Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Beretta ciao - zwiększone ciśnienie wody

heniek33 08 Nov 2007 21:17 13991 8
 • #1
  heniek33
  Level 2  
  Cześć mam piec beretta ciao od 5 lat. Od dwóch dni mam problem. Podczas podgrzewania wody rośnie ciśnienie aż do otwarcia zaworu bezpieczeństwa. Co może być przyczyną?? Prosze o szybką odpowiedź. Ciśnienie wody wzrasta również przy podgrzewaniu wody do mycia jak i do ogrzewania mieszkania. Po wyłączeniu pieca ciśnienie nie wraca do swojej pozycji.
 • #2
  bodek106
  Level 14  
  szlak trafił wymiennik ciepła puściła przegroda między obiegami wody grzejnikach i kranie miałem ten sam obiaw w innym modelu berety jak grzał same kaloryfery było ok ale jak odkręciłeś bode do wanny to ciśnienie szło do góry na maksa
 • #3
  aawol
  Level 14  
  a sprawdzałeś naczynie przeponowe????? jeśli jest uszkodzone a masz zamknięte zawory na CO to nagrzewająca się w wymienniku woda nie ma ujścia ( powiększa się objętość w wyniku ogrzania ).
  Zajrzyj do naczynia - odkręć kapturek sprawdź manometrem ciśnienie na zimnej instalacji ( takim samochodowym). W razie potrzeby napompuj a jeśli pod kapturkiem zobaczysz wodę naczynie masz do wymiany.
 • #4
  heniek33
  Level 2  
  Cześć dzięki za odpowiedz. Wczoraj tzn. w piątek był fachowiec od pieców, powiedzieał że na 100% będzie to wymiennik ciepła (600zł), ale opowiedziałem mu jak awaria u mnie przebiega. Ciśnienie rośnie rownież po zakrecęniu zaworu pieca który znajduje sie po prawej stronie, a doprowadza on wodę. W pozycji której powinien nie dopuszczać wody do pieca ciśnienie również rośnie na piecu. Jest też opcja że może byc to niesprawny zawór. Oby tak było. Chciałbym najpierw wymienic zawór który steruje doprowadzenie wody do pieca. Jeżeli chodzi o naczynie przeponowe prawdopodobnie jest problem bo sprawdzałem ręcznie ciśnienie i nie ma go. Dzisiaj muszę sprawdzić ciśnienie na manometrze i ewentualnie dopompować. Czy niesprawność naczynia przeponowego może być też przyczyną wzrostu ciśnienia? Mój fachowiec bardzo mnie przeraził 2 lata temu wymieniałem już wymiennik ciepła i prawdopodobnie szykuje się znowu wymiana. Oby nie.
 • #5
  12gucio
  Level 20  
  Witam!
  Niesprawność naczynia przeponowego może być przyczyną wzrostu ciśnienia.Po to jest naczynie żeby przyjmowało w bezpieczny sposób wzrost ciśnienia wody podczas nagrzewania.Dopompować powietrza i powinno być dobrze.
 • #6
  alag
  Level 12  
  Na pewno nie jest to uszkodzenie wymiennika. Na 99% uszkodzony zawór dopuszczający. Pzdr.
 • #7
  heniek33
  Level 2  
  Potzebuje pomocy! Gdzie moge kupic prywatnie czesci do piecyka beretta ciao bez posrednikow. Najchetniej przez interenet. Jesli byla by mozliwosc prosze o linka.
 • #8
  igrzelczyk
  Level 21  
  witam
  poszukaj tu www.systemgaz.com.pl
  pozdrawiam
 • #9
  Grisch
  Level 8  
  Czy owe przedostawanie się wody pomiędzy układami c.o. oraz c.w.u. następuję wyłącznie w przypadku funkcji/trybu pracy c.w.u. + c.o., czy nie ma to znaczenia? W moim przypadku ciśnienie wody wzrasta bez względu na to czy mam przełącznik w położeniu "LATO" - grzanie wyłącznie ciepłej wody użytkowej, czy "ZIMA" - ogrzewanie centralne + c.w.u. Patrząc na instrukcję obsługi mojego pieca Beretta Quadra 24 e.s.i. Turbo, czym jest BY-PASS automatyczny? Czy to zawór trójdrogowy ?