Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIGI DS-650 - wyświetlają się ciągle same ósemki

10 Lis 2007 23:10 5448 22
  • Poziom 22  
    Witam
    Mam problem z wagą DS-650. Chodziła one ciągle i bez problemu dobre parę lat, gdy tu pewnego dnia przy uruchomieniu, po wykonaniu autotestu wyświetlacza zapaliły się same ósemki, których nie można wyłączyć.
    Czym może to być spowodowane, ile może kosztować naprawa w serwisie lub czy można to jakoś samemu naprawić.

PS.
    Przy uruchomieniu pisze Ur 237.
    Nie wiem czy to normalne, bo już nie pamiętam, ale przy autoteście nie pali się 1-wszy z lewej segment wyświetlacza w górnym i środkowym rzędzie.
    Po skończeniu palą się ciągle same 8-ki z w/opisaną "usterką"
    Naciskając przyciski na klawiaturze słychać charakterystyczny pisk, niestety nie widać reakcji na wyświetlaczu.
    Czekam na wszelką pomoc
  • Poziom 22  
    Zrobiłem tak jak kazałeś niestety nadal świecą się same 8-ki.
  • Poziom 25  
    Błąd ten oznacza "waga włączona z obciążonym pomostem". Sprawdź czy pomost nie został przekręcony lub jest nieodpowiednio umocowany. Jeśli ktoś tą wagę naprawiał przed Tobą mógł przekręcić "krzyżak o 180 stopni i może on opierać się o obudowę. Następnie może być uszkodzony układ wejściowy. Lub to co najczęściej waga została przeciążona i wymaga kalibracji. Pozdrawiam. Pisz co dalej, coś pomogę.
  • Poziom 12  
    Cześć,

Jeżeli temat jest nadal aktualny, to pomogę Co rozwiązać problem.

pozdrawiam
    Krystian
  • Poziom 9  
    U mnie też swiecą same 8-ki.sprawdziłem wszystko i niby wszystko jest ok .proszę o pomoc

• Poziom 12  
    Przede wszystkim: "Przytrzymaj RE-ZERO i wbij z klawiatury 007" nic nie da. Przytrzymaj RE-ZERO i wbij z klawiatury 009, czyli odczyt z układu A/D.

Ja mam podobną usterkę i odczyt ~2400 - ~2400, tzn. wartości ciągle szybko się zmieniają o jakieś +-80. Jak odlutowałem przetwornik to mam: 2990 - 0

Podejrzewam przeciążoną belkę, ale nie wiem jakie ma być poprawne napięcie na +IN -IN
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam ten sam problem, waga przechodzi test i nastepnie zatrzymuje sie na 8'ach.
    wymienilem wszystkie kondensatory ale bez poprawy. Jak wchodze w kalibracje pojawia sie CAL00 wcislam * i pojawia sie err, kiedy wciskam re-zero + 009 pojawia sie ma wyswietlaczu masa 000000 a na wyswietlaczu naleznosc -000000. Na ICL'u na 10 nodze jest 0,58V bez krzyzaka i szalki. Nie wiem co moze byc uszkodzone, nie mam tensometru do podstawienia i pomyslow brak.
    Plytka TWB-0070.5

pozdrawiam jkarczew
  • Poziom 9  
    Faktycznie okazało się że ustawienia wszystkie poleciały...
    Dziwi mnie to że kiedy wcisnąłem re-zero +009 były takie dziwne odczyty 000000 i -000000, wydaje mi się że niezależnie od ustawien jakaś reakcja na sygnał z tensometru powinna być, sprawdzałem oscyloskopem czy coś wychodzi z icl7135 i były prostokąty ale na wszelki wypadek wymieniłem go-oczywiście bez rezultatu. Wyglądało to tak jakby procesor czekał na sygnał z icl'a

Dzięki bardzo za pomoc!
    Janusz
  • Poziom 16  
    Czy możesz odpisac w jaki sposób poradzileś sobie z ta waga?
    Ja tez mam same 88888, po wybraniu zero i 009 skacze 4503-4501
  • Poziom 9  
    Witam!
    Okazalo się ze uszkodzony byl ICL7135. Wymienilem i było ok.
  • Poziom 16  
    Kondesatory w puszcze przetwornika wymienilem, ale nic to nie dalo napiecie na wyjsciu 7905 a srodkowym pinem jest -8,55
    Co jeszcze moge sprawdzic?
    Dodam tylko ze waga po wlaczeniu sygnalzuje Ur2,34 potem 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 , ^ i 888888
  • Poziom 16  
    rzeczywiscie 7905 ma inne wyprowadzenia niz 7805 :oops:
    3szt 470uf wymienilem na samym poczatku, nie ruszalem tylko tych dużych
    Stabilizatory chyba dzialaja dobrze bo napiecie jest 5,02 i ujemnie 5,03
    Moze faktycznie uszkodzony jest ten ICL?
  • Poziom 9  
    No wlasnie ja tez nigdy nie mialem problemu z icl7135 ale wlasnie w tej wadze okazalo sie ze jest uszkodzony, pobieral za duzy prad. Nie pamietam dokladnie ile jest typowy pobor napisany w pdfie, cos ok 3,3mA a ten uszkodzony pobieral wiecej, nie grzal sie i chociaz w to watpilem to jednak wymienilem i bylo ok a pobor pradu wynosil po wymianie tyle ile jest w specyfikacji pdf
  • Poziom 16  
    Zworki ustawiłem tak ,waga wyświetla 15079 ale po właczeniu nadal 88888

DIGI DS-650 - wyświetlają się ciągle same ósemki
  • Poziom 16  
    Wiem czemu liczba wewnetrzna była na + ponieważ ustawialem ją w polu MASA a powinienem w polu NALEŻNOŚĆ. Teraz mam -15810 i waga normalnie pracuje, dziekuje za pomoc!