Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95, nie da się naładować baterii.

czajant 08 Lis 2007 22:51 6213 13
  • #1 08 Lis 2007 22:51
    czajant
    Poziom 17  

Witam. Mam Nokie N95, telefonik z niewiadomych mi przyczyn ma problem z ladowanie a dokladnie to po podlaczeniu ladowarki wyswietla info ze laduje baterie po czym chwilke pozniej informacja "nie laduje" wie ktos moze co moze byc tego przyczyna? Dodam ze telefon nie jest po zamoczeniu, predzej po delikatnym upadku. Sprawdzony na dwoch ladowarkach.

• #2 09 Lis 2007 10:51
    arturbajerski
    Poziom 21  

Witam po zamoczeniu ? a byl kąpany mam ten sam problem ale z innym telefonem i w tym przypadku pomogło .

• #3 09 Lis 2007 13:00
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

przeciesz kolega napisal ze nie jest po zamoczeniu
    chociaz mozesz nawet niewiedziec kiedy a i tak ja zamoczyles np w kuchni w laziece wykomp wygrzej i moze zadziala ci to

• #4 09 Lis 2007 13:07
    czajant
    Poziom 17  

Zajmuje sie telefonami i jakas tam stycznosc ze "zamoczkami" mam, ale ten nie byl zamoczony, plyty nie bede myl z tego tytulu ze jest za duze ryzyko ze padnie (mialem takie przypadki) podgrzalem uklady Avilma i betty co tez nie przynioslo skutku, sprawdzane na trzech ladowarkach i dwoch bateriach i nie mam juz pomyslu co dalej...

• #5 30 Lip 2008 15:23
    quiter1979
    Poziom 13  

Zacznij od wymiany gniazda na nowe,kiedys sam mialem podobny przypadek,cos w rodzaju pośniedziałych styków

Przeczytaj regulamin, pkt.12.następnej prośby nie będzie.

mod.fischer8

• #6 30 Lip 2008 15:24
    dziekanone
    Poziom 29  

Jak nie masz pomysłu to weź serwisówke i po kolei jedź po torze ładowania.

• #7 30 Lip 2008 17:13
    Repciu
    Poziom 27  

Sprawdź po pierwsze elementy zaznaczone na czerwono.
    Nokia N95, nie da się naładować baterii.

• #8 31 Sie 2009 14:48
    BARTSUN
    Poziom 10  

odgrzeje troche temacik... moja nokia n95 ma dziwne objawy podczas ladowania, mianowicie: gdy podlaczam ladowarke to fon jakby probuje wyswietlic ze ladowanie baterii w toku po czym znika i tak co sekunde pika z podswietleniem ekranu (nic wiecej) jak przytrzymam przycisk wlacz telefon pika z wibracja i dalej ten czarny obraz. jak trzymajac wlacz podpinam pod ladowarke to jakby sie odpalal, pokazuje sie bialy ekran i niebieskie NOKIA po czym znow sie wylacza i pika/z podswietleniem ekranu... raz mi sie tak zdarzylo kiedys ale po przyciskaniu czegos, telefon wstal ale teraz juz klapa:/ pika i nic wiecej... sprawdzilem caly fonik i nie byl zalany... sprawdzilem takze te uklady ktore sa zaznaczone powyzej - wszystko w normie... co moze byc przyczyna i czy moze to byc bateria (najtansza z ebay'a chodzila ponad miesiac i nie bylo problemow) dodam iz ladowarka normalnie smiga na innym telefonie...

pozdrawiam

mysle ze bede mogl zarzucic film jak to wyglada ale to jesli ktos jest chetny do pomocy...

• #9 21 Paź 2009 15:55
    chemik007
    Poziom 18  

udało Ci sie rozwiazac problem "nie ładuje" w N95?
    Mam kolejne 2 szt i dokładnie to samo...
    wymieniłem wszystkie elementy z zamieszczonej wyzej serwisówki i nadal lipa!
    Ma ktos jakis pomysł jeszcze?
    moze cos z pm?

• #10 21 Paź 2009 21:19
    plustek
    Poziom 31  

Cytat:
    Ma ktos jakis pomysł jeszcze?
    moze cos z pm?

Zrób odczyt ADCReading Phoenixem i wymień termistor R2071.

• #11 22 Paź 2009 11:27
    BARTSUN
    Poziom 10  

niestety nie udalo mi sie jeszcze tego zrobic, fon lezy jak narazie w szufladzie...
    zobaczymy co pomoze wymiana R2071 jak radzi plustek...

pozdro

• #12 08 Lis 2009 18:03
    WojtekGajny
    Poziom 10  

Najpierw EMC, RF Channel filter i Temperature sensor calibtation. Jeśli nie to to zmierz R2071 powinien mieć 47k. Jeśli jednak będzie miał to do wymiana dioda R2000.
    Jak to jeszcze nie pomoże to do wymiany Betty N2300.

Powodzenia.

• #13 12 Lis 2009 22:18
    ZAHYR
    Poziom 32  

"Nie ładuje" w N95 to w 90% wina wspomnianego wcześniej Betty - wymiana lub rzadziej grzanie pomaga.

• #14 28 Gru 2009 09:43
    kamilek1307
    Poziom 17  

Odświeżę temacik.

Mianowicie mam dziwny przypadek Nokii N95. Na oryginalnej baterii Bl-5f nie ładuje. Wyskakuje komunikat "nie ładuje", czasami ma takie zrywy, że jak ją rozłoże i złożę cos tam poruszam to działa jakiś czas. Natomiast jesli włoże baterie od N958GB czy jakakolwiek inna byle nie BL-5F to normalnie ją bedzie ladowala.. i Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane.. gniazdo zmieniałem nawet je przylutowałem na stałe ale to nic nie daje. Wszystkie układy oprócz betty wymieniłem.

Kiedy naładuje w innym telefonie baterie i włoże do niej to trzyma maxymalnie 1 dzien. również nie wiem czym to może być spowodowane.. Nie jest to napewno wina baterii bo w tym w którym ładuje telefonie ta sama bateria trzyma normalnie 3-5dni tak jak powinna trzymac. Miał ktoś z was podobny przypadek??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME