Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 świecą kontrolki

12 Wrz 2002 19:31 5382 5
  • Poziom 14  
    Witam
    Mój pedziu od pewnego czasu zaczął zapalać kontrolkę od bocznych poduszek powietrznych. Słyszałem że często są kłopoty z wiązką przewodów dochodzących do siedzeń. Czy ktoś spotkał się z takim problemem.
    Drugi problem to zapalająca się kontrolka opisana jako błąd komputera silnika. Czy ktoś ma jakieś informacje na temat podłączenia sie pod ODBII.
    Jaki soft do tego użyć nie spotkałem nic do Peugeota.
    Będę wdzięczny za wszelkie informacje
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie masz przerwę-zwarcie w przewodach od poduszek co sygnalizuje odpowiednia kontrolka co pośrednio może mieć wpływ na sygnalizowanie usterki kontrolką STOP.
    Albo co bardziej prawdopodobne sprawdź gniazdo bezpiecznikowe pod pokrywą silnika i osadzenie bezpieczników odpowiadających za poduszki i inne, gniazda bezpiecznikowe i instalacja elektryczna to słabe punkty Peugeota...
  • Poziom 14  
    A czy kontrolki świecą się też po wyłączeniu kluczyka?
  • Poziom 14  
    Nie po wyłaczeniu kluczyka kontrolki nie świecą
  • Spec od samochodów
    co do softu nic nie znajdziesz,skond wiesz że to boczna poduszka ma błąd skoro pytasz o sofcik ,chyba rze byłeś na serwisie ,jeżeli chodzi faktycznie o boczną poduszke to niepamiętam dokładnie w którym miejscu snajdują się boczne sensory od poduszek ,ale jak znajdują się pod dywanem to sprawdz czy niema tam wodu,jak są w drzwiach sprawdz kostki przy zawiasach drzwi, mogą być w słupkach za pasami sprawdz czy niesą uszkodzone mechanicznie i jeszcze połączenie pod fotelem ftyczka łącząca poduszke z instalacją samochodu (jeżeji często przesuwasz fotelem) zajedz na serwis niech odczytają błędy i je skasują ok 80 zł taka usługa kosztuje
    8)
    a co do silnika najczęściej siada sonda lambda lub czujnik tęperatury powietrza lub płynu chłodzącego w kolektorze dolotowym.
  • Poziom 13  
    wiam
    proponuej odiwezic serwis, za 90 zl odzytaja bledy co do silnika
    a poduszki: proponuje wyczyscic i popsiukac chemia kostki od siedzeniami- w peugeotach to normalka i wciaz jest to sao ;)