Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elemis 5511 - szyjka kineskopu gorąca

08 Lis 2007 23:25 1314 5
 • Poziom 27  
  Kochani nie mogę w to uwierzyć nigdy tego tak nie sprawdzałem ale teraz tak - podejrzewam że to normalne ale nie do przesady ! Wiem że jest to lampa i ma prawo - bo są tam m.in. żarzenia itp. Ale u mnie tego się nie da dotknąć tak po 30 min.

  Najpierw to obraz był mocno rozmyty i nie ostry i w ogóle kolory słabe - po przewiezieniu "pacjenta" od klienta na "stół operacyjny" obraz się zrobił niebieski śnieg - jak kto woli mrówki na ekranie i na dodatek linie powrotów nie dające się zlikwidować skreenem. Więc tak: okazało się spalone oporniki 10k x2 w torze wzmacniacz wizyjnych na PK oraz na zielonym "pod nadpalane" czyli nad grzane już 10k x2 - wymieniłem na świeże tej samej mocy oprócz nadpalonych był spalony 680ohm - po wymianie tych oporników można było po regulować tymi 2 pr na PK i wyczyściłem gniazdo kineskopowe - podstawkę - zimne luty usunięte - raz na jakiś czas coś sztyrknie tak strzel w kineskopie w szyjce tak jakby to były przeskoki iskry - jakiś rozładowania - no podstawka wyczyszczona i sucha ale to tak 1 na godzinę - a po 30 min to szyjka kineskopu jest gorąca - nap. na PK w porządku - czy w tych typach to normalne? - pamiętam dotykałem kiedyś inny kineskop - szyjkę - była mało - letnia :|
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Witam.
  Katody kinolka "ztrute". Jak nie masz dostepu do aktywatora to tylko wymiana kineskopu.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 27  
  a słyszałem o metodzie takiej że - można to zrobić w taki sposób - że z własnego zasilania - przez 1k jakoś coś tak się robiło taką regenerację - ale przecież kolory są wyśmienite - tylko tyle że po jakimś czasie jest szyjka gorąca - czy to nie będzie wina trafopowielacza ?
 • Poziom 43  
  Zmierz napięcie żarzenia kineskopu i jak jest w granicach 6,3V to daj sobie spokój z temperaturą szyjki. To jest lampa i o tym wiesz. Możesz to napięcie zmierzyć orientacyjnie miernikiem takim za 20 zł " elektronicznym" na zakresie 200V zmienne i wskazania od 3.4V -4,3V w zależności jak przykładasz końcówki miernika.
 • Poziom 27  
  no kurcze :) kolego LeDy proszę ze mnie nie robić Początkujący Serwisanci - to że temat tam został włożony to nie znaczy że nie potrafię się miernikiem obsługiwać :)

  LeDy napisał:
  Możesz to napięcie zmierzyć orientacyjnie miernikiem takim za 20 zł " elektronicznym" na zakresie 200V zmienne i wskazania od 3.4V -4,3V w zależności jak przykładasz końcówki miernika.


  ale to tak na marginesie :P

  LeDy napisał:
  3.4V -4,3V w zależności jak przykładasz końcówki miernika
  - to już nie zależy od polaryzacji miernika :)


  ogólnie kolory mam dobre, a nawet bardzo dobre i to wnioskuję że emisja kolorów jest w normie tej dobre - miałem kiedyś taki regenerator do kineskopów i myślę że w tym "zielonym" polu się mieszczę . Napięcie żarzenia to było pierwsze co zmierzyłem - było ok napięcia zasilacza też są w normie - boję się że mam może za wysokie na któryś z siatek (2 , 3 ) ale na scrinie dam radę to zmierzyć zwykłym miernikiem ? ile ma mieć - nie spalę miernika :) - pytam bo robiłem to kilka lat temu - wiem to jest jak z jazdą na rowerze nie zapomina się ! ale warto spytać - kto pyta nie błądzi !

  POZDRAWIAM wszystkich dzięki z odpisywanie i rady

  dodano 10.11.2007r. - 10:13

  to co tak strzelało to - była wina wyłącznika sieciowego - gdy go rozebrałem - to stopione styki w środku - teraz nie strzela :) jak jest nowy "power"