Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł De Dietrich CITY 24 BIC

09 Lis 2007 09:47 4025 1
 • Poziom 10  
  Poszukuje rozwiązania następujacego problemu.
  Powyższy piec pracuje z sterownikiem Easymatic na którym jest ustawiona temperatura zadana na np. 21 st.C. Wielokrotnie zdarza się że palnik pieca pracuje, gdy temperatura pomieszczenia jest wyzsza od temperatury zadanej o 1-2 st. Wymianiony został sterownik i płyta główna, ale nie dało to poprawy. Przy wymianie płyty pojawił sie kolejny problem. Podgrzewanie c.w.u. odbywało sie bez modulacji palnika tzn. grzanie wody pełną mocą, wzrost temp. obiegu do ok. 90 st, odłączenie palnika, ochłodzenie obiegu ok 80 st.C., start palnika i tak ciągle w cyklu 15-20 sekundowym dopóki temperatura w zasobniku nie osiągneła temperatury zadanej. Obieg c.o. pracował prawidłowo. Takie zjawisko występuje na dwóch nowych płytach elekroniki na których jest ta sama wersja oprogramowania 1.8 . Po przelożeniu flasha-epromu(?) ze starej płyty z wersją 1.3 do nowej płyty c.w.u. działa prawidłowo.
  I jeszce jedna sprawa. W większości prezypadków temperatura c.o. jest nastawiona przeze mnie i taka jest utrzymywana na piecu. Ale zdarzylo się kilkakrotnie że piec lub sterownik sam ustawia temperaturę c.o. i ja nie moge jej zmienić. Np. mimo że pokrętło c.o. ustawione było na 50st. piec utrzymywał 82 st. do momentu wyłaczenia pieca przez sterownik.

  Czy ktoś się spodkał z powyższymi objawami. W tej chwili piec chodzi na nowej plycie z starą versja softu 1.3 i nowym sterownikiem Easymatic i nadal wystepuje przeregulownie temperatury w pomieszceniu o kilka stopni.
  Wygląda że jest to problem oprogramowania pieca.
  Czy ktoś ma doswiadczenia z tym piecem?
 • Poziom 2  
  Owszem. Moje doświadczenia są również przygnębiające. Easymatic wielokrotnie powodował gotowanie wody bieżącej (wymiana płyty głównej nie pomogła), więc oddałem sprzedawcy regulator i wziąłem zwykły przekaźnikowy - problem minął.
  Zdarzyło mi się jednak 2 razy, że po losowym wyłączeniu prądu przez energetykę znów zagotował wodę (wyleciała zaworem zabezpieczającym chlapiąc na wszystko w środku).
  Co jednak najbardziej mnie irytuje to fakt, że woda bieżąca nastawiona na 40stopni ma dużą rozbieżność. Piec czeka do 33 stopni zanim zacznie ją podgrzewać i podgrzewa do 40-41, wyłącza się ale pompa pracując dalej przegrzeje zasobnik do 45-47 stopni.
  Nie można jakoś tego zmienić żeby był mniej ekonomiczny a bardziej komfortowy?? Np. załączał się przy 36stopniach i wyłączał przy 39??
  NIE POLECAM NIKOMU TEJ MARKI zwłaszcza z oryginalnym sterownikiem pokojowym...