Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor blokuje mi dekoder cyfrowego polsatu

sagakama 04 Lip 2008 10:28 34624 44
  • #31 04 Lip 2008 10:28
    Jj1961
    Poziom 20  

Sprawdz i jesli masz włączoną w telewizorze funkcje oszczedzania energi to ja wyłącz. Przy włączionej oszczędności często wystepuje taki objaw.

• #32 16 Lis 2008 20:15
    SebastianRzo
    Poziom 1  

Witam,

Chciałbym poinformować że dekoder polsatu również nie współpracuje z telewizorami lcd Sony Bravia a konkretnie z modelem KDL-37V4000 nie wiem jak jest w przypadku innych modeli ale z moim na pewno nie. Objawy są dokładnie takie same jak w opisanych przypadkach.

Jeśli ktoś wie jaki dekoder nie stwarzał by problemów to proszę o poradę. Nie chcę bawić się w wymyślne metody, bo to nie tak ma być, chociaż i tak już dekoder schowałem pod szafkę.

Pozdrawiam

• #33 16 Lis 2008 21:46
    embros
    Poziom 24  

Witam,
    miałem podobny problem z dekoderem N-ki i tv Samsyng le40a536.
    Tak jak wcześniej kolega napisał wystarczyło zmniejszyć w menu oszczędzanie energii z średniego na niski.

Pozdrawiam
    Piotrek

• #34 23 Lis 2008 11:51
    meczy
    Poziom 9  

ten sam problem wystepowal u mnie.
    na poczatku "ekranowalem" tuner od lcd (stoja 0,5m od siebie).
    uzywalem do tego wszystkiego co pod reka tj. ksiazka, poduszka itp tworzac "daszek" miedzy lcd i dekoderem i postepujac wg kolejnosci:
    1 wlaczyc lcd
    2 "ekran"
    3 wlaczyc tuner przy pomocy pilota (podchodzac do niego i przystawiajac pilot "na styk")
    4 mozna zmieniac normalnie kanaly (az do nastepnego wylaczenia hehe)
    walczylem tak chyba z m-c :D

a teraz sposob nr 2
    postepuje wg niego juz od okolo 8m-cy i nie ma problemu
    nie mam pojecia jaki to ma zwiazek ale pilot dziala bez problemu gdy w lcd jest wylaczona opcja oszczedzania energi (na wszelki wylaczcie wszystki opcje lcd'ka)
    lcd samsunga 37" modelu nie pamietam a nie chce mi sie zdejmowac ze sciany by sprawdzic a dekoder schostar 717
    powodzonka w walce bo widze ze sporo osob ma ten problem.

• #35 04 Gru 2008 22:54
    ekobrawo01
    Poziom 15  

Witam jestem kolejną ofiarą samsunga :D Kupiłem wczoraj telewizor wspomnianej marki LCD40 i mam ten sam problem gdy przełączam kanały na pilocie od tunera wszystko wariuje kanały same się przełączają lista kanałów lata w koło itp.

• #36 14 Gru 2008 22:20
    mateusch
    Poziom 10  

Podobny problem występuje z TV Funai lc5-d32bb w połąceniu z dekoderem Polsatu Echostar DSB-616. Gdy TV jest włączony nie da się sterować dekoderem.Wyjątek stanowią dwie sytuacje:
    1. dekoder jest odwrócony bokiem a sygnał z pilota do dekodera trafia po wcześniejszym odbiciu od ściany
    2. Dekoder znajduje się za TV

Trochę jest to dziwne, gdyż TV nie jest zagłuszany, zagłuszany jest tylko sygnał z pilota od satelity.

Czy jest możliwe aby TV emitował jakiś sygnał podczerwieni który zagłusza dekoder?

• #37 19 Gru 2008 03:21
    Zenek
    Poziom 30  

Przecież 99% powyższych postów właśnie na to wskazuje.
    U mnie po około 10 sekundach od włączenia Samsunga LCD 40 cali kilkakrotnie daje sygnał dźwiękowy (sygnalizacja obecności sygnału zmiennego w podczerwieni )... ściemniacz oświetlenia, zamontowany na ścianie niedaleko ekranu. A wszystkie piloty spokojnie na stole leżą ;)
    Sciemniacz ten skonstruowany jest tak, aby dowolnym pilotem na podczerwień można było sobie zmieniać oświetlenie pokoju. Na szczęście po chwili sytuacja się uspokaja, ze współpracującym z Samsungiem Echostarem 616 też nie było dotąd problemów.

