Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dla znawców - samsung scx 4216f - lampka tonera

09 Lis 2007 20:28 2697 10
  • Poziom 21  
    Witam mam dwie maszyny samsung scx 4216f i ricoh aficio fx 16 prawie są takie same i tonery też i mam taki sam problem z nimi. Dodam że urządzenia są mało używane i prawie nowe w samsungu 2 miesiące tem skończyła się gwarancja. Problem mianowicie polega na tym że po włączeniu maszyny zapala się kontrolka toneru a na wyświetlaczu są tylko wyświetlane kwadraciki i nic dalej nawet podczas włączenia nie ruszy silnikiem. Może jakieś kody serwisowe jak wejść albo jak zresetować a może ktoś miał taki przypadek to proszę o pomoc. Proszę nie pisać takich mądrości jak o wymianie bezpiecznika bo dawno to już zrobiłem wstawiony jest prawidłowy 0,063A i nic maszyna po włączeniu nawet go nie przepaliła tak jak powinno być. Help. Pozdrawiam
  • Specjalista - kserokopiarki
    mialem ten sam przypadek w dwóch maszynach (nawet o dwóch kolejnych numerach fabrycznych) ale miałem to szczeście że na gwarancji pomoglo w obu przypadkach wymiana plyty głownej niestety po gwarancji jest to raczej nie opłacalne ze względu na koszt
  • Poziom 21  
    ja też podejrzewam płytę ale może jakieś inne pomysły?
  • Poziom 21  
    Witam i nikt nie miał takiego przypadku może ktoś z serwisu samsunga da znać bo wydaje mi się , że to częsta usterka tych modeli Pozdrawiam
    a po podłączeniu do kompa jest widziany? Jeśli tak to jutro wrzucę firmware i panel przez który można go wgrywać
  • Poziom 21  
    Niestety przez USB nie jest widziany ale może przez LPT byłbym wdzięczny za wsad jrśli to możliwe. pozdrawiam
    ok, jutro wrzucę
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    w załączniku jest do pobrania firmware do Samsung SCX 4216F wraz z programem Remote Panel służącym do wgrania firmwaru, jeśli po wgraniu na panelu LCD urządzenia pojawią się "krzaki", to dlatego, że był w nim stary firmware, za pomocą remote panel zmieniamy wtedy język na polski, wyłączamy i włączamy urządzenie - POWODZENIA
    Załączniki:
  • Poziom 21  
    Wielkie dzięki za soft ale niestety nie udało się wgrać nie ma połączenia może ktoś wie co poszło na tej pie......nej płycie może pamięć. pozdrawiam
    próbuj odłączać po kolei różne sekcje maszyny, może w końcu ruszy, wtedy zidentyfikujesz co jest problemem
  • Poziom 21  
    niestety po odłączeniu nic nie rusza. Więc albo płyta główna albo zasilacz nie daje wszystkich napięć może ktoś wie jakie powinny być napięcia na wyjściu z zasilacza i gdzię? pozdrawiam