Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Samsung DVD- P370 - problem z aktualizacją

09 Lis 2007 23:19 11199 19
  • Poziom 13  
    Witam.
    Czy ktoś z kolegów i koleżanek napotkał problem aktualizacji tego sprzętu?
    Nagrałem CDRW według obrazu płyty http://forum.divx.pl/viewtopic.php?t=28349&highlight=samsung i sprzęt jej nie widzi " nodsc". Myślałem, że sam nośnik jest nieodpowiedni i kombinowałem z CDR - szkoda gadać (LCD-"nodsc"). Dogrywałem pliki balastowe - stomega.zip i nadal nic nie widzi. Głowy bym sobie nie zawracał, ale żona zgromadziła pokaźną kolekcję "VCD" i podobno ten sprzęt odtwarza je dopiero po aktualizacji. Tracę do niego cierpliwość i trochę szkoda, że odtwarza prawidłowo DVD oraz DIVX a takiej pierdoły jak VCD nie kuma.

Jarek
  • Poziom 23  
    Witam

Serwisuję ten sprzęt na gwarancji i z tego co napisałeś to coś robisz nie tak ,bo ta aktualizacja działa i masz rację po niej VCD idzie.

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Te DVD-P370 to jakie dokładnie ma oznaczenia z tyłu na naklejce?
    Przykład ->DVD Samsung DVD- P370 - problem z aktualizacją

Jeżeli masz model z oznaczeniem na końcu, po DVD-P370/??? : _XEG, _XEU, _XET, _XEE, _SED, XEO, _XEC, _XEL, _XEH, _XEF, _XEN, _AUS , bo tylko do tych jest to uaktualnienie.
  • Poziom 13  
    Moje ma "XEO". Jeśli chodzi o przygotowanie, CDRW z aktualizacją to chyba wykorzystałem wszystkie mi znane kombinacje zapisu. Z chęcią kupię CD, który aktualizował ten sprzęt - akt desperacji:) Czy w waszych P370 pod maską jest to samo? DVD Samsung DVD- P370 - problem z aktualizacją
  • Poziom 16  
    Miałem podobny problem i u mnie pomogło dopiero zmniejszenie prędkości nagrywania płyty z softem do X4. I wtedy DVD odczytało płytę i podjęło aktualizację oprogramowania.
  • Poziom 13  
    Nagrywałem prędkością x4, ale jak zapewne się domyślacie - nie odniosło to skutku. Mam zamiar wykorzystać nośnik DVD, bo jeszcze tego nie próbowałem i trzymajcie mnie jak zobaczę "no disc"!
  • Poziom 2  
    A ja mam taki problem. Udało mi sie zaktualizować do nowego firmware który obsluguje polskie czcionki ale...
    po poprawnej aktualizacji nie odczytuje zadnej plyty divx po prostu zawiesza sie po wlozeniu plyty (LOAd) i trzeba odlaczyc z zasilania. Plyty DVD ze zdjeciami czy filmami odczytuje poprawnie.
    A dla uprzyjemnienia mi zycia od aktualizacji nie widzi juz plyty z aktualizacja, pisze "no disc" co jak juz wiadomo nowoscia nie jest. Moze ktos wie jaka jest przyczyna zawieszania sie po aktualizacji.
  • Poziom 14  
    OK panowie do tego modelu sa 3 softwery
    1 polska napisy (zamias open itp.)
    2 vcd i svcd
    3 lepsze zapis danych
    --------------------------------------------------
    polecam 2 ( testowalem sprawdzilem zaden nikt nie skladal zadnych skarg)
    co do zawiszania sie sprzetu w tym modelu nagminne lekarstwo bardzo proste ( odsysacz cyna olowiowa i lecimy na nowo kai zlaczki na zasilaczu) TAK JA W przypadku zmiany softu 100% skutecznosc dla waszej informacji to samo jest w modelu dvd-p171 .
    pozdrawiam milego uzytkowania
    przepraszam za pisownie jestem w anglii.
  • Poziom 13  
    Kolego,
    możesz załączyć linki tych aktualizacji bo te, które ja posiadam są nie widoczne dla mojego napędu. Jakim nośnikiem robisz aktualizacje - CDR, CDRW, DVDR?

Pomyślności w Nowym Roku!
    Jarek
  • Poziom 9  
    Ja mam taki problem, ze kupilem 30 stycznia 2008 to dvd i miałem polskie menu i znaki w filmach, mimo tego wgralem nowy firmware ze strony samsunga i teraz mam polskie znaki ale menu jest w jezyku angielskim i w ogole nie moge wejsc do opcji dvd :(
    Macie może ten sofcik ?
  • Poziom 9  
    Wszytko ok mam juz PL :D pomogliście mi dziękuweczka :D
  • Poziom 1  
    Mam DVD-P370 i nie chodzi u mnie część filmów w formacie .AVI - pisze, że "BRAK KODEKA". Co ciekawe te filmy dały się kiedyś odtwarzać. Czy istnieje możliwość aktualizacji oprogramowania DivX?
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem jak kolega rash2236, czyli aktualizacja ze strony samsunga i brak polskiego menu a wczesniej bylo. Wie ktoś jak to rozwiązać??
  • Poziom 1  
    Sorki ze odświeżam stary temat ale mam ten sam problem co koledzy. Od zakupu czyta bez problemu polskie znaki w divx, ale nie czyta vcd, a mam dla córki masę w tym bajek....
  • Poziom 11  
    Witam,
    Ja też odświerzę temat.
    Czy mógłby ktoś wskazać jednoznacznie, który firmware pozwala na odtwarzanie VCD na tym odtwarzaczu?
    A najlepiej podać jakiś link do niego.

pozdrawiam
  • Poziom 1  
    ściągnąłem ten pliczek i jest małe ale jak wgrać to na płytkę żeby odtwarzacz go zobaczył ?? czy mam nagrać obraz tego pliku jako wypal obraz?
  • Poziom 1  
    Przy próbie nagrania tego firmwaru wyskakuje:
    "Podany rozmiar bloku nie zgadza się z długością obrazu!
    Rozmiar bloku może być nieprawidłowy. Czy chcesz
    poprawić tę wartość czy też zignorować problem?"

Ignorowanie wypala ale płytka nie jest czytana, a klikniecie na poprawianie
    daje:

"Ustawienia obrazu importowanego
    Rodzaj obrazu

Typ obrazu: Dane Tryb 1 (lub 2)

Dane RAW

Ustawienia

Rozmiar bloku (bajty) 2048 (lub 2352)

Nagłówek obrazu (bajty) 0

Stopka obrazu (bajty) 0

'Scrambled'

'Swapped'

OK Anuluj"
  • Poziom 1  
    Po zmianie firmware, obraz lata mi na wszystkie strony. Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcja. Odtwarzacz czyta płyty, wszystko działa tylko ten obraz. Czy może to być związane ze złym wgraniem softu czy jest to przyczyna czegoś innego?
  • Poziom 1  
    A ja nagrałem tak jak w przypadku polskich znaków ale tu nie ma tego pliku dummy.zzz czy to jest powodem, że nie widzi w ogóle płyty z aktualizacją? Zależy mi na tym bo dziecko chce obejrzeć bajki a ja nie mogę mu zostawić komputera :(.