Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lustrzanka do 1000zl - co kupić?

12 Lis 2007 15:28 5076 14
  • Poziom 14  
    Witam

Chciałbym żebyście udzielili mi rady jaką lustrzankę zakupić do kwoty 1000 zł dziękuje z góry

P.s. proszę też napisać czym sie sugerować przy wyborze :D
  • Poziom 39  
    Witam,
    Jak sadze chodzi ci o lustrzanke cyfrowa ? jako ze analogowe wychodza z mody (chociaz nie sa w niczym gorsze) skupie sie na cyfrowej.
    Postaw sobie pytanie do czego to ma byc i czego od niej oczekujesz.
    Najwazniejsze pytanie to ile chcesz na to przeznaczyc, 1000PLN to raczej dziwna kwota jak na lustrzanke cyfrowa, sam obiektyw tyle bedzie kosztowal i nie bedzie on najwyzszej klasy.
    Za body musisz zaplacic w Polsce okolo 2000 mam na mysli Canona 400D czy Nikona D40.
    Byc moze miales na mysli tzw. hybrydy ktore mozna juz kupic w tej cenie ale do prawdziwych lustrzanek im jeszcze daleko, chociaz maja kilka rzeczy ktorych nie posiadaja lustrzanki - np. krecenie filmow.
    Jedyne co moge doradzic narazie to idz do sklepu i potestuj, zrob pare zdejc na wlasnej karcie i poanalizuj.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    Ja posiadam lustrzankę(nie cyfrowa) Minolta Dynax 5 i jestem z niej bardzo zadowolony zdjęcia są naprawdę idealne. A za cyfrówkę żeby robiła takie zdjęcia musisz zapłacić około 4000 zł
    Cena tej minolty to około 500 zł.
  • Poziom 15  
    Lustrzankę kupuje się aby można było korzystać z wymiennych obiektywów. Konieczna jest więc dla profesjonalisty - za to się płaci. Dla fotoamatora w zupełności wystarczy cyfrówka z obiektywem zmiennoogniskowym - zoom do 10X.
    Mam FinePix S5700 firmy FujiFilm - cena do 1000 zł i jestem bardzo zadowolony.
  • Poziom 14  
    canona 300d lub 350d mam do wyboru zl ustrzanek cyfrowych : ) pozatym zwykła też wchodzi w gre prosze o wasze recenzje na ten temat tutaj zastanawiam sie nad EOS 300
  • Poziom 39  
    Witam,
    oprocz cyfrowej lustranki nadal mam i posluguje sie Canonem 50E, zdjecia naprawde niezle ale to zalezy od optyki, jezeli masz doswiadczenie w robieniu zdjec i chcesz robic zdjecia artystyczne to polecam lustrzanke. Bez urazy ale jak planujesz pstrykanie na imieninach to nie tedy droga, sprzet sie marnuje.
    Niestety 1000PLN to malo bo jak wspominalem dobry obiektyw kosztuje sporo. A on tu jest najwazniejszy.
    Canony sa bardzo OK, ja przesiadlem sie teraz na Nikony i kazdy ma swoje zalety i wady. Praktycznie tylko te dwie firmy sie licza, Pozostaly sprzet jest raz gorszy raz lepszy ale niestety pozostaje nadal z tylu, no zalezy tez kto co lubi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    ucio16 napisał:
    Witam

Chciałbym żebyście udzielili mi rady jaką lustrzankę zakupić do kwoty 1000 zł dziękuje z góry

P.s. proszę też napisać czym sie sugerować przy wyborze :D

Jeżeli chodzi o lustro cyfrowe to .... nie kupisz niczego nowego.

Najtańsze Body Nikona D40 + Kit to min. 1500zl.
    Pentax K100 Super + 18-55 ok. 2100zl.
    Canon 400D ok. 2400 (mozliwosc skorzystania z promocji CASH BACK)
    Nikon D40x
    Nikon D80
    etc...
    jak sie dobrze poszuka to mozna jeszcze znalezc 350D

Nie wiem w jakim stopniu jestes zaawansowanym fotoamatorem, byc moze, tak jak wspomnial kolega wyzej, wystarczy Ci kompakt lub jakis ultrazoom.

