Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Aristo 2600 latające piksele

pompak 11 Nov 2007 23:01 1689 6
    pompak
    Level 22  
    Witam.
    Mam taki problem z tym laptopem.
    Otóż lataja czasem po ekranie głównie na krawdędziach np postaci niebieskie piksele, likwiduje je inne położenie matrycy, pasek od matrycy byl dosztukowywany, na poprzedniej matrycy bo teraz mam nową , latały nie niebieskie a czerwone piksele i ja juz ni emam siły do tego laptopa , na zewnetrznym monitorze jest ok , pasek też ..
    Pozdrawiam
    Stingerek
    Level 28  
    Co to znaczy "dosztukoawć pasek" Zrobiłeś go może z szyn kolejowych czy kupiles inny pasek czy moze zrobiles go z taśmy ATA66 :)

Wiecej precyzji i informacji w pytaniu to odpowiedź bedzie pewniejsza.
    sepsic
    Level 11  
    A czy da sie naprawić zerwaną taśme z boku matrycy ? nie sygnałową płyta-matryca, tylko taśma odpowiedzialna za linie Y na obrazie
    satgal
    Level 40  
    W tym modelu często uszkadzały się przewody taśmy idącej do matrycy w miejscu przejścia przy zawiasie. Taśma jest jak pamiętam chyba z mikrofonem. Uszkodzenie taśmy w tym modelu jest często związane z plastykową często popękana przy zawiasie obudową matrycy która jest nie zbyt sztywna i taśma pracuje nie tylko na zginanie ale również na rozciąganie.
    pompak
    Level 22  
    Zgadza się co do tego paska od matrycy. Jest on z mikrofonem i inwerterem. Pasek wygląda tragicznie był sztukowany kilkanaście razy zawsze to starczalo na miesiąc i znowu się problem pojawiał ( nie wiem dokładnie która linia uszkodzona jest ,ale sporo ich tam jest i dlatego wolałbym kupić taki pasek nawet używany)
    Pozdrawiam