłada. Jak to przyciemnić?? Rozebrać panel, przykleić jakiś "tłumiący" pasek? Nie mam pojęcia... A poza tym - radio fajne, bardzo ładnie gra. Szybciutko czyta płytki mp3. Jak miałbym się do czegoś przyczepić to do tego, że jest nieco za duży zakres korekcji tonów "wysokich", generalnie dużo, dużo góry, a niskich - jakoś przydałoby się więcej. W Pioneer'ze miałem tonów niskich odczuwalnie więcej :cry:

Jak zmienić to podświetlanie? Bo chce przyciemnić a nie mam instrukcji obsługi