Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Holiday 60 - robi zwarcie

missiu1 09 Lis 2007 21:25 4033 6
  • #1 09 Lis 2007 21:25
    missiu1
    Poziom 9  

Nie wiem co jest grane pralka candy holiday 60 podczas prania na programie pierwszym w momencie grzania wody zwarcie wywaliło korki a w pralce głuchy huk.Sprawdzałem grzałke przebicia żadnego nie ma a omomierz
    pokazuje 31 om więc powinna być dobra to by dawało jakieś 1800w
    zresztą niedawno ją czyściłem z kamienia.Wyciek wody też odpada.
    Kondensator od silinka wygląda ok ja wiem że to trudno dokładnie zbadać bo kondensator może mieć zwarcie a na mierniku może to wogle nie wykazać no ale zakładam że jest ok,pozostaje mi jeszcze filtr przeciwzakłóceniowy czy ktoś wie jak to sprawdzić??

• #2 09 Lis 2007 21:29
    nares
    Specjalista AGD

Bez paniki! Sprawdź grzałkę czy nie ma przebicia "na masę", a co do filtra PZ to po prostu go omiń i zobacz co się będzie działo.

• #3 09 Lis 2007 21:37
    missiu1
    Poziom 9  

Sprawdzałem grzałka ok przebicia na masę nie ma ale zobaczę co z tym filtrem omine go a nie wiesz czy można go jakoś zmierzyć miernikiem tak dla sprawdzenia?

• #4 09 Lis 2007 21:53
    nares
    Specjalista AGD

Często jest tak, że miernik nic szczególnego nie pokazuje, a za to pod obciążeniem...dopiero się dzieją jajca :D Filtr PZ możesz spokojnie ominąć - nie ma on żadnego wpływu na pracę pralki.

• #5 09 Lis 2007 23:15
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Pisałes że niedawno czyściłes grzałkę i własnie wtedy mogłes ją uszkodzic .Kup nową grzałkę ona po tylu latach grzania jest juz i tak do wymiany.Zamontuj i będzie po problemie.Życzę powodzenia.

• #6 10 Lis 2007 16:42
    czesiu1
    Poziom 11  

Najprostszym sposobem to odłącz grzałkę i załącz pralkę ponownie. Jeśli to grzałka to nie wywali.

• #7 30 Lip 2012 18:57
    Chalabala
    Poziom 10  

Witam,

Moje Candy Holiday 60 robi zwarcie od wielkiego dzwona. Ost. częstliwość się niebezpiecznie zwiększyła, sprawdziłem połączeniu powdu zasilającego - ale tam wszystko jest ok, bez żadnych przebić. Co może powodować zwarcie w pralce, występujące w dowolnym momencie cyklu, na pewnonie jest to grzałka?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME