Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ARDO FLZ 105 S co z bębnem

12 Lis 2007 18:41 5538 14
  • Poziom 9  
    Witam. Mam pytanie które może wyda sie banalne ale jakakolwiek wskazówka bardzo mi pomoże. Od niedawna mam pralkę ADO FLZ 105 S. Wczoraj w czasie wirowania zaczęła mocno hałasowac ale po wyjęciu rzeczy (dośc ciężka narzuta) pierze norlmalnie. Moją uwagę zwrócił jednak dosć luźny bęben. Zastanawiam się czy to normalne ze wzgledu na funkcję wirowania (1000 obrotów) czy może coś się poluzowalo albo oberwało. Bębnem bez większego trudu mozna poruszać w przód i tył. Nie wiem czy to standard czy nalezy doszukować sie usterki, bo poprzednia pralka byla nizlym gratem i trudno porownać. Wolę zapytać zanim bez sensu namęczę sie z pakowaniem jej do samochodu i zawożeniem do serwisu.
  • Poziom 24  
    Czyli bęben przesuwa się wzdłuż osi wewnątrz zbiornika?
  • Poziom 9  
    można tak powiedzieć. w przód i w tył. na boki nie. w dól i góre też nie
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jest to ewidentna usterka i jeżeli pralka na gwarancji - to wzywaj serwis!
  • Poziom 9  
    Dzięki! Pralka na gwarancji. Czy moge oczekiwać ze ktoś przyjedzie do domu?
  • Specjalista AGD
    lampki napisał:
    Dzięki! Pralka na gwarancji. Czy moge oczekiwać ze ktoś przyjedzie do domu?

Nie musisz oczekiwać, bo jest to ich obowiązkiem i jak potrzeba, to będą sami targać po schodach na warsztat - taka ich (a czasem i moja) dola :D
  • Poziom 18  
    jeżeli masz zdjętą blokadę bębna to mogą być uszkodzone amortyzatory są one po to by tłumić drganie bębna w czasie wirowania .Ale weż pod uwagę że jeżeli włożysz do pralki jedną dużą rzecz to ma ona prawo źle wirować gdyż nie wyważy się dobrze. Nierównomiernie rozłoży się na powierzchni bębna i będzie tańczyć. Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    lampki napisał:
    można tak powiedzieć. w przód i w tył. na boki nie. w dól i góre też nie

Tak ma być, pralka sprawna.
    I nie wołaj serwisu, bo najtańsza opcja, to zwyczajowo jakieś 100PLN za nieuzasadnione wezwanie... :|
  • Specjalista AGD
    skryn napisał:

Tak ma być, pralka sprawna.
    |

Czy mógłby mnie szanowny kolega moderator oświecić - a przy okazji zainteresowanego - dlaczego tak ma być? Tak tylko po to abym nie wprowadzał więcej nikogo w błąd :D
  • Specjalista AGD
    nares napisał:
    dlaczego tak ma być?

Tak przecież mają wszystkie pralki. Chyba, że ktoś nie ściągnął blokady :)
  • Specjalista AGD
    zayzayer napisał:
    nares napisał:
    dlaczego tak ma być?

Tak przecież mają wszystkie pralki. Chyba, że ktoś nie ściągnął blokady :)

No nie wiem....tutaj chodzi o przesuwanie się wzdłuż osi bębna, a nie całego zespołu piorącego. Jeżeli przesuwanie się bębna wzdłuż osi, a co za tym idzie w ułożyskowaniu, było by dopuszczalne, to nie chcialbym widzieć osi bębna po paru latach.
  • Specjalista AGD
    nares napisał:
    No nie wiem....tutaj chodzi o przesuwanie się wzdłuż osi bębna, a nie całego zespołu piorącego.

A który klient odróżnia bęben od zespołu piorącego?
  • Poziom 9  
    Dziękuję za wszystkie sugestie i odpowiedzi. Blokada bębna jest zdjęta. Trochę mnie zbila z tropu dyskusja czy to bęben czy zespół pioracy sie porusza. Po eksperymentalnym odkręceniu tylnej płyty okazało się że porusza sie cały zespół piorący. Nieścisłosć wynika z delikatnie mówiąc mizernej wiedzy na temat budowy pralki. A jak sie objawiają niesprawne amortyzatory i czy ktoś sie orinetuje czy w tym modelu są amortyzatory gazowe czy olejowe?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Już może się nie zastanawiaj - pralka była po prostu przeciążona, lub pranie źle ułożone. Ne ma co wzywać serwisu - a ja nieomal przestałem sam sobie wierzyć :D
    Następnym razem pamiętaj: bęben, to jest to z dziurkami, obracające się wewnątrz zbiornika, a jedno z drugim nazywa się "zespół piorący"