• #38 19 Gru 2008 07:35
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Czytam i dochodze do wnoiosku że najlepiej sprawdzić co emituje podczerwień.
    W ciemnym pomieszczeniu trzeba włączyć tv obraz zaciemnić na 0 poprzez ustawienie jasnośći,lub AV i wziąść aparat fotograficzny i obadać wszystkie części tv.
    Które świecą w ciemnośći na fioletowo. :)

• #39 20 Gru 2008 17:50
    olkoś
    Poziom 2  

Witam
    Miałem też taki problem. TV FUNAI i std. dekoder C+ Philips. Na początku wymieniłem dekoder (ku mojemu zdziwieniu wymienili "od ręki") i nic. Po długiej walce okazało się, że wystarczyło przysłonić odbiornik fal z pilota w dekoderze ale nie od góry tylko od przodu :/ zostawiając kawałek nieosłonięty, żeby trochę fal dotarło. Pilot działa od samego początku.

Pozdrawiam

• #40 24 Gru 2008 13:17
    lewytolewy
    Poziom 19  

A panowie też mieliśmy ten problem!
    Chodzi o to że jeżeli ma ktoś ma "przesyłacz" do pilota (załóżmy ze 2 telewizory góra i dół-piętra) i ten odbiornik czy tez przesyłacz nie może stać w "świetle" lcd u mnie stał na szafce przed TV nic nie działało po zestawieniu na podłogę wszystko jest GIT!
    Pozdrawiam życzę wesołych świąt...

• #41 02 Sty 2009 22:44
    mastertom
    Poziom 1  

Wiem że wątek dosyć stary, ale mam podobny problem. Mam telewizor Panasonica 42PV80 i dekoder Cyfry Philipsa PVR. Dosłownie pilot nie działa z tym dekoderem. Problem znika po wyłączeniu telewizora. To zapewne promieniowanie. Czy ktoś znalazł jakiś sposób na to ?

• #42 09 Sty 2009 19:16
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Problem dotyczy również Plazm Panasonic.
    W moim przypadku z dekoderem fergusona.
    Inne odbiorniki IR działają prawidłowo.
    Zauważyłem że ferguson ma zamontowany kiepskiej jakości odbiornik podczerwieni. Niestety gwarancja uniemożliwia jego podmianę na lepszy.

Narazie szukam skutecznej metody na to aby wszystk odziałało poprawnie.

Dodano po 19 [minuty]:

Znacząco odbiór pilota poprawia wstawienie dodatkowego filtru IR przed odbiornik w dekoderze (pomiędzy szybką a odbiornikiem - nie przed dekoderem, szybkę można łatwo ściągnąć paznokciem).

• #43 15 Sty 2009 12:06
    ekler0z
    Poziom 12  

Miałem to samo przy LCD Sharp 32" i tunerem z multimedia polska.
    Jak sie okazało wyłączenie w TV opcji automatycznego rozjasniania/zaciemniania obrazu w stosunku do jasności otoczenia (w SHARPIE to OCR w innych to sie nazywa inaczej) wszystko wróciło do normy - pilot działa. Opcja OCR jest również połączona z trybem oszczędzania energii więc tu sluszna uwaga kolegów, że najlepiej i tą opcję wyłączyć.
    Identyczny problem miał mój brat z LCD Panasonic i dekoderem polsatu. Tu równiez wyłączenie w/w opcji pomogło. Już samo zaklejenie czujnika natężenia światła przy TV np czarną taśmą pomaga :)

• #44 05 Lis 2009 08:11
    stja1
    Poziom 2  

Niestety mialem taki sam problem Dekoderem polsatu "Echostar 717 " nie dzialal na pilota przy wlaczonym TV,
    TV to Samsung LE 40 B550 , rozwiaznie jest bardzo proste (chodz po dlugich poszukiwaniach lacznie z kupieniem pilota do dekodera:D) , wylaczyc funkcje oszczedzania ener. calkowicie lub na tryb AUTO , z innymi trybami nie dziala (niska wysoka srednia ),i jak reka odja po problemie. Dekoder dziala , oczywiscie po wylaczeniu trybu osczedznai energ. trzeba odczekac z 30sek zamin dekoder zacznie dzialac prawidlowo.Teraz jest juz OK.

• #45 31 Gru 2009 17:37
    mokry2009
    Poziom 1  

Witam

Miałem ten sam problem z TV PHILIPS 42 PFL 9703 i dekoderem Echostar HDS-400E w moim przypadku wystarczyło zakleić diodę echostara taśmą bezbarwną