Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

transformator w axion rc-4029ps

jacekkulka 01 Gru 2003 17:31 1192 5
  • #1 01 Gru 2003 17:31
    jacekkulka
    Poziom 10  

Witam, mam pytanie do szanownych kolegów, w tv axion rc-4029ps padł transformator zaraz przy włączniku (niezależnie zamontowany poza płytą główną), niestety mam shcemat tyko do 20 calowej wersji tego odbiornika i nie wiem jaki transformator mam włożyć żeby zastąpić uszkodzony (spalone uzwojenie pierwotne). gg4830509 tel.605350860 mail jacekkulka(malpa)polcomp.net

0 5
  • #2 01 Gru 2003 22:46
    Piotr Popiołkiewicz
    Poziom 19  

Jakikolwiek o nie dużej mocy 220/10Vzmiennego na wtórnym-jeżeli chodzi o start procesora i cyfrówki !
    Bo chyba o to chodzi

0
  • #3 02 Gru 2003 19:25
    jacekkulka
    Poziom 10  

Witam, transformator wymieniony - telewizor odpalił. Teraz pojawił się nowy problem, cały ekran jest mocno niebieski, na początek powymieniałem tranzystory bt869 przy kineskopie, efekt żaden ekran dalej niebieski. Jakieś sugestie?

0
  • #4 03 Gru 2003 19:33
    zdzich42
    Poziom 40  

Należy dokonać pomiarów na PK. Do porównania napięć masz sprawne ? wzmacniacze R i G. możesz tez sprawdzić kinekop poprzez odessanie wyprowadzenia niebieskiej katody na podstawce kineskopu. Jeśli wtedy będzie dalej niebiesko........Twoje trudy poszły na marne.
    PS
    zbędny, jak widzisz post skasowałem

0
  • #5 04 Gru 2003 23:03
    jacekkulka
    Poziom 10  

Wylutowałem jakiś rezystorek z PK odłączając w ten sposób niebieską katode, obraz już nie jest niebieski (sprawny kineskop huraaa ;)), teraz jest dość ciemny , max jasność przy wyłączonym zewnętrznym oświetleniu dopiero pozwoliła stwierdzić faktyczną obecność R i G. Rezystory na PK wszystkie sprawne, nie wiem za bardzo jakich prądów powinienem sie spodziewać, nie mam schematu. Dalsze sugestie?
    Ps. Chcę podziękować obu kolegom za fachowe podpowiedzi, jestem mile zaskoczony. Pozdrawiam Jacek Kulka

0
  • #6 10 Gru 2003 14:50
    jacekkulka
    Poziom 10  

Witam po raz kolejny. Straciłem nerwy przy tym telewizorze, rada dla innych: jeżeli coś jest nie tak z kolorami i po teście kineskopu chociaż jeden kolor świeci słabiej , wylutuj rezystor 1 om na płycie kineskopu podłączony jest do niego żólty przewód z trafopowielacza, zwiększa się w ten sposób napięcie żarzenia kineskopu, potem regulacja trafopowielaczem i kolory wracają, działanie jest kosztem żywotności kineskopu, ale jeżeli jest padnięty to i tak chyba lepiej tak niż wcale.

0