Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik wentylacji (Silnika)

11 Lis 2007 13:19 1440 3
  • Poziom 11  
    Poszukuje sterownika 2 silników klatkowych. Problem mój polega na tym, że silniki jednocześnie powinny pracować z tą samą mocą w zakresie od 20-100%. I najlepiej aby cały układ był sterowany z poziomu PC przez rs232 lub mikrokontrolerem ATmega. Czytałem sporo na tym forum i nie ukrywam że najchętniej zleciłbym komuś wykonanie takiego układu. Czy ktoś może pomóc mi rozwiązać ten problemem? Lub podesłać jakiś schemacik.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 39  
    nie napisałeś nic o silnikach moc , 1 -3 fazowe , przy Twoich założeniach regulacji i kontroli to jedynie falowniki o parametrach dostosowanych do silników , przy wyborze zwróć uwagę czy posiadają moduł komunikacyjny z PC , oraz czy jest dostępne oprogramowanie do sterowania i wizualizacji
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    jest to silnik 1 fazowy z kondensatorem do rozruchu oba silniki pobierają na pełnej mocy ok 2A przy napieciu 220V.
    Co do sterowania wizualizacja będzie zrobiona na panelu dotykowym siemens który będzie wisiał w domu na ścianie. Panel jest już sprzężony z kontrolerem który już wykonuje część pracy. Mam 5 nóżek aktualnie oprogramowanych jako wyjścia zwierające przekaźniki 5x które włączają odpowiednie styki w fabrycznym regulatorze 5 stopniowym zbudowanym chyba na zasadzie jakiejś cewki bo jest bardzo ciężki i buczy w czasie pracy Dodam ze jest cały zalany żywicą. Chce go zastąpić czymś co potrafi płynniej sterować przepływem powietrza w zależności od temperatury i pory dnia. Problem mój polega na tym jak to zrobić?
    od strony elektronicznej. Bawię sie w elektronikę ale nie az tak zaawansowaną. Czytałem na tym forum o wykorzystaniu sterownika z pralki. Obserwując swoją w domu zakładam ze sterowanie obrotów jest elektroniczne przez jakiś modół spodobało mi się to . Natomiast wiedza mi nie pozwala przeskoczyć tego tematu. Czy może mi ktoś coś podpowiedzieć? Jak to zrobić?