Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówko zamrażarka ARISTON MBAA4531CV

agd_dymarek 12 Lis 2007 20:04 2197 7
  • #1 12 Lis 2007 20:04
    agd_dymarek
    Poziom 12  

witam panów może ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem mianowicie moduł w ogule nie włącza sprężarki ani wentylatora super świeżości sprawdziłem moduł i nic uszkodzonego nie znalazłem więc nabiłem gazu R600 ale dalej nie chce podjąć pracy sprężarka oczywiście ok przekażnik na module ok triaki ok nie wiem co z presostatem czy w ogule jest tam montowany i w którym miejscu proszę o pomoc

0 7
  • #2 12 Lis 2007 20:21
    eeban
    Specjalista AGD

agd_dymarek napisał:
    witam panów może ktoś z was spotkał się z takim przypadkiem mianowicie moduł w ogule nie włącza sprężarki ani wentylatora super świeżości sprawdziłem moduł i nic uszkodzonego nie znalazłem więc nabiłem gazu R600 ale dalej nie chce podjąć pracy sprężarka oczywiście ok przekażnik na module ok triaki ok nie wiem co z presostatem ..........

tam nie ma presostatu ! poczekaj 8minut od załączenia do sieci !!!

0
  • #3 13 Lis 2007 10:19
    jarekpłock
    Poziom 14  

Witam jak zamrażarka mrozi to masz uszkodzony czujnik chlodziarki na parowniku.Pozdrawiam

0
  • #4 14 Lis 2007 07:16
    agd_dymarek
    Poziom 12  

Witam; dziękuję za odpowiedzi. Sprężarka w ogóle nie pracuje, natomiast jeśli to jest sam czujnik na parowniku, to w jakim miejscu jest zlokalizowany?

0
  • #5 14 Lis 2007 10:36
    as53
    Poziom 15  

Witam. Patrząc na lodówkę od tyłu: 17 cm od lewej strony oraz 40 cm od góry.Należy mierzyć od wewnętrznej metalowej krawędzi obudowy.

0
  • #6 14 Lis 2007 19:32
    agd_dymarek
    Poziom 12  

witam wielkie dzięki a może pan wiedzieć gdzie można dostać same czujniki do tego modelu bo w aswo są ale razem z modułem (może są jakieś zamienniki )??? co do objawów to dzisiaj wstawiłem moduł i odczekałem po włączeniu 8min moduł przełączył elektrozawór dwa razy i tak zostało błędu nie podaje diody świecą przekażnik nie startuje więc podejrzewam ten czujnik albo i dwa czujniki od zamrażarki równiesz

0
  • #7 14 Lis 2007 20:21
    lidmar
    Poziom 24  

to raczej nie mozliwe zeby padły dwa czujniki.

0
  • #8 16 Lis 2007 10:20
    agd_dymarek
    Poziom 12  

witam wcale się przy tym nie upieram podejrzewam tylko że padł któryś z nich tak miałem już w lodówce boscha . ALE GDZIE JE MOŻNA ZDOBYĆ???? za rozsądną cenę ????

0