Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie posiadacie multimetry i co o nich sądzicie.

kjn6000 09 Lis 2007 16:37 830 0
  • #1 09 Lis 2007 16:37
    kjn6000
    Poziom 14  

Niedawno zastanawiałem się jaki multimetr kupić, głównie chodziło mi o coś niedrogiego i w miarę możliwości uniwersalnego. Szukając w internecie znalazłem dużo informacji o miernikach ale bardzo mało opinii niezależnych użytkowników którzy pisza o czymś co mają i nie zawsze są z tego zadowoleni. Albo przeciwnie multimetr dobrali w 100%.

Zacznę pierwszy ja mam multimetr EX470 z pomiarem temperatury pirometrem. Używanym go już od trzech lat i jestem zadowolony. Miernik nie jest tani ale ja potrzebowałem pirometra. Jest jego wersja bez pirometra EX430 lub bez tru rms EX420 ewentualnie EX411 bez automatu.
    EX470 lub EX430 to mierniki automatyczne z pomiarem A,V,Ohm,C i Hz.

Parametry jak w większości multimetrach za te pieniądze. Posiada pomiar C przez przewody. Chodzi mi głównie o to iż jest solidnie wykonany ma długie grube i miękkie przewody, długo pracuje na baterii i bardzo przyjemnie się go używa. Mierząc nim juz przez tyle czasu nabrałem pewności do wskazań i jak miernik pokazuje 24,5 V to tyle jest.
    Miernika używam przy serwisowaniu maszyn przemysłowych i jako podstawowy przyrząd pomiarowy jest w moim przekonaniu jak najbardziej dobry.
    Jego wadą jest dość spora grubość i czasami ciężko go puchnąc do skrzynki z masą narzędzi.

Może ktoś jeszcze się podzieli swoimi doświadczeniami z innymi multimetrami.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME