Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Detekcja sygnału z fotodiody

11 Lis 2007 17:06 1266 2
  • Poziom 10  
    Miom zadaniem jest zbudowanie układu do detekcji natężenia swiatła. Postanowiłem wykorzysać w tym celu fotorezystor, fotodiodę i fototranzystor aby porównać ich właściwości. Mam problem z detekcją z fotodiody. Ponieważ sygnał napięciowy jest niewielki to podłączam ją do WO pomiedzy oba wejścia (schemacik). Niestety okazuje się że układ wzbudza się i zaczyna generować.
    Układ zasilam +5V i chciałbym aby napięcie wyjściowe było co najmniej około 4V.

Czy ma ktos pomysł jak ograniczyć wzbudzanie się układu a przy okazji wzmocnić syganł? Niestety zasilanie symetryczne nie wchodzi w grę.
    Dzięki za wszelką pomoc!
  • Poziom 10  
    Dzięki za link. Przyda się. Narazie wykombinowałem, że najpierw lepiej chyba przekształcić prąd diody na napięcie i pozbyć się drgań a potem wzmocnić sygnał w drugim wzmacniaczu. No i połowę zrobiłem ale teraz mam problem jak połączyć oba stopnie wzmacniające.
    Czy można sygnał z wyjścia WO podać bezpośrednio na wejście + nieodwracającego wzmacniacza? Czy poprzez kondensator lub rezystor?[/url]