W temacie wymienne obiektywy: jest to wydatek często wiekszy niz koszt samego BODY...
  • Poziom 14  
    a ze zwykłych lustrzanek proszę wypisać modele które są godne uwagi. I na co należy zwrócić szczególną uwagę Pozdrawiam i dzięki z góry
  • Poziom 10  
    No cóż ............ ja kupiłem Pentaxa K10 i jak dla mnie super sprzęt - no ale niestery 2,5 tyś

jednak wolę wydać więcej - by można było zmienić obiektyw niż kupić coś z czym już nic nie da się zrobić (kompakt) ..........

Jednak 1000 PLN to troszkę mało - może jakiś używany za te pieniądze idzie kupić

Pentax K100D Super - podobno jest tez niezły - ale 1500 zł to minimum :)))
  • Poziom 18  
    RoTr napisał:
    Pentax K100D Super - podobno jest tez niezły - ale 1500 zł to minimum :)))

Całkiem niedawno kosztował 2100-2200zł.- teraz znacznie mniej - moim zdaniem b.fajne lustro - chociaz niektorzy psioczą, że trudno dopasowac dobre szkiełko, że optyka droga etc... że do Canona taniej i wiekszy wybór.
  • Poziom 10  
    ucio16 napisał:
    a ze zwykłych lustrzanek proszę wypisać modele które są godne uwagi. I na co należy zwrócić szczególną uwagę Pozdrawiam i dzięki z góry

jeśli zdecydowałes ze to będzie jednak lustrzanka to ja polecam Nikona D50
    jak na tę klasę sprzętu to jest świetny aparat.
    sam takiego posiadam i planuję kupić drugi korpus, ale D50 zostaje... jest po prostu bardzo dobry.
    natomiast trudno pisać o tym na co zwracać uwagę. jeśli używany to w jakiś sposób masz loterię, choć jeśli ktoś aparatem nie rzucał to nie powinno być problemów.
    polecam mimo wszystko wziąć kogoś kto bawi się trochę lustrzankami. popatrzy na aparat bez tej podniety, która towarzyszy pierwszemu zakupowi lusterka :)
    acha, no i D50 powinieneś złapać w okolicach 1000 zł.
  • Poziom 18  
    jeendrek napisał:
    D50 powinieneś złapać w okolicach 1000 zł.

Rozumiem, że używany.... bo wyszedł z produkcji ponad rok temu.

Odnośnie postu: kupując lustrzankę powinno się miec już jako takie rozeznanie, a mam wrażenie, że autor wątku chciałby, aby decyzję podjąć za niego...

Ciekawe kto w takim razie będzie kadrować, ustawiac manual... bo w trybie auto chyba nie zamierza pstrykać.
  • Poziom 10  
    MEDIASHOP napisał:

Rozumiem, że używany.... bo wyszedł z produkcji ponad rok temu.

oczywiście, że używany. zresztą chyba autor nie myśli o kupnie do tysiąca lustrzanki nowej.

MEDIASHOP napisał:

Odnośnie postu: kupując lustrzankę powinno się miec już jako takie rozeznanie, a mam wrażenie, że autor wątku chciałby, aby decyzję podjąć za niego...

Ciekawe kto w takim razie będzie kadrować, ustawiac manual... bo w trybie auto chyba nie zamierza pstrykać.

eee, tam. gdyby miał rozeznanie to nie zadawałby takich pytań.
    ja również pytałem, czytałem, bo lustrzankę mogłem wcześniej tylko potrzymać parę minut w ręku ;)
    a jak już doczytałem tyle ile uważałem to kupiłem i zacząłem powoli pstrykać fotki... w trybie zielonym, czyli full automat.
    po jakimś tygodniu zabawy było dokładne czytanie instrukcji i zabawa z manualem.
  • Poziom 9  
    Przy takiej cenie polecam Nicona D50. Jak poszperasz w necie to kupisz od 1000 do 1500 zł. Oczywiście możesz kupić też coś innego, lepszego ale używanego - wtedy też zaoszczędzisz a kupisz cos lepszego. Na allegro np. kupisz też Nikona D40 za mniej niż 1000 zł. ;) Pozdrawiam !
  • Poziom 19  
    Fajny jesteś :)

po okresie 2,5 roku od ostatniego postu odświeżasz i podajesz cenki ...

Gdyby chodziło o TV LCD to rożnica cenowa wyniosłaby w tym czasie kilkanaście tysięcy pln.