Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik wentylacji (Silnika)

tom12 11 Nov 2007 13:19 1554 3
SterControl
    tom12
    Level 11  
    Poszukuje sterownika 2 silników klatkowych. Problem mój polega na tym, że silniki jednocześnie powinny pracować z tą samą mocą w zakresie od 20-100%. I najlepiej aby cały układ był sterowany z poziomu PC przez rs232 lub mikrokontrolerem ATmega. Czytałem sporo na tym forum i nie ukrywam że najchętniej zleciłbym komuś wykonanie takiego układu. Czy ktoś może pomóc mi rozwiązać ten problemem? Lub podesłać jakiś schemacik.
  • SterControl
    bogdan_p
    Level 39  
    nie napisałeś nic o silnikach moc , 1 -3 fazowe , przy Twoich założeniach regulacji i kontroli to jedynie falowniki o parametrach dostosowanych do silników , przy wyborze zwróć uwagę czy posiadają moduł komunikacyjny z PC , oraz czy jest dostępne oprogramowanie do sterowania i wizualizacji
  • SterControl
    tom12
    Level 11  
    jest to silnik 1 fazowy z kondensatorem do rozruchu oba silniki pobierają na pełnej mocy ok 2A przy napieciu 220V.
    Co do sterowania wizualizacja będzie zrobiona na panelu dotykowym siemens który będzie wisiał w domu na ścianie. Panel jest już sprzężony z kontrolerem który już wykonuje część pracy. Mam 5 nóżek aktualnie oprogramowanych jako wyjścia zwierające przekaźniki 5x które włączają odpowiednie styki w fabrycznym regulatorze 5 stopniowym zbudowanym chyba na zasadzie jakiejś cewki bo jest bardzo ciężki i buczy w czasie pracy Dodam ze jest cały zalany żywicą. Chce go zastąpić czymś co potrafi płynniej sterować przepływem powietrza w zależności od temperatury i pory dnia. Problem mój polega na tym jak to zrobić?
    od strony elektronicznej. Bawię sie w elektronikę ale nie az tak zaawansowaną. Czytałem na tym forum o wykorzystaniu sterownika z pralki. Obserwując swoją w domu zakładam ze sterowanie obrotów jest elektroniczne przez jakiś modół spodobało mi się to . Natomiast wiedza mi nie pozwala przeskoczyć tego tematu. Czy może mi ktoś coś podpowiedzieć? Jak to zrobić?