Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 29" Grundig ST70-460

lolo83 08 Lis 2007 23:11 944 4
  • #1 08 Lis 2007 23:11
    lolo83
    Poziom 15  

Witam.
    Od dwóch dni posiadam z w/w telewizorem pewnien problem a mianowicie po załączeniu odpala się normalnie ale po upływie ok 5 - 7 sekund wyłancza się fonia i zaczyna skakac obraz. Proszę o podpowiedź ewentualnie jakieś wskazówki i z góry serdecznie dziękuję.
    Pozdrawiam...

Popraw tytuł - zgodnie z p.11 regulaminu.
    Pisz staranniej i bez błędów.
    Przeniosłem z TV. [Mirek Z.]

• #2 09 Lis 2007 10:22
    Bogdan58
    Poziom 32  

Poszukaj przerw, najczęściej przy trafopowielaczu.

Pozdrowienia.

• #3 10 Lis 2007 20:24
    lolo83
    Poziom 15  

Witam!
    Wydaje mi się że to nie są przerwy nawet przy trafopowielaczu ponieważ takie objawy jakie opisałem w poprzednim poście dzieją się tylko jak jest włączona antena. Po jej wyjęciu obraz wraca do normalności w tym sensie że nie skacze tylko jest brak objaw brak sygnału tzn. nieustawiona stacja. Luty są przejżane i poprawione więc ta opcja odpada.
    Pozdrawiam...

Dodano po 3 [godziny] 36 [minuty]:

Witam
    Problem rozwiązany, przyczyną było zwarcie na dołożonej fonii równoległej. Szkoda jednak, że tak nikłe było zainteresowanie tym tematem. Z przykrością muszę stwierdzic, że to już nie jest to samo forum co dwa, trzy lata temu :( Pozdrawiam

Dodano po 12 [minuty]:

Pozostaje jednak problem kolorów który był już przeze mnie opisywany też na tym forum jednak który nie został rozwiązany do dziś. Konkretnie chodzi o kolory na AV. Jeżeli podłączam przez AV np. DVD to oczywiście wszystko śmiga ładnie pełne kolorki itd. natomiast po podłączeniu karty graficznej do TV przez to samo wejście AV to obraz jest lecz niestety czarno-biały. Początkowo sądziłem że jest to wina ustawień lecz sprawdzałem na innym TV i wszystko jest ok (po przełączeniu na inny telewizor kolory są z tymi samymi ustawieniami). Dalej postanowiłem spróbowac przez modulator (wykorzystałem video) i obraz jest w kolorze.
    Czy może byc to związane z tym że telewizor przyjechał z innego kraju gdzie używa się innego systemu niż nasz polski D/PAL ?? Jeśli tak to dlaczego inne urządzenia podłączane przez to samo wejście AV działają normalnie.
    Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam...

• #4 11 Lis 2007 02:58
    Mirek Z.
    Moderator

Cóż, narzekać łatwo, ale trudniej było napisać, po jakich wcześniejszych zabiegach nastąpiła ta usterka.
    Co do kolorów - znów mało informacji. Konkretnie - jakiego typu sygnał jest na wyjściu z karty, może s-video? Ten TV powinien przez EURO odbierać CVBS i RGB. W setup DVD powinna być opcja przełączania tych sygnałów na wyjściu - sprawdź, czy dla obu ustawień jest kolor (dla RGB musi być). Jeśli tak, to TV jest sprawny.

• #5 12 Lis 2007 12:24
    Bogdan58
    Poziom 32  

Najprawdopodobniej używasz do podłączenia grafiki PC eurozłącza z podłączonym sygnałem composite video, czyli CVBS. Moim zdaniem dobrze byłoby sprawdzić, czy w setup telewizora nie masz możliwości przełączenia AV RGB, na AV CVBS. Nie pamiętam, czy w Twoim modelu to się da zrobić programowo? W niektórych TV takiej możliwości nie ma, ale wymusić takie przełączenie można dołączając zewnętrznie napięcie 12V na pin "8" eurozłącza. TV powinien automatycznie przełączyć się np. z tunera na AV CVBS.

Pozdrowienia.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo