Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer, restarty przy pracy, bluescreen tylko przez chwile

12 Lis 2007 14:50 2242 16
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam kompa ktory mi sie ciagle restartuje, tzn jak pracuje. Dzaila normalnie nagle restart i koniec, przed restartem widze czasami przez ulamek sekundy jakis blad stop, ale nie moge nic odczytac, komputer nie piszczy. Kilka razy sie resetuje po czym znow przez jakis czas dziala normalnie. Po zmianie systemu, tez nic :|
    Konfiguracja:
    ASUS CUS L2 bez zint. dzwieku
    Pentium III 800Mhz
    256 SD RAM
    Nvidia Riva TNT2 32MB
    Aha płyta ma biosa w wersli beta dokladnie 1014.001 CUSL2 (without Audio) Beta BIOS 1014.001
    Mozna go zanizyc na finalna wersje 1009?
    Zaznaczam ze chlodzenie procka dobre.
    Prosze o pomoc bo juz nie wiem co robic :cry:
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 10  
    Proponuje wymienic baterie BIOS`u.
  • e-miernikie-mierniki
  • Spec Overclocking
    Bateria biosu przy resetach? Kolego, nie doradzaj jeśli sam pojęcia nie masz.

Odpowiedzialne za te resety pewnie będą: zasilacz, kondensatory na płycie, zbyt duże oc lub temperatura i w dalszej kolejności reszta rzeczy.
    Czy sprawdziłeś zasilacz, lub czy możesz miernikiem sprawdzić napięcia? Sprawdź również stan kondensatorów na płycie.
  • Poziom 14  
    Oprócz porad iron64 sprawdź jeszcze styki pamięci RAM czy nie są zabrudzone.Ale według mnie, też w pierwszej kolejności weź pod lupę zasilacz.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Panel Sterowania+>System=>Zaawansowane=>Uruchamianie i Odzyskiwanie zdejmij zaznaczenie z opcji "Automatycznie uruchom ponownie" i wtedy przy restarcie komputer zatrzyma się na Blue Screenie, a więc będziesz mógł podać nam szczegóły komunikatu o błędzie.
  • Poziom 9  
    hahah właśnie kumpel ma ten sam problem...ma semprona 2400+,2 kosci ramu po 256mb,zasilacz tracera(niestety)i nowy dysk...komp restartuje mu sie podczas pracy,nieraz wyskoczy blue screen,komp nieraz pochodzi z 50 minut i walnie restart,nieraz 5 minut i walnie restart-nie wiadomo o co chodzi???Zasilacz mu pozyczylem swoj do testu(fortron) i dalej restarty,ram wymienial do roznych slotów i nic...postawil na nowo system i dalej restarty...komp bez OC...jesli macie jakies inne koncepcje to chwalcie sie:)dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 30  
    1. kontrola miernikiem npaięć zasilacza
    2 kontrola wizualna kondensatorów płyty głownej
    3 kontrola pamięci program memtest86
    zacznij od tego
  • Poziom 27  
    Niedawno ćwiczyłem podobną sytuację - powodem były błędy dysku. Po zastosowaniu Norton Disk Doktor w wersji dyskietkowej błędy naprawiłem i komp ruszył jak nowy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dopiero dzisiaj cos zrobie bo komp nie jest moj. Sprobuje odczytac blad stop. A mozliwe ze to przez ten beta bios? Albo przez dysk? Po resecie zawsze sie wylacza dopiero po chwili znowu startuje i komp resety az go sie nie wylaczy z pradu i nie wlaczy.
  • Poziom 19  
    Właśnie dziś rano.....przychodzę do pracy włączam komputer. Po uruchomieniu systemu, uruchamiam programy z których korzystam. No i w pewnym momencie pokazuje mi się niebieski ekran (ekran śmierci) i restart. W pierwszej chwili pomyślałem, pewnie któryś z chłopaków (pracujących na 2 zmianę) zaśmiecił wczoraj system i teraz są tego efekty. Wziąłem się za przywracanie ustawień z przed kilku dni....nic to nie pomaga, tryb awaryjny i odinstalowanie też nie, w krótszym czasie wywala mi niebieski ekran. Więc myślę zajrzę do środka. Co się okazuje zasilacz..... mimo iż działa ma wybulonych kilka kondensatorów, a przegrzewające się tranzystory uwalniają nieprzyjemny zapach palącego się plastiku. Nie zastanawiając się podmieniłem uszkodzony zasilacz na nowy, który był kupiony do innego komputera. I co ? Problem z niebieskim ekranem odszedł w zapomnienie. W tej chwili ani razu komputer się sam nie zrestartował. Także myślę, że to zasilacz jak inni koledzy. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dobra wymienie zasilacz, tzn z innego kompa wezme i sprawdze i zobaczymy... Napisze co bylo jak juz bedzie ok
  • Poziom 9  
    Panowie to nie zasilacz... Po wlozeniu nowego nadal jest to samo. Jakies inne pomysly???
  • Poziom 27  
    Kolego KubaKin010192:!: - Aby w pełni zdiagnozować problem postaraj się wykonać czynności według porad. Kilka z nich już padło a odpowiedzi nie ma, dla przykładu:

