Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka automatyczna BOSCH WFB 3200PL

11 Lis 2007 00:39 2640 13
  • Poziom 10  
    Szanowni Forumowicze proszę o radę jak zdobyc schemat z tej pralki. Nie bierze wody.Reszta wydaje się w pożądku. Może ktoś mi podpowie co z tym zrobic. Trochę wiadomości z elektroniki i elektryki mam. Wybaczciejak jest coś nie tak. Internet mam od niedawna. Dziękuję cracker.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    Troszkę mało danych ,sprawdź dojście wody (sitko) dalej czy elektrozawór łapie (czy pracuje to słychać jak klepie,czy cewka o.k. )Często i gęsto zatarta jest przepustnica zaworu ,rdza ,kamień .

• Specjalista AGD
    Witam.
    W pierwszej kolejności sprawdź instalację wodociągową, czy prawidłowo działa zawór doprowadzający wodę do pralki, wąż dopływowy, sitko elektrozaworu, później dopiero działanie samego elektrozaworu.
  • Poziom 10  
    Szanowni Państwo, wszystkie te rzeczy sprawdziłem i jest ok. Nie ma zasilania na elektrozaworach z jednej strony, jakby kabel "wisiał" w powietrzu. Myślę że programator ale bez schematu trudno jednoznacznie to określic. Oznaczeń na programatorze jest kilka. Najprawdopodobniej jest takie " EC4765.01 A 02 54 20000268 ". Ta pralka ma 7 lat więc mogłaby jeszcze trochę pochodzic. Pozdrowienia. Cracker
  • Poziom 18  
    Witam .Podczas pobierania wody pracuje również chydrostat ,może być to jego wina.Proponuję dokładnie go sprawdzić ,czy styki załączają.
  • Specjalista AGD
    cracker napisał:
    Nie bierze wody.Reszta wydaje się w pożądku.

To znaczy co jest w porządku - co działa co nie???
  • Poziom 15  
    Fatko napisał:
    Witam .Podczas pobierania wody pracuje również chydrostat ,może być to jego wina.Proponuję dokładnie go sprawdzić ,czy styki załączają.

fakt ale wcześniej sprawdziłbym czy jest "przejście " na pompie spustowej bo ona włączona jest w szereg z zaworem
  • Poziom 18  
    Kolega ,,cracker''pisze że dalej wszystko działa (a nie powinno, brak wody chydrostat odłącza programator pralka stoi i czeka.Dlatego stawiam na niego.)A co do postu kolegi ,,rj166'' nie będę sie wypowiadał bo nie oto chodzi aby polemizować ale pomóc koledze.
  • Poziom 10  
    Szanowny Panie, hydrostat sprawdziłem w pierwszej kolejności. Na styku 24 jest dołączony zielony przewód któryjest podłczony do elektrozaworu. jest tylko jeden szkopuł. Styk 24 nie ma przejścia z resztą styków. Typ hydrostatu PR 100. Po rozebraniu hydrostatu wydaje się OK. Chyba bez shematu się nie obejdzie. Pozdrowienia. cracker
  • Poziom 18  
    No więc jesteś w domu- wymień go.
  • Poziom 23  
    witam styk w hydrostacie o nr24 jest w większości przypadków zabezpieczający od przelania ten styk jest do załączenia pompy ja sprawdził bym pompe
  • Specjalista AGD
    Nadal nie piszesz czy pralka wykonuje inne funkcje, np. wirowanie, praca pompy.
  • Poziom 10  
    Szanowni Koledzy, chciałbym najpierw podziękowac . Uratowaliście mi tyłek i trochę grosza. Pralka pierze już 3 pranie i jest OK. Uszkodzenie było tak błache ze wstyd się przyznac.Na pompie brudnej wody był zimny lut. Opór był tak duży że nie otwierały się elektrozawory bo są połączone w szereg tak jak pisał rj166. Po usunięciu usterki wszystko działa. Na tym zamykam temat. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam. cracker