Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy Holiday 60 - robi zwarcie

missiu1 09 Nov 2007 21:25 4645 6
 • #1
  missiu1
  Level 10  
  Nie wiem co jest grane pralka candy holiday 60 podczas prania na programie pierwszym w momencie grzania wody zwarcie wywaliło korki a w pralce głuchy huk.Sprawdzałem grzałke przebicia żadnego nie ma a omomierz
  pokazuje 31 om więc powinna być dobra to by dawało jakieś 1800w
  zresztą niedawno ją czyściłem z kamienia.Wyciek wody też odpada.
  Kondensator od silinka wygląda ok ja wiem że to trudno dokładnie zbadać bo kondensator może mieć zwarcie a na mierniku może to wogle nie wykazać no ale zakładam że jest ok,pozostaje mi jeszcze filtr przeciwzakłóceniowy czy ktoś wie jak to sprawdzić??
 • #2
  nares
  Home appliances specialist
  Bez paniki! Sprawdź grzałkę czy nie ma przebicia "na masę", a co do filtra PZ to po prostu go omiń i zobacz co się będzie działo.
 • #3
  missiu1
  Level 10  
  Sprawdzałem grzałka ok przebicia na masę nie ma ale zobaczę co z tym filtrem omine go a nie wiesz czy można go jakoś zmierzyć miernikiem tak dla sprawdzenia?
 • #4
  nares
  Home appliances specialist
  Często jest tak, że miernik nic szczególnego nie pokazuje, a za to pod obciążeniem...dopiero się dzieją jajca :D Filtr PZ możesz spokojnie ominąć - nie ma on żadnego wpływu na pracę pralki.
 • #5
  zbyszeks0
  Home appliances specialist
  Pisałes że niedawno czyściłes grzałkę i własnie wtedy mogłes ją uszkodzic .Kup nową grzałkę ona po tylu latach grzania jest juz i tak do wymiany.Zamontuj i będzie po problemie.Życzę powodzenia.
 • #6
  czesiu1
  Level 12  
  Najprostszym sposobem to odłącz grzałkę i załącz pralkę ponownie. Jeśli to grzałka to nie wywali.
 • #7
  Chalabala
  Level 11  
  Witam,

  Moje Candy Holiday 60 robi zwarcie od wielkiego dzwona. Ost. częstliwość się niebezpiecznie zwiększyła, sprawdziłem połączeniu powdu zasilającego - ale tam wszystko jest ok, bez żadnych przebić. Co może powodować zwarcie w pralce, występujące w dowolnym momencie cyklu, na pewnonie jest to grzałka?