kolega iron64
    Cytat:
    Odpowiedzialne za te resety pewnie będą: zasilacz, kondensatory na płycie, zbyt duże oc lub temperatura i w dalszej kolejności reszta rzeczy.
    Czy sprawdziłeś zasilacz, lub czy możesz miernikiem sprawdzić napięcia? Sprawdź również stan kondensatorów na płycie.

kolega jankolo
    Cytat:
    Panel Sterowania+>System=>Zaawansowane=>Uruchamianie i Odzyskiwanie zdejmij zaznaczenie z opcji "Automatycznie uruchom ponownie" i wtedy przy restarcie komputer zatrzyma się na Blue Screenie, a więc będziesz mógł podać nam szczegóły komunikatu o błędzie.

oleq_30
    Cytat:
    1. kontrola miernikiem npaięć zasilacza
    2 kontrola wizualna kondensatorów płyty głownej
    3 kontrola pamięci program memtest86
    zacznij od tego

Wymiana zasilacza to najprostsze co mogłeś zrobić jednak nie przesądza to sprawy, jaką masz gwarancję, że płyta główna nie ma zwarcia? Tylko pomiar napięć miernikiem daje wiarygodny obraz generowanych napięć. Napisz nam jakie one maja wartości podczas pracy komputera.

Druga sprawa - kondensatory: obejrzyj czy nie maja "wybrzuszonych" powierzchni (denka).

Zapisz komunikat "blue screen" (na niebieskim ekranie), kolega jankolo napisał jak to odczytać.

Wykonaj w końcu ten test pamięci programem wskazanym przez kolegę.
    Jeśli do tej pory dalej bedzie się wieszał to być może moja porada coś pomoże:
    Cytat:
    Po zastosowaniu Norton Disk Doktor w wersji dyskietkowej błędy naprawiłem i komp ruszył jak nowy.

Dopiero po tych czynnościach zastanowimy się co dalej. Nie ma prostych odpowiedzi na Twoje pytanie, wymaga to także dość sporego Twojego zaangażowania. Jeśli nie potrafisz sprostać tym wymogom to poproś może bardziej zaawansowanego kolegę w tych sprawach.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    może moj pomysł wyda sie trochę banalny w porównaniu do reszty ale:
    to u twojego kumpla(tego od samprona) jesli sie różnie wiesza to sie może przegrzewać..niech zdejmie bok obudowy odpali jakiś np cpu hot test albo w everest -cie test stabilnosci (trothing) ... bedzie obserwowal jak temperaturka będzie rosła i jeśli sie nagle zawiesi to mamy zwycięzce :) potem tylko nawet ręka obadać co to..chipset/procesor....powód moze być tez inny

a u ciebie moze też ktos sie bawił i np tmp tolerancji w biosie sie zmieniła lub warto przejrzeć w poszukiwaniu nadmiernej tmp i kurzu
  • Poziom 9  
    Dobra...juz po problemie, wina dysku, zawsze jak sie za bardzo nagrzal (smierdzialo spalenizna) zaczynal wariowac i wylaczac kompa. Wlozylem nowy i wszystko dziala :D
    Dzieki wszystkim za pomoc, porady zawsze sie przydadza.
  • Poziom 34  
    Mało prawdopodobne, ale niech ci będzie. Temat możesz sam zamknąć