Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Gorenje B50EP ze sterowaniem sensorowym

09 Lis 2007 13:56 4565 3
  • Poziom 13  
    W czasie gotowania makaronu pociekło troszkę po panelu. Po wytarciu, piekarnik wyświetla kod F24 i nie daje się załączyć, wyłączenie napięcia nie powoduje skasowania kodu usterki.
    Wymontowałem panel i okazało się, że pociekło odrobinę po płytce elektroniki po wewnętrznej stronie.
    Moje pytanie to:1.- co oznacza kod F24 ?
    2.- czy panel jest w jakiś sposób rozbieralny(naprawialny), czy pozostaje mi tylko zakup nowego w serwisie ?
    Może ktoś się spotkał z podobnym problemem, to proszę o radę i pozdrawiam.
  • Moderator AGD
    F24- problem z konsola dotykowa, przycisk nr 4
    Piekarnik Gorenje B50EP ze sterowaniem sensorowym

ps. a czy ten piekarnik to nie jest czasem na gwarancji jeszcze, ha?
  • Poziom 23  
    jeśli jest ewidentny naciek to nawed gdy jest na gwarancji to będzie nie uznana gwarancja z powodu twz. np.:zdazenia losowego,niprawidłowej zabudowy igrzebania osoby nie uprawnionej

Moderowany przez skryn:

Ostrzeżenie za całokształt "działalności" na Forum.
    Pomimo prośby o poprawę, w dalszym ciągu Kolega pisze niechlujnie.
    Regulamin pkt. 10,9 oraz 15
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

• Poziom 13  
    Piekarnik niestety po gwarancji, ale moja niecierpliwośc wzięła górę i rozlutowałem moduł.
    Okazało się, że od wewnętrznej strony płytki znajdują się 2 elektrolity, na które popłynęła słona woda powodując w jakimś stopniu upływność napięcia na nóżkach kondesatorów - zwarcia brak.
    Pozostała część modułu to całkowicie szczelny wyświetlacz symboli.
    Płytkę wyczyściłem, elektrolity sprawdzone i całość ponownie zmontowałem, po podłączeniu niestety ten sam problem - F24 i piekarnik nie daje się załączyć.
    Mogę jedynie się domyślać, że trzeba zresetować moduł nieznanym mi trybem serwisowym, lub uszkodzeniu uległy inne pólprzewodniki nie wyłączając procka.
    W sobotę popracuję jeszcze nad nim, lecz już myślę, że trzeba będzie wyłożyć kasę na nówkę.