Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens lifebook nieczyta dysku

10 Nov 2007 18:22 1590 12
  • Level 12  
    Mam problem mój laptop nieczyta dysku.
    Fujitsu Siemens lifebook. p3 740mhz , 256 ram , ati rage mobility, w gniedzie na płycie głównej gdzie wchodzi tasma od dysku brak jest tych malutkich plastików co ją utrzymują aby nieuciekała i chyba przez to nieczyta mi dysku segate 40gb. Czy wirusy na dysku mają jakiś wpływ na to, że go nieczyta?Jakiś pomysł? Wiecie jak to unieruchomić?A może poprostu nieczyta tak dużych dysków?
  • User removed account  
  • Level 12  
    Jeżeli hdd ma dużą pojemność w tym wypadku 40gb to bios może go niewidzieć?? Ile moge dać za 40gb segate? 100zł opłaca się?
  • User removed account  
  • Level 12  
    Ostatnie pytanko. W biosie DVD widzi mi jako primary slave. Jak podpinam dysk 40gb to na jakich ustawieniach powinin być ? Master, slave czy cabel?
  • User removed account  
  • Level 20  
    Nie musisz się tym martwić, dysk podłczony jest do pierwszego kontrolera i pracuje jako master. Czy masz powność, że dysk jest ok?
  • Level 12  
    Dysk został wyjęty z laptopa chyba compaq albo ibm niepamietam w kazdym razie chodził na nim windows lecz nie w kolorze tylko jako czarnobiały. Podobmo ma wirusa. Co o tym myślicie?
  • Level 20  
    To sprawdź kontakty i zacisk złącza.
  • Level 12  
    własnie z zaciskiem jest problem. Moge na taśme wchodzącom do gniazda na pl. głównej podkleić kawałeczek papieru samoprzylepnego takiego na wielkosc tasiemki?? Żeby nie wylatywała z gniazda?.
  • Level 20  
    Klej to zły pomysł, lepiej wsunąć pasek plasiku z PET'a, powyżej kolega poddał taki pomysł.
  • Level 12  
    z PET czyli co?? Chodzi o to żeby wyciąć kawałek plastiku np. z buteli spr...e czy czegos podobnego??

Dodano po 2 [minuty]:

Da sie w domowych warunkach chociaż troche zregenerować baterie od lapka? Czy jest to nadal marzenie:)?

Dodano po 13 [minuty]:

Jeszcze jedno. Wie ktoś co znaczy błąd: error Stuck block 58 ?
  • User removed account