Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT - konieczna jest wymiana bębna?

12 Lis 2007 14:24 4946 3
  • Poziom 10  
    Zupelnie nie znam sie na agd no ale trza bylo rozmontowac to i owo...
    Podczas wirowania ostatniego beben zaczal stukac tak jakby z czegos spadl... po odkreceniu bebna zobaczylem wyzlobiony punkt na ktorym sie trzymal ten beben. Pralka to Whirlpool AWT klapa od góry... Wymienić beben??? czy raczej ..nie wiemm . W zalacznik fotki

perwsza fotka to scianka od lewej gdzie trzymal sie beben
    druga to sam beben

prosze o pomoc
    monaruda

Moderowany przez skryn:

Proszę przeczytać instrukcję ...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• Specjalista AGD
    Do wymiany półoś napędowa, niektórzy zwą to krzyżakiem - drugie zdjęcie. Można też wym. cały bęben, ale dość drogo wyjdzie, no chyba że z demobilu :D
  • Poziom 18  
    ze zdjęcia mniemam, że masz uszkodzone łożyska strona bierna ,(przeciwległa koła pasowego ),jak również oś bierną bębna .Trzeba załatwić oś bierną (w komplecie są nierdzewne śróbki do zamocowania w bębnie)i zespół łożyskowy bierny.Przy własnym wykonaniu może się opłacać ale części trzeba zamówić w hurtowni wysyłkowej.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    dzieki wam wszystkim. Zanioslem beben do tokarza mojego wujka, postaral się bardzo dobrze ale niestety beben ciasno sie obraca, łożyska są sprawne bo sprawdzałem. Dziwny uklad zawieszenia tego bebna w wirhpolu. Ma po bokach dwa uchwyty ktore wklada sie w łożyska. Lewy i prawy a na nim kolo od paska klinowego I niestety ten lewy zupelnie oderwal sie od bebna nie dosc ze nie mozna dokupic bebna to jeszcze nie mozna znalezc odpowiednich czesci aby to zespolic razem. Ta pierwsza fotka to jest wlasnie oderwanie kawalka z bebna ktory zostal w lozysku.

Zakupie niestety nowa pralke bo kombinacja tej pralki wyniesie mnie polowe nowej beznadzieja...

pozdrawiam