Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy '97, 1,9tdi, chyba immobilajzer

horse667 11 Lis 2007 14:36 3553 6
  • #1 11 Lis 2007 14:36
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Witam, kupiłem w/w pojazd, posiada on dwa klucze, jeden bez pilota, którym normalnie moge odpalić auto. Drugi jest z pilotam od centralnego, ale nie można nim odpaklić auta, domyślam sie, że jest to problem z immobilajzerem w kluczyku, czy da sie to jakoś zakodować, jak to zrobić, jaka moze być przyczyna takiej sytuacji. I wogle to skad moge ściagnąć instrukcje obsługi do tego auta, posiada dosyć bogate wyposarzenie, i nie wiem dokładnie jak urzywać niektórych funkcji np webasto.
    Pozdrawiam horse

0 6
  • #2 11 Lis 2007 15:16
    autoas
    Poziom 42  

Możesz się udać do zakładu gdzie dorabiają klucze z immo i tam skopiować ten dobry klucz

0
  • #3 11 Lis 2007 15:22
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Masz czerwony kluczyk?

0
  • #4 11 Lis 2007 18:23
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Nie mam czerwonego klucza, a co to takiego i czy powinienem go mieć?
    pozdrawiam horse

0
  • #5 11 Lis 2007 21:01
    olop
    Poziom 12  

W jednym z kluczy jest transpondent,ktory jest aktywny i to on pozwala na uruchomienie silnlka.Transpondent to taki maly czarny element znajdujcy sie w w gornej metalowej czesci kluczyka albo w rekojesci.Ten element moze byc w drugim kuczu ale nalezy w niego ''wbic'' kod,ktory pozwoli na uruchomienie silnika.Orginalnie jest zawieszka z kodem paskowym i numerem i tam jest kod do transpondera.Transpondent odblokowywuje immobilajzer i jest mozliwe uruchomienie silnika.

0
  • #6 11 Lis 2007 21:48
    grzech12
    Poziom 16  

Skoro to jest tdi to vag i spróbuj dopisać klucz do immo oczywiście potrzebny będzie pin.Procedury znajdziesz bo były opisywane.

0
  • #7 17 Mar 2009 22:37
    klosek6
    Poziom 13  

jak zakodować immobilajzer za pomocą czerwonego klucza, w galaxy z 1996 roku jest jakas metoda,żeby go zakodować.

0