Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM by Fujitsu 20GB Spalony element, nie wykrywany

08 Lis 2007 21:30 1174 3
  • Poziom 21  
    IBM by Fujitsu
    20.4GB
    Model: MPE3204AH-B6
    CHS: 16,383(Cylinders) 16(Heads) 63(Sectros)
    LBA: 39,876,480(Sectros)

Nie wykrywany przez komputer, pracuje cicho nie stuka.
    Elektronika ma jeden spalony element, nie wiem co to moglo byc.
    Uszkodzony element jest nizszy od kondensatora.
    Teraz tak nie zalezy mi na odzyskaniu danych a jak juz to na naprawie dysku, tak wiec nic nie ryzykujemy. Nie wiem jak doszlo do uszkodzenia dysku poniewaz dysk dostalem juz w takim stanie.
    Tak sie zastanawiam czy polaczyc te dwa pola czy moze cos tam jednak wstawic co proponujecie?

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam,
    Zaznaczony element to dławik...
    Znajduje się on na linii zasilania +5V i o ile dobrze jeszcze pamiętam to zasilany jest poprzez ten dławik układ Cirrus Logic.

Mikippp
  • Poziom 21  
    Nie mam jakiegokolwiek dlawika az tak malego, czy bez tego dlawika (zamiast niego zworka) nic sie odrazu nie upiecze i calosc powinna ruszyc? Mozesz cos wiecej powiedziec, jezeli to koniecznosc to jaki wstawic?
    Z gory dzieki.

Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Rychuu napisał:
    Nie mam jakiegokolwiek dlawika az tak malego, czy bez tego dlawika (zamiast niego zworka) nic sie odrazu nie upiecze i calosc powinna ruszyc? Mozesz cos wiecej powiedziec, jezeli to koniecznosc to jaki wstawic?
    Z gory dzieki.

Pozdrawiam

Gdyby zamiast dławika, można byłoby wstawić zworę, producent na pewno zastosowałby ją. Niestety dławik, to element bierny i w tym wypadku musi być zachowana indukcyjność. Indukcyjność dławika tłumi niedokładnie wyprostowane napięcia dla poszczególnych układów w elektronice.
    Tego typu dławik znajdziesz w elektronikach dysków Fujitsu MPFxxxxAH, MPGxxxxAT